Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара, два ефекта, паралелно - как?


anrieff

Recommended Posts

Здравейте, писах в една друга тема по моята болежка, ама май по-добре да пусна отделна тема.

 

Искам да направя следната схема - китарата да й се раздели сигнала на две линии, които да минат през отделни ефекти (един dist, и един overdrive, за звънкост). Резултатите се смесват 1:1 и после отиват към кубето.

Каква електроника се слага на двете места - на разделителката и на смесителката? Пасивна става ли? Ако не, какво да търся?

Редактирано от anrieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам кой знае какъв смисъл в това обаче щом си решил...

Трябва ти 2-канален миксер с буфер в него (активен), който да раздели сигнала от китарата на 2 порции които да са равни.

А на изхода от ефектите може да се постави и пасивен такъв, защото там сигнала е с по-висок импеданс.

Може и да бъркам, това е просто предположение на първо гледане!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

А такъв миксер къде мога да намеря? Какво да търся, ако влезна, примерно, в Динакорд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, AB100 на Behringer е само превключвател. При един вход и два изхода, педала командва към кой изход да се рутира входа, не може на двата едновременно.

 

А на BOSS нещото е точно каквото ми трябва, ама много пари бре. Като знам, че вътре има два операционни усилвателя, 4 трафа и конектори, направо ме боли сърцето да ги давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на BOSS нещото е точно каквото ми трябва, ама много пари бре. Като знам, че вътре има два операционни усилвателя, 4 трафа и конектори, направо ме боли сърцето да ги давам.

 

Ами като знаеш какво има вътре, защо не си направиш един такъв? Купуваш си "два операционни усилвателя, 4 трафа и конектори" и се отърваваш от болката в сърцето. А ако искаш да си даваш парите за боклуци си купи два АВ100, единият ще ти дели сигнала, другият ще го събира. Това при положение, че намериш две работещи бройки и не чуваш съсипването на сигнала от тях.

Странни хора сте, хем искате нещо, което върши работа, хем като дойде време за плащане се дърпате. Ти колко искаш да струва?! 10 лв, 15, 30, две шишета ракия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-скоро го споделих в смисъл, че тук има хора, които разбират от електроника, и ще се радвам на тяхното мнение, дали BOSS-а струва 200 лева само задето е BOSS, или е вътре има такива пинизи, които оправдават парите. Демек, доколко трънлив е пътя с правенето на самоделка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се обиждай, но мислиш в ужасно грешна посока. Какво очакваш, някой да ти предложи да ти изработи същия за 50 лв или да ти калкулира себестойността на BOSS, няма как да стане. BOSS съвсем не са бутикови или hi-end педали със сравнително добро до отлично (зависи от конкретния модел) съотношение цена/качество. Плащаш за това, което получваш-работещ и доказан ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blr, ще ме извиняваш, ама в случая точно бос, щото не са нито бутикови, нито хай енд, са се пооляли с цената на тази джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Действително не са нищо особено. Даже като се допрът един до друг се включват самички, можеше поне това да е преценено. :greenball: Все пак не се дават малко пари! А ако не си с куфар, в който са застопорени и ритнеш някой на сцената и се допре до братчеда си какво правим? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Действително не са нищо особено. Даже като се допрът един до друг се включват самички...

 

Мдааа... явно да се спори с радиоточката е напълно безмислено. Приятни занимания деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговорът стана офицерски...

Казусът е абсолютно безсмислен, но след като човекът е решил така, негова работа. Излишно усложнихте нещата, един ID box преди камиончетата и елементарен сплитер след тях ще свършат работата без проблеми и загуби. Къде го набутахте в още педали и чудесии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.