Jump to content
Българският форум за музиканти

отново блус схемата..


Hillbilly

Recommended Posts

^^според тунера и моите уши е олрайт :) тук таме че има някоя нота извън кутията по мойто мнение придава интерес, ама това може да съм само аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да,то донякъде кретенията е в мойта глава,защото се настройвам една идея по ниско с тунерите,с непрекъснатото "бендване" и повече атака с дясната ако съм точно по тунера ще звучи по високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Естествено, нали е блус ;) Всичко си е включено в настроението :)

Шегата настрана, според мен Сънчу си е "in tune" .

И на мен ми се иска да се пробвам, ама никакво време не ми остава напоследък....

Браво на всички включили се дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф,естествено,че е в настройка,още по нощите съм писал че вероятно не чувам добре,защото ми е в повече пиенето ..

Не е дали е блус или друг стил ,няма нужда да пускам клипчета как световни голями китаристи се настройват в движение,докато хвърлят пот по сцената - точно настроението е важно.

Нали сме в Джем - тоест забавляваме се,не записваме музика за холивудски филм,нито има смисъл да си мерим п*шките.

Като е музикантски форум си мисля,че идеята е да се свири все пак,пък кой колкото може,човек се учи докато е жив,отдавна е казано,а мен ме мързяло да уча като по-млад,затова и не се смятам за Музикант,а за китарджия.

Колко време трябва да запишеш нещо,няма и 20 минути -

Пускаме ампа да загреят леко лампите,

Преамп 7-8,Мастър волюм -5-6,

Качваме тракчето в Куул Едит,

Натискаме на втора писта запис,

Слушалките със скапания микрофон на половин метър от говорителя и леко встрани на 45 градуса да речем.

(другия вариант е с амп-симулатор,примерно Вокс АС30 амплъг)

В първия вариант тегля една дълга псувня на чалгара от долния етаж,който ако си е в къщи ще се качи да ми реве като мастия,че вдигам шум,а кучето ще потроши вратата от лай и скачане - е записа отиде..

Какво остава - натискаме бутонче Запис и треснята започва.

Ако не ни хареса може да се пуснат втори и трети опит на следващите писти,аз не си наслагвам жиците,не знам и как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен един дружески шарж към блус китаристите...

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

P.S Нещо тубата ми е разместила тайминга ама идеята е ясна...

 

Велик си ... особено като ги няма канал 1 - неотразим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.