Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно захранване


mozart27

Recommended Posts

Здравейте, решил съм да взема няколко камиончета на Boss, плюс волюм педал:

 

Дилей

Волюм педал

Ривърб

Компресор

Тунер

 

Въпросът ми е дали това захранване ще свърши работа и дали ще може да ги храни всички, включени накуп. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези захранвания предназначението им е точно това. Не виждам причина да не свърши работа. Друг е въпроса за качество, изработка, надеждност. На кутия и аксесоари са го докарали, но ако се отвори........не се знае какво ще излезе отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да помислиш за един педалборд на берингер наприомер за 6 камиончета който си върви с подходящо захранване

 

или някакъв подобен

 

а отделно на това и самия педалборд върви с подходящото окабеляване за навързване на ефектите

 

и накрая държи педалите стегнати и подходящо съхранени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това изглежда супер, но пък не са показали какво ще е захранването, а за тази цена едва ли и то ще е нещо читаво... Това 1.7A означава 1700 mAh ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отданва се канех да напиша нещо като ревю за това захранване.

Преди време се наложи да оправя едно такова захранване. Наснимах го, та ето и как са го направили китайците... или по-точно как не са го направили.

 

powers1.jpg

powers2.jpg

 

-Ламарината е тънка. Може би 0.5мм. Според мен този дизайн за кутия не е добър като цяло с тия заварки. Не съм го настъпвал, но ако някой по-тежък го настъпи, със сигурност ще се изкриви яко.

 

-Ключа за смяна на захранващото напрежение 220/110 волта е сложено за парлама - скрили са дупката на кутията и никъде не е вързан. Това разбира се не е проблем в Европа, но какво ще се случи ако някой си вземе такова захранване от Америка и дойде в Европа и го пусне. Ще има тряс :) Обратно - от Европа в Америка пак проблем..

 

- Платката виси с главата надолу. От тук следва, че и трафът виси. А дори не е завит с болтчета. Държи се само на спойките. Тоест това не е хич добро решение. Ако се изпусне малко по-силно, има голяма вероятност първичната да прекъсне и захранването да стане за в кофата

 

- От общо 4 намотки на този траф се ползват само 2 от тях. 8 изхода ползват само 1 маса - тоест е възможно да има ground loop проблеми

 

- Стабилизаторите (7809/12) нямат радиатор. Това значи, че при обща консумация около 200мА ще греят бая. Съдейки, че се захранват с тия 13 VAC.

 

- Кутията е заземена което е добре, но освен това и минуса в захранването е заземен. Това беше и причината, че го оправях. При такова заземяване на минуса със сигурност ще има ground loop проблеми през заземяването на кубето или пулта. А това е най-малкото, При едни или други обстоятелства може да създаде и още проблеми. Както се беше случило с това.

 

С няколко думи - абе доста China боклук. A иначе го рекламират като произведено в Германия. Е, то и цената е такава де...

 

powers3.jpg

 

 

На мен хич не ми харесва как е направено. Да не кажа ужасно направено. Ако се бяха постарали поне още малко за същата цена щеше да е супер добро бюджетно решение. От трафът се използва само половината от възможностите. Съответно ако всичко беше оптимизирано, това захранване щеше да е доста по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това изглежда супер, но пък не са показали какво ще е захранването, а за тази цена едва ли и то ще е нещо читаво... Това 1.7A означава 1700 mAh ли?

 

да

 

и съвсем спокойнно захранва 12 такива ефекта - знам от личен опит имах такъв куфар но по-големия модел с 12 гнезда за ефекти и там също използваха точно това захранване

 

и да ти кажа подобни куфари има ин а други фирми, като бос и т.н., но всичките са по-скъпи. А специално за берингер и бос куфарите ги правят в една и съща китайска фабрика

 

мисълта ми е не си заслужава да даваш повече пари само заради логото на някаква по-реномирана фирма от берингер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквай чудеса от беерингерчето :)

 

Берингер ползват едно импулсно адаптерче подобно на зарядно за GSM. При него пак има едни или други проблеми, но поне ще имаш педалборд.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами импулсно захранване на берингер, всички ефекти споделят една маса... Не знам...

Всичко е относително. Относително е и какви са твоите критерии за шум дори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, ще го пробвам, пък каквото излезе. Поне куфарчето е готино и няма да съм съвсем капо. Иначе няма проблем после да сменя само трафа, но не знам какъв да взема, който да е читав по твоите критерии и да може да храни всичките ефекти накуп. Би ли ме посъветвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре няколко добре стабилизирани адаптера или подобно захранване на харли бентън, но с галванично разделени изходи

 

хвърли едно око тук: http://forum.muzikant.org/topic/87383-ground-loop-idhiaeaaie/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.