Jump to content
Българският форум за музиканти

смяна на адаптери


Slash_bg

Recommended Posts

^Един от любимите ми сетове Gibson 498T /490R са много мазни адаптери в махагонова китара. Пробвай 496R(нек) и 500Т (бридж) за хард музика, няма да те разочароват. Успяват да се надвикват по аутпут с активните адаптери, но атаката при тях е много по-дефинирана. 

 

Адаптерите правят звука, в комбинация с ред други неща - дървесина, електроника, струни, сетъп. пръсти и т.н. Няма как да боднеш сет адаптери в китара, която струва колкото тях и да очакваш чудеса. 

 

Благодаря за информацията за размерите на адаптери. Аз я научих след като взех китара с грешно избран бридж адаптер. Направихме сравнение с познат, който имаше същата въпросна китара с правилно избран адаптер и не доловихме сериозни разлики.  :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^^Той горкия си свири неговите неща,а не универсални,където трябва по-стегнат звук,пък и тексас спешъл не бяха ли с повече намотки,да не тънеят като сандартните?

 

Доколкото съм свирил на СРВ Страт, не забелязах нещо особено различно в звука от Стандарт. Иначе половината блусари свирят с Фендери, разбира се, другата половина с Гибсъни. И двете са добри концепции и си имат чар. И ако Фендера има бръждив тон (каква дума), то Гибсъна звучи като запушен нос, Разбира се, и двете са преувеличени и неточни, просто въпрос на вкус.

 

Сори за Офтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изразя специална благодарност към MrDeath, защото заложих на неговата препоръка (без да го познавам).

И въпреки, че малко ми се секна желанието да пиша тук, смятам, че е информацията, която ще споделя, ще бъде полезна на начинаещи ачове, като мен.

Днес адаптера пристигна и беше монтиран в репетиционната на познати.

Направихме кратко сравнение на Блекстар ХТ5Р. Преди и след. Разликата веднага се долови(пояснявам, че нямам идея как беше настроен ампа, но и в двата случая беше на едно ниво).

След като се прибрах, го вързах към моето кубче.

Колкото и смешно и странно да звучи на някои, все едно свиря на друга китара.

Със стария адаптер, местя ниски, средни и високи... Да променя тона, но го променя еднакво. Същото важи и за гейна.

Все така тона си остава еднакъв с малки промени.

Пробвам с новия... Е разлика от земята до небето.

Сега имам възможност да постигна доста различни звучения. От винтидж 70-те до хайгейн джангър.

Просто всяка лека промяна на екв. или гейн оказва ОГРОМНО влияние (спрямо предния).

Не съм го вярвал но е факт. Отворих си доста вратички с този адаптер и искам да благодаря на останалите, които писаха, защото наистина писаха верни неща и ми обърнаха внимание на първо място.

Не знам (защото ми е сефте ли) но определено първите ми впечатления са доста добри (по остър, режещ и ясен звук в целия диапазон). И малко офтопик само да вметна... Ако исках да звучи като Гиби... сега този адаптер е на промоция в един магазин... Щях да си купя него! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hillbilly - неуместно е, при условие, че човека не е казал, че търси Гибсънски звук, да му обясняваш да взема еди си кое, за да звучи като Гибсън... Забележката за СД и ДиМарцио пак е неусместна, защото са две от най-реномираните марки за адаптри и някои от най-големите имена ги ползват.

 

Иначе - важното е че автора си е избрал, купил, пробвал и в крайна сметка - харесал!

 

ПП: Адаптрите на SRV, поне в очуканата му (number one) китара, са си оригинални Fender от 59'. По-късно се появяват Texas Special, които са overwound. Големия му тон е по-скоро от 13-те струни, избичените усилватели (понякога повече от един наведнъж) и естествено - от ръцете му.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не си останал разочарован или ти се иска да е така всичко е наред.Лично за мен,ако реша да променям нещо ще инвестирам в нов инструмент с желано звучене.Това важи с пълна сила и за ампа.За разлика от земята до небето в ниския клас е неуместно да се говори.Все пак тази работа край няма,като тунинг на спортна кола все е малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

^^Той горкия си свири неговите неща,а не универсални,където трябва по-стегнат звук,пък и тексас спешъл не бяха ли с повече намотки,да не тънеят като сандартните?

 

Доколкото съм свирил на СРВ Страт, не забелязах нещо особено различно в звука от Стандарт. Иначе половината блусари свирят с Фендери, разбира се, другата половина с Гибсъни. И двете са добри концепции и си имат чар. И ако Фендера има бръждив тон (каква дума), то Гибсъна звучи като запушен нос, Разбира се, и двете са преувеличени и неточни, просто въпрос на вкус.

 

Сори за Офтопика

 

Естествено,ама поне на мен бриджа на Фендера ми чезне и затова сложих хъмбъкър,отделно че на тая китара предпочитам да съм на нек адаптер,по и показва характера,някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.