Jump to content
Българският форум за музиканти

*** Internet Radio ***


Recommended Posts

може би по скоро някакъв мастър който да не позволява някаква фундаментална разлика между звучетено на разлините тракове.

екзактли !!!, защото слушам едно, после др авторско, имам си на компа секви и постоянно бъзикам по волюмето, другия вариант е - този, който ги пуска, да врътка волюма ама тегаво ми се чини :virtuoz:

Моите за това са набримчени на макс :cheers:

 

Според мен дотолкова зле направени миксове че да се налага да се пипа волюма не трябва да се пускат в това им състояние.

 

Може да праснем един бърз туториал "как се ползва волюм максимайзер" за да няма недоволни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е айде без глупости. Аз съм точно на обратното мнение!

Именно поради това "да не караме слушателя" да си пипа волюм контрола тече прекомпресирана боза по радиата.

Като докараш акустичен джаз като блек метъл се губи голяма част от удоволствието при слушането, да не кажа цялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е да ама има един термин дет му се вика "продукшън куалити" аз не казвам "дай да ебем м@мата на динамиката" но колкото и да е динамичен акустичен джаз се съмнявам пийка му да е -10 дБ, всеки гледа да си уплътни динамичния диапазон. И без това не е кой знае колко голям, особенно при мп3 на 64 кбит...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде без глупости. Аз съм точно на обратното мнение!

Именно поради това "да не караме слушателя" да си пипа волюм контрола тече прекомпресирана боза по радиата.

Като докараш акустичен джаз като блек метъл се губи голяма част от удоволствието при слушането, да не кажа цялото.

акустичен джаз, класика естествено, ама за другите неща говорим :cheers: тия са ясни :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за плйлист който да човъркаш, е направо брилянтна...

нензам колко е сложно да се направи, при китарите на Деан:D си е флашче..дълга и широка става.Но може да се направи на някое фри място за 20-те най яки песни,ако има начин за някакъв вид гласуване или нещо подобно.Може да се направи тема въф формата на анкета с гласове с 50 да речем песни и за най гласуваните да се направи това което сподели РОко.Смятам че е справедливо особенно за чужд слушател който за първи път се включва и иска да чуе стойностни неща... ако ме разбирате на къде духам. :P

Ако нещата набъбнат може да се направят подобни браузехбъл флаш листи разделени по стилове.

Кош кайте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:think: Аз, пък си мисля, че може да е яко преди всяка песен да има съвсем кратко представяне на парчето от самият(самите) автор(автори). Нещо като "шапка" на песента... Примерно: "Здравейте, аз съм Пешо от група "Разложен Труп", а вие ще чуете последното ни парче - "1000 Мухи Полазват Тялото Ми" ...приятно слушане!" :lol:;):headbang:

Бъзика настрана, според мен ще е яко да се направи нещо подобно... Аз лично доста се забавлявам когато Васил Върбанов представя някоя група по Тангра - ама той си е откачен, де, може да е за тва. ;)

Редактирано от icho7ryches
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз се интересувам от финансовата страна на въпроса.

Реклама на БГ групите ве... да не сме гърбави!

 

Нека се продават и наши неща извън Бг, пък и вътре в Бг... що не!

 

Аз викам обаче да се види какви са възможностите за плащане... за даунлоуд на .мп3!

 

Примерно некъде 12 цента. Просто ако сложим 12, това число ще ни изстреля!

То е магическо! Не се смейте!

 

 

Беда е, че сме много назад в музикалните тенденции...

Гледам траш, дет разни... отдавна бяхме на 13-14... къде 90-та година!?

Сега ни трябва концепция... поотделно!

 

Трудна работа!

Реклама... цица да има!

Редактирано от вибрация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами качи си парчето в някой сайт...примерно мисля че от www.garageband.com става....виж в сайта на радиото как може да се продава точно, приказвай с Musicman дали одобрява да продаваш парчета през неговото радио и след това продавай на воля :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беда е, че сме много назад в музикалните тенденции...

Гледам траш, дет разни... отдавна бяхме на 13-14... къде 90-та година!?

Сега ни трябва концепция... поотделно!

Дай да те чуем тебе колко си актуален :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беда е, че сме много назад в музикалните тенденции...

Гледам траш, дет разни... отдавна бяхме на 13-14... къде 90-та година!?

Сега ни трябва концепция... поотделно!

Хах! Аз на 13-14 слушах Queen :think: Не виждам защо сега да не плющя trash-death !!! B):) Никога не е късно за яка тресня!!! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беда е, че сме много назад в музикалните тенденции...

Гледам траш, дет разни... отдавна бяхме на 13-14... къде 90-та година!?

Сега ни трябва концепция... поотделно!

Хах! Аз на 13-14 слушах Queen :think: Не виждам защо сега да не плющя trash-death !!! :):ph34r: Никога не е късно за яка тресня!!! :)

не е важно на колко си , а на колко се чувстваш.

аз съм си още на 14!проблеми ли видях?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

има два вида метъли:метъли и бивши метъли,едното е за цял живот,другото е щото някой се е правил на интересен преди да се увлече по чалгата.

да не се палим по такива спорове щото е банално,нека се уважаваме всички едно и също серем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове, идеята е страшна, радийцето звучи добре но трябва да се действа по въпроса, някой да се наеме за DJ, и наистина да се пускат предимно парчета на нашенски банди, или примерно да има график (от 9:30 до 12:30 - JAZZ TIME, от 12:30 до 15:00 - музика от форума, после метал парти, вечерта е времето на салсата... и секфи такиа екшън истории) и за няколко дена мисля че архива ще се утрои :metalist:

Редактирано от SPAF`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.