Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за пръстите


Recommended Posts

Незнам аз имам акустична китара и ел. китара. На ел. китарата ми супер по-лесно - незнам може би на акустичната повече ми се напрягат пръстите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен пък е точно обратното по-лесно ми е на акустична и класическа, отколкото ел :unsure:

Малко Офф: Ама и аз имам съшия проблем... С пръсти и на класическа свиря много ама много (по моите начинаещи стандарти),ако не по-добре, то по-леко от на електрическата... Това перце направо ме убива :unsure::metalist: Иначе спрямо това колко трябва да натискаш, на ел.-а все пак си е по-лесно.

 

А колкото до пръстите - еми трябва да се свикне, и аз съм в този период, сега се белят почти през ден :metalist: Но пък не ме болят хич вече :virtuoz: Дерзай с почивки и това е :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже съм с класическа китара и като си я сваля с тон и половина струните ''омекват'' демек няма такова напрежение в тях, ще се отрази ли тва на формата на грифа? да не вземе да се изкриви?

ами за целта можеш да вземеш по-дебели струни и да си ги държиш на дроп-настройката (ама ако ги опънеш на стандартна може да ти изпращи грифа)или само по-дебела струна за 6та. Да не би да са ти гадни или високи струните??? Аз като почнах да свиря бях с кухарка Орфей от 60та и пак не ми ставаха мазоли, а ся ми е почти еднакво удобно квато и китара да хвана, само да не са и струните на 1см от грифа :unsure: и при акустичните ме дразни дебелото тяло, иначе то се знае - стратокастера си е най-удобната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@captive alien-аз нямам проблеми с перцето, супер удобно ми е, с пръсти обаче не мога да свиря. адски трудно е, а нокти никога не бих си пуснал.

@овърдрайв-не бих си взел дебели струни щото дроп настройката ми трябва само да свиря пауъркорди, а като е дроп високите ноти отиват твърде навътре в тялото и е неудобно за свирене а аз много свиря високи ноти, в момента уча първото и второто соло на султанс ъф суинг. затова ми трябва да мога да минавам от дроп в стандарт без да се безпокоя че ще ми се изкриви грифа.

между другото предчуствам че е време за смяна на струните а нито знам какъв размер да взема, нито моите какъв са, нито как да ги сменя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха, че кой е казал че тряа свириш с нокти бе, ти да не си някоя жена хахаха. С пръсти си е съвсем добре, има и разни напръсници ако искаш да извличаш звука с нещо твърдо.

 

 

Gee Tee Age - с железни струни ли си или пластмасови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то класическа с железни май няма(с пластмасови съм)

а за ноктите-нали тия дето свирят без перце си пускали нокти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости :greenball: аз свирих към половин година класика, и от десетина човек които посещавахме школата нямаше нито един който да свири с нокти :unsure:

 

а ако са пластмасови нема проблем да ги смъкваш, той дропа не увеличава теншъна тей че няма кво да се счупи, просто си вземи някой малко по дебел компект ако си с тънак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе тва са глупости, чиста проба превземка, както - ако счупиш нокът и отлагаш концерта ли? хаха :unsure: Има си перца които се слагат на пръстите, и което е още по добре като ги махнеш няма какво да ти пречи да държиш нормално перо или да свириш само с пръсти...

 

325738.jpg367721.jpg

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тва са глупости, чиста проба превземка, както - ако счупиш нокът и отлагаш концерта ли? хаха :greenball: Има си перца които се слагат на пръстите, и което е още по добре като ги махнеш няма какво да ти пречи да държиш нормално перо или да свириш само с пръсти...

съгласен съм с тебе :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си карам с нокти, дори като свиря на електрическата , правят се много готини изкуствени флажолети така :green:

На акустичната също свиря с нокти, харесва ми много повече как звучи.

А ноктите ми са адски твърди, щом дори ми е трудно да ги режа ;)

Иначе на лявата си ги държа къси, иначе много проблеми със струните :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вий сте луди... само аз ли съм нормален тука да свиря с перо????

геетееаге- сложи си метални, за да имаш малко по нормален звук, а китарата ти има ли трус род (иначе може да не издържи метални)??? аз ти препоръчвам за електрическа 9ки, щом те болят пръстите, 9ките са доста леки, например добра марка е Д'Адарио, струват към 10лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

по добре да стои с пластмасови... тях и да ги опъваш и да ги разхлабваш нямат голяма разлика в теншъна, което не важи за железните струни... а и пластмастовите струни звучат много приятно...

 

И не се притеснявай, и аз свиря с перо ;) Е и с прсти в много редки случай, едиствената файда от класическата китара е че и до ден днешен нямам проблеми със свиренето с пръсти :unsure:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure::curse:

И аз съм с перо, само за някой по-смотан флажолет дето с перце го не мога, си ползвам ноктите ;)

плюс т'ва, като си изпуснеш перцето и нямаш друго под ръка, как се свири ? :curse:

 

Сега се сетих, познавам един пич, който свири пак на електрическа, обаче без перце, ползва си ноктите. Не знам как го прави, но не свири никак зле :wow:

Аз лично си предпочитам перцето де :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.