Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson or what?


Yves

Recommended Posts

Е, мерси :D

 

Защо мислиш, че не съм прочел? Тоя форум го чета много солидно вече няколко години, а специално по повод на тая покупка съм изчел отново всичко по темата :) Рентгеновите снимки ги знам, и разбира се, знам че е с камери, просто се учудих колко олекотяват.

 

 

Не казвам, че е ментак и са сложили адаптери guitar tech, просто може да не са бърстбъкъри, а тия трицифрените 498/496...щото има модели и с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А, честито!

Имам бърстбъкери на махагонов Ibanez ARX 300. Но си от Варна, иначе можеше да направим тест. (моята е без камери)

 

Извън това, че Студиото е добра покупка, последното ми наблюдение от концерта на Юръп.

Аналгин загряваха и след това, публиката(справка мнения из нета бол) имаше нужда от Имодиум и Нурофен.

Китаристите бяха с Гибсън Студио, но освен едно бучене, нищо повече не успяха да изкарат.

Но 100% не е от китарите, не е и от скапаната зала ( Джон Норъм звучеше супер, с 3 различни Гибсън-а).

Остава озвучителя и кофти аранжимента.

извода....е ясен....

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе заеби, на Аналгин пък точно китаристите звучат брутално колкото и пъти да съм ги слушал. Сигурно са ги саботирали, щото са щели да засенчат Юръп :D

 

Техните са по-високия клас, едното даже е новото Gothic Morte...между другото изглежда брутална резачка, ама като видиш едни мазни пръстчета по тоя матов финиш и направо ти се отщява :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

12593471674768067901340058084j3q59Al4lpi0CnulKQiE.JPG

 

 

Е тая е студио, нали? Свирих на такава (такъв финиш) от 90-та. Най-тежката китара, която съм пипал и с гриф, като сап (въпрос на свикване).

 

Иначе Yves я сподели как намираш тоягата - предвид колко нещо е изписано и колко е хвалена марката. Надминава ли очакванията ти или не? Просто след като не съм притежател на Гибсън, съответно съм нямал възможността от 20-на минутни свирене, било то дори на различни серии, да добия цялостна представа за "оръжието".

 

Например, обаче, се сдобих с Ибанес среден клас - предвид култовия им статус на суперстратове - останах леко разочарован (може би защото не е RG oт 80 и някоя, а е от 2009). Просто колкото и да съм свирил и пробвал преди това, то не е като да си я вземе у ваш, спокойно да си я "усетиш" като хората. Един вид имаше някакво пренавиване и очакване, че едва ли не ще свири сама. :D

 

Та така де.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,студио е 97,пак е олекотена,но малко,то за звук..с думи как да кажеш,абе Гиби - всеки тон се чува ясно на акорд,страшна маса при драйв и пробивно,характерния "туанг",тоест перцето се чува как звънка,Си на първа е с по къс състейн - нема пълен кеф

,с Ибанец няма как да я сравня - никога не съм имал такава китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://img221.images...08/dsc02403.jpg

 

Ето го Ел Гибон след като го накиприх малко :D Беше доста мръсен /голям мърляч е българина :D / а фретборда беше много много сух. Явно не много хора са чували, че е добре да се маже с нещо. Напоих го с бадемово масло и стана тъмничък, прекрасен :) Боднах му едни Grover Rotomatics, които предвидливо си бях запазил от стария Винтидж. Между другото сток ключовете нямаха грам луфт и не разстройваха...но просто визуално тези ме кефят повече.

Махнах му оная шайба под ключа за смяна на адптерите. /наистина са Бърстбъкъри, проверих :D/ В дупката за задния адаптер се вижда как е дълбано тялото, доста прецизно, явно имат хубави компютъризирани фрези в Нешвил :)

 

 

Slide, какво да ти кажа....не съм си представял, че като си взема Гибсън ще зазвуча като Дъг Олдрич...Все пак е парче дърво със струни правено от човек....но макар и човекът /уж/ да е американец, уви магия няма :D Общо взето ми надминава очакванията просто защото от четеното смятах, че това ще е китара с фабрични дефекти и неудобна за свирене. Е, има много леки дефекти и е удобна за свирене :) За звука не мога да кажа кой знае колко засега, свирих малко домашно, а основно дрънкам акустично, утре дано остана изумен на репетиция :D

 

 

Накратко, много й се кефя и съм доволен от покупката без обаче да съм в делириум :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.