Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за уроците по китара


rumi19

Recommended Posts

Значи, това, че ти си изкарал късмет с конкретен даскал, го прави правило? А замислял ли си се, че въпросната госпожица може би знае какво иска да научи? Аз на подобна реплика от страна на даскал дето му плащам, по-добре да не цитирам какво бих му казал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педагогиката на Макаренко е отречена преди мнооого години. :) Ако някой ми плесне детето зад врата и му каже това, просто ще се наложи да ходи с каска докато дишам въздух на този свят. :) Лошата новина е, че наистина тези скучни неща за учене дават основата. :) Който иска да придрънква кавърчета има начин да се научи да го прави. Още по-лошата новина е, че Габи явно сама не може да го направи, защото не й достигат познанията и ще се наложи да се примири с това, което й предстои ако иска да свири на китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, колегата само искаше да каже, че трябва да се изгради хубава постановка, преди да се правят неща "просто за кеф" или да свирим това, което най-най ни се свири. Правилната изградената постановка се отплаща в пъти, нали така.

Хубаво им плащаме на учителите, ама без правилни навици, техники за работа и т.н. как да те научи на дадено нещо човек.

Едва ли има какво толкова да се каже по темата, освен да се спами още 10 страници, като в почти всяка тема :P

 

Тишо, out

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за комунистическия даскал не го коментирам, друго време, други нрави! Но пък ти замислял ли си се, че един даскал, който си разбира от работата, може би знае по добре от ученика си какво и как да преподава!

 

Разбира се никой учител не може да накара учениците си да свирят каквото той смята за полезно, но пък може да си подбира учениците. Аз поне това правя. Нямам нищо против хората, които знаят какво искат (и как ), но ако техните виждания не съвпадат с моите ги оставям да си търсят други учители. А и в Ютюб е пълно със всякакви уроци по китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не се впрягай, всичко се дължи на липсващ опит, и ти самият в началото знаел ли си какъв учител ти трябва или въобще как де се отнесеш към научаването да свириш. Доколкото се досещам Руми е искала от даскала да я научи да свири парчето на Сантана а не да я учи как се свири на китара(щото тя свири от една година и три месеца ). Много често слушам приказките ,а бе аз свиря от ичинайсе години на китара, тука идва разковничето, ако броим хващането на китара за пръв път, до днешния ден наистина много време се получава, а истинското свирене на инструмента се свежда до няколко часа за месеца. Аз ако сметна преди колко години съм хванал китара до ден днешен ще излезат 46 години като време, да ама не се брои така времето сори.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това споменах Ютюб, там 100% има уроци как да свирим песен на Сантана. А и сигурно достатъчно мераклии, които биха могли да и покажат съответното парче. След като даскала не пасва, варианти много!

 

А и между другото, когато за първи път хванах китара, не ми и идвало на акъла да ходя на учител :D . Успях да се понауча сам, От 88ма до 2003та съм взел общо 5 урока по китара.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, колегата само искаше да каже, че трябва да се изгради хубава постановка, преди да се правят неща "просто за кеф" или да свирим това, което най-най ни се свири. Правилната изградената постановка се отплаща в пъти, нали така.

Хубаво им плащаме на учителите, ама без правилни навици, техники за работа и т.н. как да те научи на дадено нещо човек.

Едва ли има какво толкова да се каже по темата, освен да се спами още 10 страници, като в почти всяка тема :P

 

Тишо, out

Предполагам, колегата само искаше да каже, че трябва да се изгради хубава постановка, преди да се правят неща "просто за кеф" или да свирим това, което най-най ни се свири. Правилната изградената постановка се отплаща в пъти, нали така.

Хубаво им плащаме на учителите, ама без правилни навици, техники за работа и т.н. как да те научи на дадено нещо човек.

Едва ли има какво толкова да се каже по темата, освен да се спами още 10 страници, като в почти всяка тема :P

 

Тишо, out

Е какво е правилна постановка?

Аз като пубер тръгнах на уроци,минах 2 школи с валсчета на Карули и заебах - не ми се свиреше това,според даскала постановката беше палеца да е зад грифа,е това как се връзва на класиката "бърн",където Ричито си лови с палец сол на шеста,а за Хендрикс да не говориме..

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Умен даскал и зелен кон " така да схващаме нещата ?

Много наши добри музиканти(известни)дават уроци по китара и не карат учениците си да свирят валсчета,сина ми ходи при такива пичове и е доволен,та мисълта ми е даскала винаги можеш да си го избереш такъв какъвто ти допада на тебе лично, а не какъвто ти посочат, какво толкова се шашкате, плащам, получавам това за което плащам, иначе спирам да плащам, ок ? Стига сме хвърляли боб по темата !

IgniteAll - Абсолютно си прав ! :godbless: ох какъв е тоя ирифт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руми, чрез ученето на новИ песни на даден изпълнител може да усвоиш техника, стил и т.н. Това обаче изобщо не означава, че това ще е "твоята" техника и стил. За това трябва да се учат много и разнообразни неща, за да намериш и изградиш точно твоя стил. Доверявайки се на един даскал, който ти те заставя с ботуш на врата да излезеш от неговия калъп, няма как да се развиеш щото той не иска да намериш себе си, а да те направи това, което си мисли, че трябва да е един музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво е правилна постановка?

Аз като пубер тръгнах на уроци,минах 2 школи с валсчета на Карули и заебах - не ми се свиреше това,според даскала постановката беше палеца да е зад грифа,е това как се връзва на класиката "бърн",където Ричито си лови с палец сол на шеста,а за Хендрикс да не говориме..

 

Бе то така, ама с тоя палец на 6-та можеш ли да свириш малко по-бързо гамичките? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в малък град и по това време имаше двама даскали, единият почина щом започнах /надявам се не от моето свирене/ и аз почнах при другият.Баща ми даваше 180 лв на година и ми беше казал че ако някой път пропусна урок ще ми взема мярка за шапка с китарата.Така аз ходех всеки ден и учителя ми се държеше приятелски с мен защото виждаше че напредвам,но като поставех педагогиката му под най малко съмнение ставаше типичен Макаренко.Времената не ми даваха голям избор, или да свиря при този човек или да продължа да свиря на метлата на майка ми.След време на мен ми се наложи да давам уроци и всички ученици ми казваха стига с тия гами дай нещо на Металика, все едно виждах себе си.Исках да кажа че ако схващаш това което те учат,дори и да не е Сантана значи учителя ти се справя, ако не е така го смени сега има голям избор от кадърни хора.И не на последно място е това че не всеки музикант става за педагог.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.