Jump to content
Българският форум за музиканти

Reverb


panko

Recommended Posts

Можете ли да ми кажете кой модел ревърб е най- подходящ за мастеринг. Сега ползвам на лексикон но съм сигурен че има и по-добри. Благодаря ви предварително.

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не виждам какво странно намираш в използването на реверб при мастеринг.

 

^ Трябва да изядеш повече книжки за мастеринг за да разбереш кое-как. Но за да си зададеш въпроса в добър контекст е хубаво да дадеш примерен саунд и хората тук да ти дадат акъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра :) Аз съм абсолютно убеден, че PF могат да си направят мастеринг ;) Дай твой звук за да видим какво не е наред и какво може да се направи. Мастеринга не е процес който трябва да компенсира лош материал преди това и трябва да се види какво има, за да се знае къде точно е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като откриете как става тази дълбочина при мастеринга с ривърб, вземете пишете в темата, че и на мен ми стана интересно ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало аз не съм сигурен, че:

1. Това, което ти трябва е точно ривърб;

2. Дълбочината ще я постигнеш точно по тоя начин.

 

Ривърб в мастър секцията се ползва, но изключително премерено, в малки дози и с цел да се "хомогенизира" цялото звучене на инструментите. AFAIK... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло не съм чувал за термин "дълбочина" на звука, затова искам да чуя на колегата микса, защото съм сигурен, че нещо там не е наред - я стерео картината не е у ред, я баланса на микса, я баланса на отделните инструменти в него и самия мастеринг. Ако колегите, които разбират наистина от тази работа дадат акъл или направо покажат нагледно как биха мастерирали микса му, ако го публикува, може да се получи една полезна тема у форумо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често проблема е в аранжимента, инструментите, смесването, или и в трите изброени. Мастеринга НЕ може да коригира тези грешки, та затова реагирах по този саркастичен начин. А е и напълно възможно топикстартера да разбира под мастеринг самото смесване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да дам една идея за експеримент. Не знам какъв е материала, но копирай стерео трака на 3 различни стерео писти.

Ползвай на единия low pass, на другия Hi pass, третия само среди.

Третирай ги по различен начин, като на този с Hi pass можеш да дадеш "широчина". Може пък да се получи малко "дълбочина".

Миксирай балансирано всичките. Опитай да обърнеш фаза на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега, само да кажа, че "дълбочина" като на примера с яката песен на ПФ, няма да постигнеш с реверб при мастер... Това се прави на ниво микс. Обработи си китарата с ефект и дилей (както в тая песен) сложи ефект на гласа ( както в тази песен) всяка група инструменти си има съответните ефекти, чрез които евентуално се е постигнала дълбочината. Никога няма да постигнеш дълбочина с ефект при мастер!!! Най много да оакаш нещата баш както си му е редът!!!

 

А тук дълбочината правят всичките падове и дилейни китари...

 

Демек - Аранжимент баце му е майката!!!

 

Тая касета колко въртене е видяла.....Ех добри времена бяха...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа Неееее!!! Някак си не беше честно... Отиде и работа и всичко...почна се Да Биг Факин слушане. Ся цяла вечер съм на тоя албум....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.