Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg


niki123bg

Recommended Posts

към ПС2 на ФЕна:

С барабанист също - малко е по-дълго, ама той обикновено бърза с темпото, така че всичко е точно ;) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хаххахахахаха

 

a aз таковата съм Никола без й.... да нема после нали че не съм информирал таковуту, може би нали, понеже, обаче, защото.......

 

аз за тва написах ВИЕ

единия Николай соло бас, другия ритъм и третия само бас ;) хахах

 

 

С барабанист също - малко е по-дълго, ама той обикновено бърза с темпото, така че всичко е точно

 

хаххах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

земи подхвани уроците на петручи на баса, да видиш как ще ти се чупят пръстите ;)

 

Трябва да го изнамеря тва нещо. Иначе и сега имам чувството, че ще ми се счупят пръстите, но по други причини (кви са тез въжета бе дами и господа, тва не е кораб а китара) ;) Някой неща определено ми е доста трудно да ги свиря на баса (не че в момента ми е особено лесно да ги свиря и на китарата, но това е друга тематика)

 

ПС

може да си направим група на басистите николаевци ;)

вие като китаристи ще бичите с дистър на баса :) аз без :)

и ще има the ace of space ...

само един Николай трябва на барабани да изкопаем ;)

 

Аз съм фен на тази идея ;) Пробвах баса с вамп-а, не е много гаден ефекта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще започна да досаждам и на вас ... ;)

 

Някой има ли такова животно - бас на Stagg? Днес си взех един и ми е интересно дали съм се минал много :) Трябваше ми възможно най-евтиният бас и след като в "борса"-та никой не пожела да се оттърве от старата си кремона, реших да си взема нещо ново ;)

 

Много ме изкефи на външен вид и силно ме учуди наличието на 24 прагчета.

Не мога да преценя какво представлява като звук, защото за първи път свиря на бас китара, но сякаш не звучи лошо.

 

Ето и една снимка на животинчето:

 

stagg_bass.jpg

:)

Баси!Едно време когато бях пишман-басист за малко имах абсолютно същия бас,но с марка Tanglewood Tanglewood Rebel 4

Предполагам че ги произвеждат по еднакъв патерн,защото са като 2 капки мастика!

Caught in the act! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно си приличат :) Само главата на грифа е с малко по-различна форма, иначе наистина са като две капки вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно главата смятам 4е мяза на Уошбърнска - те имат няколко вида,но 2-3 серии от техните имат headstock по4ти като тази на твоя бас.АBТ серии,Standart и XB.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да. На дизайн го докарват на Yamaha, на звук (естествено) не. :D

Но са много хубавки, имат невероятен потенциал да се превърнат в доста търсена марка заради предлаганото съотношение качество-цена!

 

П.С. Абе нали за Стаг говорим?! Че нещо се обърках... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да. На дизайн го докарват на Yamaha, на звук (естествено) не. :D

Но са много хубавки, имат невероятен потенциал да се превърнат в доста търсена марка заради предлаганото съотношение качество-цена!

 

П.С. Абе нали за Стаг говорим?! Че нещо се обърках... :lol:

А да имаш представа какви са им цените? Или ако имаш под ръка някой каталог или ако знаеш от къде мога да си намеря каталог (примерно в някой магазин)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да видиш наживо поне няколко - има в Малкия ЦУМ и в магазинчето до Универсиада. Другаде не знам, но на тези 2 места има със сигурност. Цените не ги помня вече, мисля, че са паднали откакто не съм внимавал ( :lol: ), но май че се въртяха около 330 лв.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да се примиря с факта, че последните няколко дни се занимавам повече с техника отколкото със свирене и довърших едно добро дело. Ето малко снимки от него.

 

Преди:

neck_adapters_before.jpg

 

bridge_adapter_before.jpg

 

back_before.jpg

 

След:

neck_adapters_after.jpg

 

bridge_adapter_after.jpg

 

back_after.jpg

 

Резултатът от операцията е известно намаляне на брума. Струва ми се, че едни малко по-прилични адаптери ще накарат това дърво да просвири, но и така не е особено зле :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.