Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще се престраша с един "микс"


Recommended Posts

http://soundcloud.com/hapi-drum-player/dreams-came-true

 

Коментирайте, без да се притеснявате :) идеята е да науча какво не правя :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло звучи много добре, поздравления! Има неща, които аз бих направил малко по-различно, но това е по-скоро въпрос на личен вкус, отколкото твоя грешка. Като цяло бих миксирал пианото една идея по-тихо и бих избрал по-отворена реверберация за соло барабана. Алтернативно, бих пообрал тази реверберация за да не звучи неестествено. Още веднъж, не го приемай като критика, а като поглед на друг човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Първо поздравления за положения труд,а после и малко мнения (критични)от един барабанист...

Лично аз не бих използвал такъв семпъл за соло барабан,или другия вариянт е да се "пипнат" честотните корекции и ревърба,както каза колегата.Като цяло това което ми прави впечатление е каса с акустичен саунд и соло барабан с изявен електронен,хубаво е да се конкретизира на какво искаш да наподобява.Томовете са тихи в общия микс,а брейковете които си направил,поне някой път,заслужават да се "овенчаят" с един краш чинел накрая.

Има едни много готини стрингсове като фон,които трябва да излизат по-напред(но не и прекалено),когато водещото пиано го няма,което от своя страна също би могло да се свали с една идея...но може би когато се появят и вокалите,ще се прецени тогава.

Не знам какви идеи имаш за вокали,но в интродукцията в началото трябва да се "случи" нещо,в този си вид сега е неоправдано дълга,според мен.

Слушах го на слушалки парчето и това,което е най-пробивно е соло барабана....трябва да се пипне според мен.

Надявам се критиката да е била от тъй-наречените "градивни"..... :beer: Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Разшири" малко микса. За барабанчето ако успееш да намериш семпъл да звучи като "къх (раз'ийраш :) ) може да прозвучи по-добре, но това ще се разбере след проби.

Аз бих удължил и дикея на ривърба му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещавам до 2-3 дена да го смеся наново и да видим дали съм научил нещо. Благодаря за менията :) Безценни са :) Бири за всички от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та ето го и новият микс. На мен ми звучи малко глухо, но дано проблема да е в мен. Още нямам монитори и е възможно да има проблеми в силата на някои части, но вие ще прецените :)

Чакам още мнения :)

http://soundcloud.com/hapi-drum-player/dreams-came-true2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С копи и пейст няма да стане.

Прегледай си траковете за двойни (или както сигурно е в секвенсъра - овърлапед) ноти - като например барабанчето на 3:49. Има го и на други места.

 

Относно аранжимента - направи му развитие.

Където имаш лява ръка пиано с бас и каса, избери кой да заеме ниските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.