Jump to content
Българският форум за музиканти

Трикове с перо за китара


Petar Delov

Recommended Posts

Веднъж на концерт в едно малко клубче видях соло китариста на групата да прави едни пинизчета с перото си между песните. Въртеше го между пръстите и ми заприлича малко на това как се премятат монети между пръстите.

 

За съжаление не можах да го наблюдавам достатъчно дълго че да го запомня, нито да говоря с него пък и не бих питал никой китарист след концерт за нещо подобно :D

 

За това питам тук дали някой знае някакви такива трикчета и ако може да пусне импровизирани урочета.

 

П.С. Само за уточнение не говоря за Alternative, Sweep или какъвто и да е друг вид picking. Става въпрос за трикчета с перото, не по време на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж трикове с монети в youtube.Ама не виждам смисъл от това.Ако нямаш с какво да си запълваш времето може и да е добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учителя ни по физкултуа разправяше: Аз като бех като вас си навивах пишката около пръста.

Сега остава някой да почне да го прави на следващия лайв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е безсмислен, защото умението да въртиш перото между пръстите има полезно приложение, когато трябва бързо да сменяш от пръстово свирене към перо, като в този случай

, вижте от 4:16 нататък как перото е скрито между пръстите докато свири само с пръсти и в един момент много бързо го изважда и започва да свири само него.

И тук също на концерт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото скоро ходих на концерт на Епизод и видях как китариста им Васил Бележков на някои песни на, които няма нужда от перото го държеше така между пръстите си, както Лими е показал за Steva Stevens.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оставам с впечатление, че човека пита за пинизи подобни на барабанисткото въртене на палките. Мен обаче ме съмнява, че освен хора от нашата порода, някой ще киризи китариста в ръцете та да гледа къде си мотае перцето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка, батко - ти си entertainer - това включва и музика, и сценично поведение, и комуникация с публиката, и всичко. И да - циркаджия си - хор'та си пият бирата, мляскат картофки и чакат да ги забавляваш. Като пън се седи в репетиционната и вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...
На 3.04.2012 г. at 23:19, pepito написа:

Между другото скоро ходих на концерт на Епизод и видях как китариста им Васил Бележков на някои песни на, които няма нужда от перото го държеше така между пръстите си, както Лими е показал за Steva Stevens.

Загледах се в клипчето на Stevens, но аз го държа мааалко по-различно - не между пръстите, а между отделните фаланги на десния показалец. Иначе съм принуден да държа двата си пръста залепени един за друг, което би ограничило тяхната независимост един от друг. Особено когато сменям между китара и клавишни ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.