Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за пръстите


Recommended Posts

за стойката - аз си свиря сравнително ниско като съм прав (груба грешка да се различават височините прав и седнал, така упражненията, които правите предимно седнали, губят повечето си ефект), ама като ми трябват горните прагчета все го измислям и се кълча, така че да си вдигна китарата :godbless:

 

иначе свиря със струни .11 и сравнително високо от грифа което ме кара да свиря с повече натискане но като хвана китара с по-леки струни и по-близко до грифа свиря без никакви проблеми :godbless: нещата които свиря бързо вкъщи когато ги свиря на друга китара ги свиря много бързо. а с техниката иначе съм зле хах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди време се консултирах с лекар по въпроса с пукането в ставите - дължи се на задържне на ставна течност. ще го цитирам: "и да си докараш артрит, това няма да е от пукането"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истегли си "роцк дисциплине" на "най бързия в света" Петручи и глей упражненията, па кат ги глеаш земи и да ги правиш, помагат за да не те боли след свирене

 

настрой си дъската на дроп Д или дроб С и т.н. за да ги фащаш с баре :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сред тия които на мене ми харесват най бързи са тоя от Систем ъф а даун и Кърк от Металика.

 

а тия дроповете като пауъркордите са на едно прагче с три пръста един под друг ли се хващат или с един пръст като баре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в дроп настройка 6та струна се смъква с един тон и пауър корда ти се хваща с 3 пръста един под друг (демек баре на 4та 5та и 6та) и е много удобно :D освен тва така имаш един по-нисък тон на 6та

 

Петручи в "рок дисциплине" не казва че е бърз, ама гледай "психо ексерсайзес" и ще видиш

:P:P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно болките в пръстите и в китката най-вече съм чувал , че е страшно вредно да се свири със стегната китка , която е причинител за тези болки в повечето случаи. Истината е че да свириш без да стягаш мускилите на китката прекомерно според мен е когато не се избързва в свиренето на невъзможни неща, които все още не са по силите ти . Нещата обикновено идват с времето !!! Стягането на китката може да доведе до сериозни проблеми !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Добър китарист който не може да свири бързо няма, за туй и предложенията ви са безсмислени.

А дали има добър китарист, който не може да свири бавно?:--)

 

От моя опит с тендовагинита / възпаление на мускулите/ мога да кажа следното:

Първо: Загряването преди бързо свирене е препоръчително!

 

Второ: За да се избегне стягането препоръчвам следното упражнение:

Акордите само се маркират с лява ръка. Звукът е лош, но това няма значение. Важното е ръката да привиква на минималния необходим натиск.

 

Трето: По-слабият натиск подобрява възможностите за бързо свирене.

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

Смятам за погрешно изказването, че в началото трябва да се свири с по-голям натиск. Както научиш нещо в началото - така си и остава в повечето случаи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно стойката ти за свирене!! Хубаво е когато се упражняваш да си седнал нормално и китарата да ти е на 90 градуса от пода.

 

Това изречение изобщо няма смисъл...

 

Пък и има голямо значение на какво свириш, какво свириш и колко свириш. Примерно за ритъм мен ми е най удобно китарата да ми е много ниско... така нямам достъп до по долните прагове но те за ритъм не требват. Пък и си е гъзария да свириш с ниска китара, мен много ме дразнят тия дет си вдигат китарите до врата, много е идиотско.

Ами, има смисъл!! Имам в предвид като свириш китарата да не ти е наклонена назад към тялото ти, а да е права или леко напред!! А тва, че ти свириш само ритъм и нямаш желание за развитие си е твой проблем!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, за лекото отклонение. Свиря от доста време и нямам проблеми с пръстите, но когато свиря на акустичната (с електрическата май нямам подобен проблем) и хващам барета от рода на До минор или Ре минор, сол минор, Фа мажор изпитвам болка в зоната между палеца и показалеца, точно в мускула който се напряга, когато стискаш топка за тенис (каквато форма има ръката, когато захваща овалния гриф, ако не го разберете ще приложа картинка). Рядко свиря подобни акорди дълго време, но все пак е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, има смисъл!! Имам в предвид като свириш китарата да не ти е наклонена назад към тялото ти, а да е права или леко напред!! А тва, че ти свириш само ритъм и нямаш желание за развитие си е твой проблем!!!

Много наизуст взе да говориш ми се струва...

 

Китарата да е на 90 градуса от пода? Имаш предвид че ако пода е _ то китарата трябва да е | ? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така мой човек :rolleyes: И тва не е наизуст, а съм го виждал от големите на видео уроци :D Не си спомням точно кой беше, ама съм го запомнил!! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик: Стана ми интересно и реших да си изпукам пръстите, само 2 изпукаха :D Те са толкова кълчени горките...

Ами, човеко, свири си, и не си играй с пръстите си като си нямаш работа, играй си с ключове, перца или каквото си намериш. Най-вероятно затова си пукаш пръстите, защото се чудиш какво да ги правиш:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.