Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно лампов амп


Recommended Posts

Здрасти!

 

Тъй като нямам голям опит с ламповите усилватели искам да питам по-посветените ..... тези дни свирих в един Bugera V22 ..... та същият на клийн беше ОК дори и като се усили на 70-80% но когато включих драйв (MXR FullboreMetal) в Fx loop-a едва не ми се пръсна главата от пищенето (при незапушени струни) и на практика не може да се свири така. На сравнително намален усилвател шума е много по-незначителен и няма проблем.

Въпросът ми е дали е нормално това да се получава (не вярвам) или това идва от гадните стокови лампи или пък просто усилвателя го прави този номер тъй като е: а) кофти като цяло ; б) с друго предназначение (vintage)?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това силно се съмнявам да е проблем от АМР-а...

Пробвай ефекта и отпред. Пробвай и с контроли тип не_всичко_на_11 :)

С друга китара (по възможност проверено изрядна) как се държи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го и директно във входа но все същтата работа. Пробвах го също и с друга китара (моята е Schecter Omen 6 EFR и скоро е сетъпвана) - някакъв евтин Lag беше и.... пак нищо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Нойз гейтът му, точно на този ефект, е под всякаква критика..

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аха е ок питам защото не знам много за тези ампове

 

до колкото разбрах от писаното като пуснеш струната пищи здраво т.е. получава се възбуждане

 

ми тогава пробвай да нагласиш системата по следния начин

 

навържи системата и намали изходното ниво на ефекта на нула

 

пусни комбото и започни да отпускаш по малко звук от дистера пак от комбото, и после от дитсера докато не се намери правилното ниво без това възбуждане

 

а ако не бива не знам

 

поздрави и дано всичко се оправи

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите .... ще мога да пробвам обаче когато се прибера, а е сесйно време и няма да е мн скоро така, че няма да разбера скоро дали действа това :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но когато включих драйв (MXR FullboreMetal) в Fx loop-a...

 

По кой от двата начина включи ефекта в лупа:

 

1/ Амп луп сенд - ефект ин - ефект аут - луп ритърн

 

или

 

2/ китара - ефект - луп ритърн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай е нормално да се очакват проблемите, които си описал. Подобни ефекти, които имат пълноценен тонкоректор поначало трябва да се включват директно в крайното стъпало (луп ритърна, не в чистия канал).

Включи го по втория начин и виж каква е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се отваря нова тема за такъв въпрос, така че ако може някой да ми отговори в един пост, за да няма оф-топик:

 

Кубето ми по едно време гасне. Но не изведнъж, а с "fade away" ефект. Кубето е Laney CUB12R. Лампите ли са за смяна или по-големи проблеми имам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.