Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся си специфичен дилей, някой чувал ли е такова нещо?


7thString

Recommended Posts

Това, което ми трябва е дилей, който да прилага прогресивно EQ на всяко повторение в опашката - един вид - първото ехо е в определена степен по-глухо и по-слабо, следващата итерация е още по-слабо и по-глухо и т.н. Реално - да може да се наглася high/lowpass EQ, което да се наслагва на всяко повторение на опашката? Разбира се, такива VST-та има и това е една от причините целия ми риг да минава през компютър, но ако има хардуерна такава джаджа, бих бил много доволен. Всички дилеи, които съм виждал или изобщо нямат EQ на опашката, или то се прилага веднъж и толкоз, а не се наслагва итеративно на всяко повторение... не знам дали обясних правилно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали те разбрах правилно, но мисля, че ти трябва аналогов дилей, (тип MXR carbon copy). За аналоговите дилеи е типично сигнала да деградира постепенно. Но ако не си използвал такъв, е хубаво да имашм предвид, че звучат доста тъмно спрямо дигиталните такива и повторенията имат тенденция да потъват под основния сигнал (заради което се и ценят, но за някой би могло да бъде дефект)

 

Разбира се може да има и дигитални симулации от този тип на аналогов дилей. Имам три ДД, за два от тях съм сигурен, че не правят така ( T-rex Replica и Reptile), трябва да погледна всички модове на TC Electronic Flashback ,, за да видя дали няма такъв режим

 

П.П. Току що прочетох, че ФБ , прави това, което искаш, не знам до колко сполучливо, трябва да чуя (ако ти е интересно, разбира се)

 

Ето кратко описание на режимите на работа (вторият би трябвало да ти върши работа)

 

2290: based on the legendary TC rack mounted delay used by the likes of the Edge or Robben Ford. It is a very crisp but powerful digital delay

Analog: simulation of an analog delay where each repetition is darker than the previous one

Tape: simulation of a tape delay, not as dark as the analog delay but still ‘warmer’ than the 2290 mode. It is definitely one of my favorite modes

Lofi: in this mode the repetitions get really dirty, I don’t find it really effective with distorted tones as it sounds like ‘dirt on more dirt’.

Dyn: this mode is clearly digital sounding with the special ability for the effect to be less present when you are playing and more present once you stop

Mod: another favorite of mine, a lush chorus effect is added to the delayed repetitions

Ping Pong: this a digital sounding mode especially designed for stereo operation. Repetitions are alternatively played on the right and left side of the stereo field (see my video demo below)

Reverse: for those psychedelic moments, the repetitions are played in reverse

Slap: in this mode, the maximum delay time is reduced to 300ms in order to emulate the slap echos of the 50s. Having it as a dedicated mode means you can switch from a long delay to a slapback echo just by turning the Mode knob

Loop: in this mode, the Flashback delay becomes a looper with overdubs. Note that it won’t be as sophisticated as a dedicated looper (no undo, no presets) but it is definitely a bonus to have this in such a small package

Toneprint: the tone print mode will activate whatever artist profile you have downloaded from the TC website and copied using your computer and the included USB cable. There is a growing collection of toneprints designed by guitar greats such as Steve Vai, Steve Stevens, Paul Gilbert or Ron Thal

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line 6 Echo Park & TC Electronic Nova Delay имат аналог симулация. Дали е точно което ти трябва не е ясно, най-малкото съм сигурен, че и ти не знаеш какво и защо го искаш... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TC Electronic Repeater също има такива функции, ако се нелъжа. Освен това мисля че можеше да се настройва колко точно да "потъмняват" повторенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, знам аз какво искам, защото го има на VST :) Представи си, че с всяко повторение върви един lowpass филтър, който във времето на ехото реже все повече високи и все по-силно. Мисля, че за момента Repeater на ТЦ се доближава до това, което искам, сега ще потърся в тубата какво има :) Ако Кольо бъде така добър когато има време да разцъка флашбека, ще съм благодарен да чуя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето такива, които съм гледал или веднъж прилагат някакво EQ на изхода, или изобщо не предлагат такава обработка :) Но това мисля, че е точно, което търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.