Jump to content
Българският форум за музиканти

Walk off the earth - Somebody that I used to know (full cover)


Recommended Posts

Зарибихме се с приятели, че рекохме да запишем един кавър. Та това е резултатът:

 

 

Мое дело са перкусиите и повечето китари. Доста editing има в цялата работа, понеже поради липса на време на бързо го скалъпихме кавъра. Така че не претендирам за качествено изпълнение. Вокалите най-пострадаха от липсата на време, записвани са на по 2 тейка, като хората я я бяха чували песента преди, я не бяха. И докато момчето пее любителски от доста години и сравнително му се получава, момичетата не са точно така. Но както и да е де, изцяло за кеф я правихме тая работа, без никакви претенции :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ли ми се или бас линията нещо ми бяга...

Тоналността нали е ре?Защото чувам в баса Ла и Сол,вместо Ре и До.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло много готино.. Амааа..

Не мога, баса ме дразни.. На много места изобщо не звучи в хармония така : ( .

Иначе евала.. Песента е много яка, а това което направиха Walk off the Earth е уникално..Заслужава си да се прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен басът просто е в друга тоналност...

Пичът пее добре, но ще му е по-добре, ако бек тракът му е ок.

Иначе е яко като цяло! Само това ми е забележката

Ъъъ... мацките... повече верб и бавен дилей, а най-добре аутотюн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap:

 

Така се получава, когато вместо да слушаш, гледаш грешни таблатури в нета. Ама интересно как не ни е направило впечатление това. Явно толкова си чуваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трудно за чуване, объркали сте се нещо просто.. : )

Цялата хармония е трите акорда.

D - C

D - C - Bb

 

И басчето върви по основните тонове.. Ре-ре-до-до-ре-ре-до-до-..Съответно ре-ре-до-до-си бемол - си бемол - до до - ре ре и тн..

И помислете момчето да пробва припева на фалцет, ако може.. Може да се получи яко! : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с баса е, че сте го изсвирили на квинта от основния тон и не е фалшив или от друга тоналност, та веднага не се набива в уши грешката. Вокала пее добре, но равно и без емоция. В първите куплети това е допустимо, но в следващите трябва да има емоционална градация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не! Тия просто са ултра-мега шеметите!

Най-ме кефи как казват "rough"! :metalist:

А накрая чак спряха за импровизациите... :hooray:

Номер едно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление презаписване вече няма как да стане, понеже едни хукнаха към България, втори към Испания, трети към Китай и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.