Jump to content
Българският форум за музиканти

Новото ми бебче... :)


Recommended Posts

Ако,разбира се не е фирмена тайна,моля те дай малко инфо за изходящия траф.Крайните лампи с колко ги храниш-напрежението на анодите повече ли е от 500 V?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нищо не е фирмена тайна, но шасито и всичко останало без кутията съм го правил преди 3 години и не си спомням много от нещата. Трансформаторите и ламарината са взети наготово от друг амп (има много такива правени в България преди 20 около години). Единствено което мога да дам като насока е че съм ползвал схема на Marshall JCM800. Скоро мисля да го отварям за да видя дали всичко е както по схемата, защото имам известни съмнения, но това ще е като му дойде време на лицевия панел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако,разбира се не е фирмена тайна,моля те дай малко инфо за изходящия траф.Крайните лампи с колко ги храниш-напрежението на анодите повече ли е от 500 V?

Мисля, че е 450V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клийн семплите кефят !!!!!!! квото и да ми разправяте с транзисторни педалчета, процесори и софтуерни ефекти такъв топъл и мек звук не може да се докара никога !!!

ритъма и солото с дистер ли ги прави или ампа си има достатъчно гейн и като ги записва беше ли надул яко мастера или от преампа само изкара кривоча?

 

соло 1 и 2 също мн. ми харесват, ритъм-а бива, но не е най-доброто което съм чувал - това може би е и от схемата - за метълщини най-добро си е Солдано и Меса Буги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички семпли се ползва V-AMP. Използвал съм усилвателя само като крайно стъпало (bypass на преампа). Не е надуван много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем то така много малко от ампа се чува. мен най ме изкефи клиин1, защото там вамп-а участва най малко

за да се направи истински семпъл трябва ампа да е надут до 5-6 мастер и с неговия си преамп (надуването не става в домашни условия) ти свириш ли някъде, където ще може да го надуваш яко? защото ако не, по-добре си направи 15вт с 2бр ел84 - якият кривоч от ламповия амп идва когато набичиш крайните лампи до край все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в темата за "избор на дист" се изписа много по въпроса за ламповите усилватели, симулациите и т.н. Защо наблягаш на това във всяка тема? Аз, например, както неведнъж писах, харесвам и транзисторен звук. Не е необходимо той да се отрича, и да се правят сравнения.

Ето например един хубав звук от "гаден софтуер"(игнорирайте шума от звуковата карта, евтина е).

 

http://media.putfile.com/stairway-66

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при все че нивото е ниско и шумовете доста

Емо - на правилния трак си - и клийн и ритьм и соло звуците ти са добри :)

 

за Ефто - ето какво прочетох вчера от един про китарист - сащ

ламповите усиватели са тежки, смяната на лампи е скьпа и всяка година се налага - плюс това с времето лампите стареят и звука на усивателя не е константен( аз ще добавя че както има кофти тран усиватели има и кофти лампови)Естествено всички обичат якия лампов звук

от него е трьгнала представата ни за добьр звук - това са си мои мисли -

сега с развитието на техниката -неламповите усиватели ще стават все по добри

ето пича какво казва

за записи използвам лампови апаратури

на концерт и участия взимам ХАЙ ЕНД транзисторни усилватели

защото са по- леки за мькнене и надеждни

(явно пича е по скоро гигин по клубовете - са ако си айрьн мейдьн има цял екип да мькне и поправя ламповите апаратури за теб)

а пьк аз сьм казал харесвам и трите вида

блондинки - брюнетки - червенокоси

лампови-хибридни-транзисторни

като сьм ги написал от по-кефещи - кьм по малко - предпочитанията си в низходящ ред

така че най добре да има човек и от трите

 

ето ви добри транзисторни усилватели които сьм пробвал през годините(щото повечето наистина са кофти)

Фендер про 185 - супер клийн канал , драйва става за блус и рок китаристи

Роланд джаз хорус - равностоен на легендарния лампов фендер туин ривьрб

- колкото класически трака са записани с единят - толкова и с другия

(драйва става само за някави джаз солца - не кефи)

Фендер принстьн -и драйва и клийна са екстра(изобщо транзисторните фендери са ок)

Пиви бандит - става -енвоя сьщо

Маршал велвстейт сериите от 65 вата нагоре - як дистер - клийна е почти на границата да не става-тука дистера е готин (хибрид)(фендер варианта рок про - сьщата история)

аа крафт клуб 90 - як клийн - интересен драйв - усилвател с който сьм свирил най дьлго през живота си!(хибрид) Im loving it!

карвин х 100 -УХА - тука - звука си е лампов - не истина как го правят!

галиен крюгер - мле - клийна е като на джаз хоруса - драйва е транзисторен - но пьк е готин - и за шред и за ритьм

 

рандалите и те стават - като от горните най малко ме кефят

-не сьм пробвал даймбековия - той сто процента е друга бира

говоря за тези дето фактор ги внесе( но бих предпочел велстейт или пиви)

и това е субективно - не ме нападайте фенове на рандал-не сьм имал и сьм ги пробвал в фактор и 2 пьти при бисер - което не е достатьчно(друго е да го разцькаш наспокойствие)

 

в крайна сметка важното е човек да се кефи - пьк как не е толкова важно!

ето вамп в правен лампов амп - пак става - йе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горките съседи...

И аз имам 100 Ватова глава в къщи, но много рядко я изрязвам до края - за съжаление както е известно тези усилватели започват да свирят добре като се усилят повече от 50%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е кое колко трябва да се усили. В това не само роля играят лампите и техния режим на работа, но и човешкото ухо което има различни усещания (АЧХ) при различни нива на звука, говорители и т.н. Нека да не се впускаме в вече до болка познатите теории, защото пишеме едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.