Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв избор да направя


Spoocter

Recommended Posts

и бай дъ уей ако искаш да свириш метъл и сола - далече от скуаер(лично мнение)

бе не съм съгласен, бая метъл си хващат, само проблема е в шума

 

Усилвателите за малко пари са голям боклук... във Фронтмен 15г има 15вт крайно стъпало, коет се намира като комплект за сглобяване за 10лв(може и по-малко) и 2 интегрални схеми (нещо като дистер) - общо взето частите са около 30лв + китайски говорител + кутия с лъскав надпис ФЕНДЕР и тва всичкото за 200лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами да, ама то като вземеш часто 30 лв + радиатор 10 лв. + кутия 30-40ЛВ + говорител + това, онова за външен вид, и излиза, че ще дадеш малко по-малко, но крайният резултат ще изглежда по-зле, а и ще ти отнеме сума ти време. Като имам предвид, че на човека май електрониката не му е хоби, остава да си купи кубе. Аз не бих се заел да му сглобявам цяло кубе, защото ще отнеме сума време, а цената ще е близка(130-150-ина да кажем).

 

Чувал съм Peavey transtube - не са лоши.

малките фендерчета също ти вършат работа като за начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе според мен като за начало всичко би свършило работа. Като понапредне малко с матрияла ще започне да усеща кое за какво е, кое го кефи и кое не. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мъничко черничко, с мъничко беличко и жълтичко :godbless: :

http://www.marshallamps.com/product.asp?pr...-2%20and%20MS-4

Редактирано от Mecho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам и не знам тия про китарите са фендер гибсон уашборн така че не знам вие разбирате дайте предложения само кажете кви са тия двойни адаптри ... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай НО! За китари ампове и ефекти и по спецялно за избор е писано толкова много тук, че има материал за цяла книга! Истината е, че хората от форума са писали много по тая тема и на никой не му се занимава вече :godbless: . Ето на http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1406 тук има всичко от което се нуждаеш разгледай малко преди да пускаш нова тема :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в xxxx-а... май малкото е около 100-тара...или по-малко дори...абе зле съм с паметта :D . Свирил съм с такова и е супер. Ако не бъркам Олга от The Toy Dolls свири на видео уроците си (свали си ги от сайта им - Play With Olga търси) с такава муха :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ползвай търсачката, тази тема е обсъждана много пъти

и бай дъ уей ако искаш да свириш метъл и сола - далече от скуаер(лично мнение)

търси нещо с двойни адаптери(или поне бриджа да е двоен) и джъмбо прагове

поогледай по магазините....

здрасти,

между другото има и скуайер китари с двойни адаптори, например от серията фат страт. но си по попринцип прав, има много по-подходящи китари за тази работа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз съм с Peavey Transtube Blazer 158 и мога да ви кажа ,че за тия пари(200лв) това чудо просто кърти

аз имах Peavey Rage 158 и само мога да кажа едно нещо за тия ампове :greenball::D:D

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Squer Bullet Strat за 229 лева е. Аз лично съм начинаещ и съм супер доволен от китарата. Ако държиш да си купиш нова китара за не много пари - Squer Bullet Strat, а ако си навит на втора употреба разгледаи раздела - Купува/Продава и там има много добри китари за малко пари. :greenangel:

 

Успех! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ето ти и снимки от китарата направени точно преди 5 минути. :greenangel:

Пак подчертавам, че китарата е супер като за начинаещ и съм много доволен. :ph34r: Смятам, че няма да направиш грешка ако избереш тази китара. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ше гледам да не те режа много, ама ти колко китари си фащал през живота си че да даваш така авторитетно и начетено мнение :blink: Естествено че ще е добра за начинаещ който не е фащал истински Lеs Paul или SG, ама смятам цифрата народ от форумо, които са са с по-обективно мнение :blink: Аз лично съм фащал няколко скуаяра и моята и моята е доста по-добре от тях :blink: Просто се въздържай от "обективно" твърдо мнение :read:

 

 

По темата: В зависимост от стила си избираш китара. Аз лично мога да ти кажа че от една страна щом си начинаещ не е разумно да се впускаш в нещо скъпо, но от друга страна не взимай някой боклук дето и прав да седи не може, защото после няма да може къде да го шътнеш :blink: Оптималното в случая е скуаяр или вулкано, но имай впредвид че трябва да мислиш много преди това :blink: И аз искам да бях почнал с SG ама няма отде :blink:

 

Ае успех в свиренето и ученето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе квото и да си говорим единичните адаптери не са за метъл :blink: аз до скоро имах squaer с хъмбъкъри и флойд и китарката си беше перфектна, единствената забележка беше към външния и вид, и най вече грозната глава на грифа, наследена от фендер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.