Jump to content
Българският форум за музиканти

Kак се прави fat strat?


Recommended Posts

Здравейте, имам squier bullet strat с три единични адаптора и искам да му сложа един двоен, но не съм много на ти с тези работи. Трябва ли да сменя пикгарда или направо цялата електроника на китарата и какви допълнителни неща (ако има такива) трябва да се направят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, за да направиш китарата Fat Strat, трябва да смениш пикгарда или да изрежеш стария(което е безмислено, щото е много занимавка), електрониката си я оставяш, просто я сваляш от стария гард и я слагаш на новия...ще ти отнеме максимум 20 минути с запояването, а пък грешка много трудно би станала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш пикгарда - сваляш електрониката от него - избираш материал за новия пикгард - ползваш стария за шаблон(като промениш само отвора за двойния пикъп) - изрязваш - фина шкурка по ръбовете - монтираш и запояваш чарковете на новия пикгард - слагаш го на Страт-а и си готов :)

Това е изцяло DIY, иначе можеш да си купиш готов пикгард, на който само да преместиш електрониката, което според мен е по-добрият вариант.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Купи си готова плочка, за тази китара се продават всякакви. Но за всеки случай свали твоята за да направиш сравнение в магазина дали е същата. Според мен по сложния въпрос е, какъв адаптер си решил да сложиш! Провери дали има място под плочката (как е издълбана китарата)!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом задаваш (така) въпроса явно няма да се справиш с "направи сам".

 

22 лева мисля че струваше в Малкия цум миналата година..трислойна , черна. има и бели.

това е по-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един малък проблем с махането на капачката на адапторния превключвател. Просто няма махане или поне аз не знам как да я махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за 5-степенния превключвател, просто хващаш капачката и дърпаш смело! :)

Добре значи няма да я жаля. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго нещо, за което се колебая е какви адаптори да й сложа, след като я направя fat strat. Мисля да сложа пасивни адаптори emg s3 и хъмбъкър emg h3. Имате ли по-добри идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам squier bullet strat с три единични адаптора. Мисля да го направя fat strat и се колебая какви адаптори да си сложа. Мисля да сложа пасивни адаптори emg s3 и един хъмбъкър emg h3. Моля дайте и други идеи. Нямам много опит с различните марки адаптори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл в адаптори, двойно по-скъпи от самата китара.Иначе като марки виж Seymour Duncan или DiMarzio ,те са може би най-популярните марки (наред с EMG) ,но са и по-достъпни на българския пазар от Bare Knuckles.Зависи много от стила музика ,която ще свириш ,както и личните ти предпочитания.Подобни теми са се дискутирали много във форума и всеобщото мнение е ,че не си заслужава на нисък клас китара да се купуват скъпи адаптори ,така че ти си прецени кое е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но нямам пари за нова китара и ще карам с тази докато събера за нова. Адапторите ще ги използвам и на новата китара, а колкото до стил свиря метъл главно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въпрос на вкус, но в общи линии човек трябва да пробва. Що не пробваш комбинация от HH пасивното EMG имаше една такава китара в репeтиционната и не звучеше никак зле с тях. Аз лично бих предпочел HH. a не SSH. :)

Аз имам китара на стойност 300лв. нова от магазина, подмених тремлото с флойд, смених ключовете с други и сега чакам 81/85 EMG за нея. Хардуера не се заварява за китарата, винаги може да го свали и да го сложи на друг инструмент. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.