Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Миди-то


Yiwigi

Recommended Posts

Имам проблем с миди-то на компа. Саунд картата е Аудиджи 2 и мидито е през гейм порта с кабел като излизат две петици: ин и аут! Като изпращам сигнали към компютъра няма проблеми - свиря си с ВСТ и тн. и е ок. Но сега се опитвам да пращам сигнали от компа към саунд модул, но не става. Използвам правилния кабел, или аут от компа в ин на устройството.

 

Кажете какъв може да е проблема? И как мога да проверя със сигурност дали наистина не изпраща?

Мерси предварително :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с миди-то на компа. Саунд картата е Аудиджи 2 и мидито е през гейм порта с кабел като излизат две петици: ин и аут! Като изпращам сигнали към компютъра няма проблеми - свиря си с ВСТ и тн. и е ок. Но сега се опитвам да пращам сигнали от компа към саунд модул, но не става. Използвам правилния кабел, или аут от компа в ин на устройството.

 

Кажете какъв може да е проблема? И как мога да проверя със сигурност дали наистина не изпраща?

Мерси предварително :D

Здравей, правилно си го свързал тоест MIDI-OUT на звуковата карта към MIDI-IN на Sound Module, от тази страница : http://www.maxmidi.com/demo.html, си дръпни демото което вклучва програмата MidiSpy++, със нея може да видиш дали има Midi съобщения навън към модула.

Успех ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителен въпрос: Output device нали трябва да назнача това MPU-401, което се явява и инпут дивайс? Другият вариант за аутпут е саундкартата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тук на работата съм с линукс и не мога да ти кажа веднага, Ouput device

трябва да е като input device Sound Card- тоест слагаш този с който ти работи миди ин-а на картата експириментираи докато изкараш изход :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах програмката която DreamTh препоръча и: като подавам програм change от модула и тя (програмката) го засича и изписва какво се е случило...Но като се опитвам да пускам от компа към модула, пак не ще...

Освен това се оказа проблем това, че ако кажа на Midispy output да му е MPU-401, тогава програмката с която се опитвам да изпращам съобщения ми дава Cannot open midi driver и въобще отказва да прави каквото и да било...

Помощ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми може некакъв проблем с драйвера да има.. Виж некакви други версии.. Не разбрах само тоя сигнал дето искаш да го пращаш навън от къде идва - пак от външно устройство или от компа го генерираш? Щото ако идва от външно устройство требе да видиш софта през който минава миди сигнала да има midi-through enabled..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигналът се генерира от компютъра. Но не прави връзка в тая посока...

Малко пояснение щото ситуацията се оказа сложна: Аудиджи-то е от новите, демек от тия които нямат миди-порт на картата...в следствие от тая тъпня аз ползвам гейм/миди порта на он-борд картата... Дали проблемът не е тук някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.. Може би драйвера за гейм-порта да е тестван повече за линк от вън както е по-вероятно да се ползва а в обратната посока да има проблеми, но това си е съчинение по картинка.. Не се сещам друго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом е на дъното, ти пуснал ли си картата на дъното? демек инсталирал ли си е ?

 

Сега ще ти кажа 1 елементарен начин да видиш дали имаш миди сигнал на изхода: Вържи 1 светлодиод между маса и пина който ти е миди аут.

Пусни си нещо което ти генерира миди сигнал, и гледай. Ако светлодиода премигва значи имаш миди сигнали, ако не, значи нищо не излиза от мидито ти :rolleyes:

Отностно светлодиода можеш да вържеш какъвто ти е кеф :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???? аз нещо не успях да схвана??? защо при условие, че използваш Аудиджито даваш за изхода да ти е MPU-401??? според мен трябва да имаш миди на Аудиджи??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???? аз нещо не успях да схвана??? защо при условие, че използваш Аудиджито даваш за изхода да ти е MPU-401??? според мен трябва да имаш миди на Аудиджи??

Защото няма миди Аудиджито му бе...какво има за схващане - няма външен миди интерфейс (не го бъркай с вътрешното миди рутиране).

 

Ами както ти каза Nikifena погледни си в биоса дали си отворил миди-то на вградената ти аудио карта. В повечето случаи не е необходимо да активираш цялото вградено аудио, а само миди интерфейса му. Ако е активирано вече - опитай се да смениш адреса му (биосът ти дава тази възможност). Виж също в Windows дали нямаш някакви засечки в System панела - ако миди-то не е наред или го няма изобщо - то ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами...ще погледна в биос-а, но не мисля, че проблемът е там...все пак порта принципно си работи, като подавам сигнали от синт към компа! В посоката In на гейм порта няма грешка...върви си ок! Наобратно не ще...

Утре ще пробвам и това с диода да видим какво ще покаже!

 

П.С. Yamaha в Windows-a дава че миди дивайса си е ок и is working properly.

 

Дано се окаже че проблемът е в кабела :pray: а не е някой хардуеърен бъг!

Редактирано от Yiwigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ами...ще погледна в биос-а, но не мисля, че проблемът е там...все пак порта принципно си работи, като подавам сигнали от синт към компа! В посоката In на гейм порта няма грешка...върви си ок! Наобратно не ще...

Уффф....това наистина го пропуснах....наистина щом работи в едната посока няма как да не е активиран (sorry) - наистина проблемът може да е в разклонението на кабела (този дето върви навънка) или в недобър контакт от другата страна - в куплунга на дъното (размърдай го малко) или на задния панел (ако е изведен там).

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитът със светлодиод-а протече по следния начин: мушнах едното краче на диода в пин номер 12 на гейм порта и другото краче го подпрях на кутията за маса уж...и след подаване на миди сигнал от компа диода въобще, ама въобще не реагира... Демек няма никой на миди изхода! :metalist:

Работата почва да ме изнервя...тия дни ще преинсталирам цялата система и преди да инсталирам аудиджи-то ще инстална само онборд картата и ще пробвам пак...макар, че имам подозрение, че резултатът ще е същият!

Ако някой се сети нещо друго да казва, моля!:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.