Jump to content
Българският форум за музиканти

Кристален звук


Doctor Van Dark

Recommended Posts

Музикалната грамотност е едно, техническата - съвсем друго! Уважавам хората владеещи и двете. -_-

През слушалките Ямахата ми (Motif 8) звучи фантастично, но когато поканя някого вкъщи да му посвиря слушалките не вършат работа. Свързвам клавира към стара и малка CD-стерео уредба, но звукът е глух и нереален.

Как да докарам чист и хубав звук? (Ходих до супермаркета за PC - тонколони с буфер и бях разочарован от демонстрацията). :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И високи изисквания към джоба...

Качествени неща не се купуват в кварталния супермаркет. Там се купува ширпотреба.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за кварталния супермаркет тва е ясно. До 140 - 150 лв мога ли да докарам по-хубав звук и с кво? То "Кристален звук" съм го писал да хваща окото. Иначе съм доволен и на нормален звук. Но не кофти като досегашният.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си недоволен от евтините неща в супермаркета? Защо мислиш, че за същите пари ше вземеш нещо качествено, макар и от друго място?

Направи едно задание какво искаш, за да видим как може да се постигне. Но не очаквай да е в рамките на предложеното от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK. Заданието е следното: Ако имахте 150 лв какво бихте си взели за да озвучите синтезатора си вкъщи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 500-600 можеш да си вземеш едни съвсем бюджетни референтни колони(активни) и да джиткаш с кеф - примерно берингер или пък малките ямахи - hs50 мисля. Аз си взех hs80 и съм много очарован от звука, но цифрата е малко по-голяма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK. Заданието е следното: Ако имахте 150 лв какво бихте си взели за да озвучите синтезатора си вкъщи?

Нищо не бих взел, защото за тези пари няма как да се вземе нещо добро. Дори на втора ръка, а ново хептен.

Минимум са необходими стерео/двуканален усилвател и 2 броя озвучителни тела. Или две активни озвучителни тела.

Няма как да се съберат в тези пари.

 

Ааа, сетих се. Ако някой ти ги подари, или си вземеш без да питаш :) .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK. Заданието е следното: Ако имахте 150 лв какво бихте си взели за да озвучите синтезатора си вкъщи?

 

Mission impossible.

Дори сравнително бюджетно решение е поне два пъти над това, което си готов да платиш, при това на старо. Ако имаш късмет, за 150-200 лв би могъл да се сдобиеш с нещо от ранга на Alesis Monitor One Mk2 от базара, но за усилвател ще трябват поне още 200 и нагоре.

Не си харчи парите за глупости. Събери още поне 200-300 лв, като междувременно оглеждаш внимателно обявите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисията не е чак толкова невъзможна. Аз преди време имах Behrigner MS40 (2x20W), които ползвах освен като колони за компютъра заради цифровия вход, така и като колони за дигиталното ми пиано и звукът никак не беше лош. По-ниският модел MS20 е 2x10W, продава се за 208лв в musicworld и според мен би вършил някаква работа. Разбира се, с уговорката, че за тия пари толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче хукна в чужбина и му дадох мангизите, щото му е сефте и не му стигаше капитала. Вуйчо ми ми подари усилвател Vermona и тонколона. Бяха потънали в... брашно. (май е държал чували с такова върху техниката). Сега трябва да им мисля жакове, кабели и май въпроса се реши. Все пак разгледах посочените неща от вас в мрежата. Вече знам какво да търся в бъдеще.

Благодаря за полезните мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.