Jump to content
Българският форум за музиканти

Мои авторски песни


Recommended Posts

 

Тук съм публикувал 2 от авторските ми песни.Пиша си текстовете(на английски език),пея,свиря на бас,соло и акустична китара.Барабаните са направени с Reason.Пишете мненията си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много клипва. Не си уцелил нивото на входния сигнал или си прекалил с помпенето после. На втората песен клони към ужасно чак... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш приятен тембър, и с баса и с китарата се справяш повече от прилично, двете ми забележки:

 

- На "I Can't Fix My Heart" вокала се нуждае от честотни корекции. Може би микрофона ти е калпав, не знам, но звучи глух и орязан честотно. Също така премодулира (клипва) на места.

- На "A Lie" семплите на барабаните са много кофти откъм качество. Фусовете и чинелите почти не се чуват и ми звучи супер странно така.

 

Иначе като изключим тези две неща, мисля че си се справил добре, имаш готини авторски идеи, продължавай да работиш и да ги доразвиваш :)

 

Имаш ли други записи в които пееш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами микрофона определено явно се оказа калпав.Барабаните на A Lie им добавих ехо,защото ми звучеше като по-стар запис и може това да прецаква малко нещата.Заглуших вокалите,за да не се чува един заден шум,който ме дразни.Затова A Lie е по-ясна от към изговора на лириките,за разлика от другата песен-единия вокал е заглушен,а другия не е.Имам 20 и няколко песни,от които записах половината на демота в домашни условия :Р.Това са 2 от демотата,общо взето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

..ами въпреки забележките като цяло е хубаво, че си седнал и си си записал нещата. Много по-професионално е, ако решиш да търсиш музиканти да ги правите на живо, да им предоставиш демота за да чуят за какво става въпрос. Иначе, ако решиш някой ден да си взимаш микрофон и такива неща, за 300-400 лева можеш да си направиш много як сетъп за домашни записи на вокали, но това може би по-добре да го обсъдим на лични, за да не излиза че промотирам марки или магазини (което определено не правя, просто споделям личен опит :))

Редактирано от maringtr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Струва си да ги запишеш по-добре! Сега цикля, особено първото парче мн. лежерно влиза :)

При повторен запис, освен работа върху саунда бих пробвал да вкарам embelishing chords, т.е тук таме леки преходни акорди само малко да обогатят хармонията, но не чак да я променят тотално.

Не мога да ти дам пример, че съм зле с хармонията, ама ще го отвори. Особено първото пърче, което е малко монотонно, но пък е супер зарибяващо!

п.п. и второт зациклих, някакъв тип алтернатив ли е какво, ама зарибява :)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се пише на лични тук :D?

 

Аз не мога да ти пиша, защото си нов член, и има някакво ограничение.. Но те намерих в Скайп и съм ти писал там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.