Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на електрическа китара "Кремонфей"


Recommended Posts

Напълно съм съгласен с колегата Slacoth.

Така или иначе трябва да свалиш тая метална плоча, за да изшкуриш тялото добре, а пък и такава грозотия не ти трябва по принцип. Сложи на нейно място стандартна нек плочка:

http://www.ebay.com/...=item27c54b07c6

http://www.ebay.com/...=item2c643c29e1

Ако отдолу излезе накава гадна изненада по-добре хвърли това тяло и си потърси Орфейско, "Зебра" например. Все още се намират във форума.

Не разбрах грифът как е? Здрав ли е?

Надявам се да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен здрав дано да е и прав,защото няма смисъл да се наливат пари във фалшиво звучаща китара,освен ако няма да виси на някоя стена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че от там трябва да се започне. Здраво тяло и здрав, и прав гриф. Както се вижда от моите ремонти, аз съм сменил грифовете, защото старите не ставаха за нищо.

А относно цената на цялата процедура ще кажа, че е колкото Скуайър на старо. Също така при мен се получиха китарки надминаващи Скуайърите по всички показатели и си заслужиха напълно похарчените средства. А пък и това, че си сътворил нещо хубаво със собствени ръце е още по-голямо удоволствие.

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тая плочка на тялото... не знам. Утре ще се мъча да я махна, а и не знам дали е залепена за него. Грифа е здрав, според продавача е изтъняван, а и в сравнение с класическата китара е доста по-удобен. Утре ще кача една 2 снимки. Днес почти привърших с шкуренето на предната страна, утре ще гледам да успея със задната и страните.

Като цена до момента:

Китара - 50лв. (не ми се карайте, ако сумата е ненормално висока)

Доставката от Шумен до София - 8лв.

Шкурка 60, 1м - 0,90лв.

Шкурка 220, 1 лист - 0,45лв.

Или общо до момента: 59,35лв.

 

Бял спрей имам само грунд (6 лева го гледах по онлайн магазините) и лак спрей (5лв. откъдето взех белия спрей) ми трябват.

Какъв цвят пикгард би паснал добре на бяло или синьо тяло?

Редактирано от Pravetz Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се занимава по-добре си направи китара от лопата, както небезизвестните братушки.

Seriously!!!

 

Аз това го видях, но те и тия са ненормални после да я продават за по $500,000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се занимава по-добре си направи китара от лопата, както небезизвестните братушки.

Seriously!!!

Лопата, лопата, ама хората концерти правят с нея! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ако ти е полезно чуй тия семпълчета от моята кремона, нищо не е пипано по нея

http://soundcloud.com/maxim10/sample2

http://soundcloud.com/maxim10/sample-drive-combo

Записът е правен с евтин микрофон пред комбото /през line in на звуковата карта звука нещо се скапва/.

И според мен е добре да видиш състоянието на тялото, това спукване където се очертава под ламарината.

Dandilov, евала за куража, много красиви са станали китарите така, доста са се освежили, пък и звук вадят. А задължително ли е при освежаване да се подменя оригиналния гриф и като се подмени как става напасването към тялото, впоследствие или си е за лютиер тази операция?

Хубав празник на всички! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако грифовете са в добро състояние не е необходимо да се подменят.

Уви при мен не беше така. При зелената кремона новият гриф беше със същата мензура като стария и пасна идеално. При зебрата беше различно и затова се обърнах към лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако грифовете са в добро състояние не е необходимо да се подменят.

Уви при мен не беше така. При зелената кремона новият гриф беше със същата мензура като стария и пасна идеално. При зебрата беше различно и затова се обърнах към лютиер.

 

То само широчината ли е важна или се гледа и дебелината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.