Jump to content
Българският форум за музиканти

FX loop разсъждения


Recommended Posts

Моднатата схема явно точно това прави.

 

FYI: THIS MOD REDUCES THE SEND LEVEL BY

ABOUT 15dB WHILE INCREASING THE

RETURN LEVEL THE SAME AMOUNT TO

BETTER MATCH LOW LEVEL PEDALS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...The Tweaker's loop issue is that in stock form, the loop is line level, so pedals with lower headroom like many analog delays get overloaded yielding dark and muddy tone. My digital pedals incl. delay never had a problem.

 

I had that issue when I used an Aqua Puss. Egnater modded mine with a switchable level for the loop which solved the issue perfectly...."

 

http://www.tdpri.com/forum/amp-owners-clubs/217725-egnater-tweaker-club-5.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те обезкуражавам, но това с взимането на отвертката... плашещо е. Най-чистото решение за мен е външно устройство, изработено от специалист. Блок-схемата вече беше публикувана. Помисли, че след време (рано или късно се случва вярвай ми) ще искаш да продадеш този усилвател и да вземеш друг. Помисли най-малкото какво ще се случи с продажната му цена ако си го моднеш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че темата се изчерпа. Външното устройство няма да е по евтино от 100лв., като това е някакъв минимум. Ако човека не беше се постарал лично да публикува схемата за мода в интернет бъди сигурен че нямаше да взема отвертката. По-добре да се напъна и да вложа парите от "устройството" за адаптер за китарата. Дори и да реша да го продам, мисля че даже ще му взема повече с мода :greenball: при все че е напълно обратим. Та така.

 

Иначе по същество. Току що тествах ампа и работи, даже перфектно. В едното положение на ключа е фабричното положение, а в другото модификацията в нивата на луупа. Разликата даже женя ми я чу. Аз съм доволен и благодаря на всички които по един или друг начин ми помогнаха. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.