Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за укелеле китарка


Recommended Posts

Здравейте!:) Свиря от известно време и на китара и реших да си взема и едно уки :) След известно ровене из нета попаднах на 2 варианта... въпросът ми е,кое от 2те ще е по-добре,защото не държа да е нещо от 300$ чак... но със сигурност искам да си звучи добре и правилно.Та става дума за :

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_418/i_39803/GEWA_Ukulele_Sopran.html

 

и това,

 

http://www.gemamusic.net/product/907/aria-acu-250.html

 

Мисля си,че тази махагоновата ще е по-добра , но реших да попитам все пак ако някой има наблюдения върху една от 2те... :) Та...моля за компетентни мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагоновите наистина звучат много приятно. Относно струните обаче, ще трябва да "сверяваш" строя по-често в началото, докато поулегнат.

И по-добре поразгледай из магазините преди да поръчваш от нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагоновите наистина звучат много приятно. Относно струните обаче, ще трябва да "сверяваш" строя по-често в началото, докато поулегнат.

И по-добре поразгледай из магазините преди да поръчваш от нета.

 

от Варна съм и лошото е,че тук не съм виждал никъде укита.... а за тази махагоновата ги попитах дали могат да се поръчват струни и казаха,че може... за настройката - няма проблем :) ... лошото е,че няма как да я чуя... а за Стагове от по 50-60лв не видях хубаво мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за махагоновото. Но 160 лв за укелеле, освен ако не си по-сериозен, или ги имаш излишни, ми се струват много. По добре инвестирай в нещо, което ще ти е наистина полезно. Аз също съм много надъхан за укелеле но мисля да не задълбавам чак толкова в материали и качество, по-скоро ме радва. Но в крайна сметка преценката е твоя. И както каза Shredulous, пробвай преди да купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако има фенове на Стагг,обаче моля те със цялото си съществуване-не си взимай нищо на Стаг,повярвай ми от личен опит и на приятели,това е ужасяваща фирма,случвали са се такива неща с тея боклуци и то многократно,че да се убедя в боклучавостта им.

 

Иначе като видях,че на едното пише Ibanez директно се прилепих към това :D

 

Един приятел има такова,и е доста доволен,казва ми че звука бил много приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има "укита" :) В магазин "Форте мюзик" или нещо такова беше. Отиди и разгледай, аз също от много време се навивам за такава джиджавка, но да видим кога ще имам някой друг лев в повече, че да тръгна да ги разглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има "укита" :) В магазин "Форте мюзик" или нещо такова беше. Отиди и разгледай, аз също от много време се навивам за такава джиджавка, но да видим кога ще имам някой друг лев в повече, че да тръгна да ги разглеждам.

 

Във Варна има във въпросния магазин,но са Стаг. Моят въпрос беше за тези 2те които съм постнал като линк,защото във Варна не ми се вярва да намеря нещо по-добро от Стаг.В "Канев" не съм ходил да питам...въпреки,че от там преди 2-3 години си взех една чудесна Кремона...както и да е... та трябва ми нещо средно... да не супер клас но да не е боклук ....ако някой има други предложения за Варна?... защото иначе не виждам вариант освен да се поръча от София от въпросните магазини в линковете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Също съм виждал във "Фактор" на "Мария Луиза" .Мисля бяха в порядъка на 50-60лв.

Редактирано от gos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско колега...ще ги проверя.... а за тия ЛАГ някой да има наблюдения как са изобщо като качество,звук,изработка....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Гева показаното уке довежда само до 80 кинта на вятъра, повече ще те откаже отколкото запали по инструмента. Струните са най-малкия проблем, купуват се и се сменяват. Интонацията куца и то в голяма степен. Аз си взех куча марка уке. Веднага смених струните и получих малко подобрение. След това се наложи да пиля nut, да пиля и компенсирам седлото, и пак фалшивее на най-дебелата струна. Радикални мерки като отлепване и позициониране на моста само биха довели до необратими последствия предвид шперплатовата природа на тези евтинджоси. Да не говоря, че и като звук нещата са меко казано зле. Та в крайна сметка 160 лева са много, но ги даваш за истински инструмент, който ще ти служи вярно дълги години, а както вече споменах горе, 80 да дадеш, хвърляш ги през прозореца едва ли не. От Томан през Динакорд си е най-далавера, но пък на картинка само да избираш си е доста рисковано. От личен опит бих препоръчал това - http://www.thomann.de/de/ibanez_uks10.htm . Идеалната пропорция между звук, качество и цена.

Сега обърнах внимание на картинката на Арията - защо се мъдри Ibanez надпис горе при ключовете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо пише Ибанез наистина.... но ми изглежда много подобна като тази,която ти си ми пуснал като линк...Може би заради доставка и ала бала е на 160 гроша... А този ибанез UKS10 мога да го поръчам през Динакорд така ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този Ибанез в Thomann.de четох мненията от долу...от 5-ма ,2ма не са много доволни :) ,но пък за цената си от 100лв а доставката ще ми е безплатна,мисля че бива...поне няма да е някой талашит от 50лв...отстрани са направили мостра на звука за да можеш да я чуеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек си беше купил от форте укулеле на Lag, каза, че цената му е 160 кинта. За 2-те минути, които го подържах, мога само да кажа, че ми хареса като звук и може би е махагон, не се загледах напълно в дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.