Jump to content
Българският форум за музиканти

Липсващо аудио в Adobe premiere


adriana

Recommended Posts

При импортиране в Adobe premiere на някои видеа им липсва звук. Файловете са мп4. На сайта на програмата прочетох следното обяснение: the problematic clips may have been encoded with an incompatible codec

Какво произлиза от това? От къде да разбера кой е точният кодек и как да оправя всъщност аудиото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде да разбера кой е точният кодек...?

http://mediainfo.sourceforge.net/bg

И .avi не е точно формат, а контейнер - вътре може да има всичко, определя се от кодека. Аз бих избягвал чудовищно компресиран мп4 като сорс за монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

presly е абсолютно прав и за двете. Ако все пак държиш да си играеш с тоя файл опитай да извадиш само аудио трака и да го импортнеш отделно. За съжаление не знам Уиндоус софт с подобна функционалност. Не твърдя, че няма, просто аз не знам.

 

П.П. За Мак става с MPEG Slipstream (да не каже някой, че не знам)... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А на мен защо не ми чете .mov \qick time\ с кодек png

Казва ми че не го подържа :o И при други ли е така ? :greenball:

Редактирано от GMUNKZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такава програма , като VirtualDub само , че да работи с повече формати .. като mov , wma, flv, avi и тн.. (колкото повече формати , толкова по-добре) :rolleyes: Да има стандартните команди , отрязване , поставяне , фейд ин , фейд аут на отрязаните парчта и също директ стрийм копи (без да ги рендва) :rolleyes: или въобще не съществува такова животно .. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогия - със швейцарско джобно ножче можеш да си свършиш някаква работа, но за реален резултат си трябват инструменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за дребни инструменти ппитам .. големи инструменти май имам .Понякога и дребните са нужни и ако искаш да си отвориш консервната кутия , ше ти трябва швейцарско ножче , шото инструментите като водопроводните клещи и бормашината , няма да свършат работа :greenball: , макар че и с тях сигурно ще стане. :hysterical:

Гледах из Българските портали за софт :rolleyes: .. там пък все някви прехвалени с по милион функции , които повечето въобще не тръгват :rolleyes: . Инсталирах някви , махнах ги и сега инсталнах няква Avidemux , и съм решил да я разчупа , но май и тя е няква с много облаци в нея :unsure: .. Много програми , но малко качествени :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Известни още като "курсови работи"... :D :D :D

 

За смислена видеообработка се иска освен читав софтуер и читав сорс материал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Премиера не харесва мр4. Резултатът ще е трагичен. Е, някои се радват на полученото, но честно казано, не става за нищо.

Има врътка, ама как се правеше... взимаш някаква програма за запис, примерно уиндоуския саунд рекордер, след това отиваш в настройките на аудиокартата, избираш рекординг, слагаш отметка на wave, натискаш река на програмата за запис и пускаш парчето да се извърти. Програмата ще запише звука. Така ще имаш записано аудиото, което най-вероятно ще е или wav или wma. Импорт в премиера и готово.

Ето картинка на положението

123_c5be5_29567328.jpg

 

 

За кой премиер става дума? Щото цс4 май четеше всякакви смачкани боклуци.

Редактирано от dedo pop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой формат предпочитате да работите ,и да обработвате видео .. за не много големи проекти (около 5 минутен клип) Споделете някои идеи , ще е интересно да се чуят .Имам някои 3D нещица и се чудя как да ги изкарвам , така че да си държат качество . :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.