Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Vox Lil' Night Train 2 Watt Head


HAZE

Recommended Posts

Трябва ми малък усилвател за свирене у дома и въпроса ми е (понеже не виждам никакъв 2 W говорител на снимките ) възможно ли е да се ползва без кабинет ?

 

c19e8e9375ef9e95f732b0fd01ed3174.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва говорител отделно, но има headphone line out (изход за слушалки), т.е. може директно със слушалки и директен запис в комп.

Ето тук: http://www.voxamps.com/us/nighttrain/lilnighttrain/ - седмата звездичка, ако съм преброил правилно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина имам въпросното усилвателче.

1. Можеш да ползваш всякакъв говорител (кабинет), стига да е 8 или 16-омов. Главата ги разпознава автоматично, няма специален суитч. Все пак бих ти препоръчал да ползваш оригиналното кабинетче (V110NT - 16 ома / 30 вата ако не се лъжа), тъй като:

- е компактно и не заема никакво място;

- много лесно се пренася;

- вади доста приличен звук (все пак е със Celestion говорител);

- евтино е и за цената му няма да намериш много алтернативи;

2. Извода за слушалки става за свирене, за запис не;

3. Не подценявай мощността от два вата. В нормална стая не можеш да свириш с Volume>6/7 без разправии с жена или съседи;

4. Останалото - на Л.С.

Поздрав.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига с тия ЛС,споделяйте инфо у форума..Аз си цепа с 30 вата лампа и чалгарите ми викат полиция,ама мутрата съсед е рок фен и веднъж нарита смешника от долния етаж,който ми блъскаше по вратата..

По темата - по добре свири със симулатори ако не можеш да свириш силно,лампата си иска усилване за да "отпуши"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един уточняваш въпрос - при използване на изхода за слушалки, не е ли пак задължително да има закачен някакъв кабинет? По принцип знам, че иначе може да стане мизерия, но не знам тоя амп конкретно как е навързан вътре.

 

@Hillbilly - все ще може да ги нацепи на 50% тия 2 вата според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hillbilly: продавам моят амп. Да занимавам целия форум с продажбата или да си продължа на Л.С. според теб, кое е по-коректно? За "нацепването": и стоватова глава може да се "нацепи" в спалня ( и не е да не съм го правил, но като студент). Зависи от съседите, възпитанието и други странични фактори :)

@Trysth: доколкото знам, този конкретен амп позволява свирене на слушалки с откачен говорител. Въпреки че винаги когато съм свирил на слушалки, за сигурност говорителя ми е оставал включен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ,не знам че го продаваш,извинявам се,но за сваляне на децибелите има атенюатори и т.н.,не знам тоя амп как е правен,но ако откачиш говорителя на лампов усилвател трансформатора ще изпуши след минутка-две.

То идеята е как си играеме с преамп нивото и какъв буст да се сложи и какво искаме като звук..

Сега съм с "poor man Marshall" Laney 30 ватов - 4 преамп лампи и мастията звучи като Плекси или Солдано като я изпържа,но бая грее,сложих му вентилатор от комп да охлажда входящия траф.. всичко за звука и ефекти не ми трябват даже,има си ревърб.

Основното е,че имаш динамика при лампата,ако не свириш на 6-7 има драйв камиони всякакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peace :)

Истината е че двата му вата са идеални за "стайно" свирен с volume и gain на 7-8, което е ОК и както си казал, го "отпушва". Но нали и това е идеята на малките стайни ампчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе чак на 7-8 не знам дали ще става. При Дими (metalhammer) съм чувал едноватово животинче и нацепено почти на макс беше малко над стайното ниво. За двуватката ти ще кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова много теми и разисквания пак не се знае. Има една приказка - "Седи, седи и на магарето чуш вика...

Ватовете са само елемент от силата на звука !

Другата сериозна част са електроакустичните преобразуватели.

С един ват през озвучително тяло с чувствителност 83 dB/W/m, ще се чуват на разстояние един метър само 83 dB SPL.

Със същия ват, но през озвучително тяло с чувствителност 99 dB/W/m, вече ще се чуват на разстояние един метър цели 99 dB SPL.

И понеже без примери като за малки деца, пак няма да се разбере за какво става дума, ето една таблица от книгата "Електроакустика", на Лео Беранек, един от основоположниците на съвременната електроакустика.

dB.............Пример за звукови източници

20..............Тиха градина, тик-такане на ел. часовник, ръмене (дъжд)

30..............Лек вятър, шептене от 1 метър.

40..............Селски район, тих апартамент, мачкане на хартия от 1 метър.

50..............Жилищен район, тихи улици, хладилници, разговор на 1 метър.

55..............Офиси, климатици

60..............Часовник с аларма, радиа и телевизори при нормално усилване.

64.............Перални, тихи пишещи машини.

67.............Сешоари, претъпкани ресторанти.

69.............Съдомиялни, машини за полиране на подове.

70.............Разговор на висок глас, шумни улици, усилени радиа и телевизори.

72............Прахосмукачки

78............Звънене на телефон, работилници за механика.

80............Минаващи камиони, шумни зали или заводи, разместване.

90............Минаващ влак, пневматичен чук, клаксон на 1 метър.

95............Дискотека, циркуляр.

100..........Мотоциклет без заглушител/ауспух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ 120 dB - Самолет и концерт на MANOWAR

 

Manowar+I+Want+You.jpg

 

 

The heavy metal band Manowar is one claimant of the title of "loudest band in the world", citing a measurement of 129.5 dB in 1994 in Hanover. However, The Guinness Book of World Records listed Manowar as the record holder for the loudest musical performance for an earlier performance in 1984. Guinness does not recognize Manowar's later claim, because it no longer includes a category of loudest band, reportedly because it does not want to encourage hearing damage

 

 

2008

 

Manowar achieved a SPL of 139 dB during the sound check (not the actual performance) at the Magic Circle Fest in 2008.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.