Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan SH-6 или SH-8 на Epiphone LP Custom


Recommended Posts

Аз от Painkiller съм недоволен,но мисля че беше от китарата,защото бе с кленов топ,там може да стане голямо наакване с парите щото един сет е 450 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе у тоя форум за Гибсън адаптери чували ли сте, или сичко си знае Дънкън/Димарзио.. :slap:

 

На почти всичките си китари слагам Gibson. Въпрос на вкус все пак!

От СД ползвам само 59

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От 496 и 500 съм много доволен.Ако ще да е китара с пасивна електроника ги предпочитам пред СД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е ли най-логичния ъпгрейд на Епи да сложиш оригинала,който е мислен за махагонки?

Предполагам че сток адаптерите не са по различни от Уилкинсън щом мътнеят -сигурно един китаец ги прави :)

 

Не е /поне за мен/, щото тия адаптери са доста скъпи, ако не се лъжа дори по-скъпи от съответните среден клас аналози /SD, Dimarzio и т.н./. По преумпция след като ъпгрейдваш нещо по една китара, то значи, че й липсва качество, съответно не е много скъпа. В никакъв случай не казвам, че са лоши, но не ми изглеждат логичен избор освен ако отчаяно не искаш да направиш китарата си от неГибсън на Гибсън...и тя все пак няма да бъде такава :)

 

P.S. Ако мислиш, че адаптерите на Гибсън ги навиват чистокръвни арийци или приказни елфи много се лъжеш :) Най-вероятно е някой безвизов мексикански емигрант /това в случай, че въобще се правят в Щатите/, което не е много по-различно от китаец. :D

Земи се информирай малко - 490Т на Гибсън е 66 юро (мога да кажа от личен опит,че азиатска махагонка Винтидж СГ трепе кочове с такъв),Инвайдър е 79..,как да е тука върлува мнението че музиката е Метал и само СД и Димарзио са Адаптерите :metalist: ..високия аупут не е саунда бе..,а сме наясно,че дъската ако няма резонанс (това се чува акустично) никъв адаптер не я спасява.

едит - имам оригинален ЛП студио(стар) и копие СГ,та се да знам какво говоря/пиша.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....а сме наясно,че дъската ако няма резонанс (това се чува акустично) никъв адаптер не я спасява....

 

 

Там е работата, че много хора въобще не са наясно с това. Много разпространено мнение е, че адаптерите правят звука на китарата, а от опит съм се убедил (сменял съм адаптери сигурно дузина пъти), че китара, която звучи зле с едни адаптери, много малко може да се оправи с други (по добри). Винаги съм харесвал примера с певеца и микрофона. На мен и най добрия микрофон да ми дадат, все ще пея ужасно, просто нямам тембър и гласови възможности. А един добър певец и с микрофон за Скайп ще ме утрепе, но той пък би могъл да оползотвори наистина добър микрофон.

 

Смисъл от ъпгрейд има (според мен, разбира се), само ако китарата е добра и знаем какво искаме.

 

Друга, често срещана заблуда е, че при свирене с много гейн, дървенията няма много голямо значение. Факт е, че точно при сериозен гейн (качествен такъв) сериозно лъсват неща, като липса на дефиниция в звука (фатално на нек адаптер), лош резонанс, липса на честоти или избиващи такива.

 

Много от тези неща въобще не си личат, когато свирим в къщи на тихо, с не дотам качествено оборудване и не слушаме каквото трябва. Поради, което и има и по евтини китари, които си вършат работата супер и са напълно задоволителни (докато не ги сравним с по добри такива)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k - Извода какъв е,че за малко пари не можеш да купиш супер як (истински) инструмент,щото хубавите адаптъри струват колкото цялата китара,лична проверка из магазините на София !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

serengeti - всъщност 450лв са втора ръка в неупотребяван вид, ако си ги купуваш чистак-бърсак нови от сайта е бая повече.

 

относно проблемите на адаптерите и китарите и свиренето с хай гейн съм абсолютно съгласен с kolio_k. Като пример мога да кажа, че по едно време имах една китарка креймър страйкър - евтина китара, която беше изработена много добре. Оригиналните адаптери (куодрейл и дуалрейл) бяха прилични и се справяха при чисти китари, но при хай гейн все нещо не беше наред. Реших да направя малко промяна и инсталирах един буустер на EMG. След тази промяна при хай гейн и буустера на 13-14ч започваше да взучи по-добре (говорим за бридж адаптера). В един прекрасен момент се сдобих с Bare Knuckle Warpig с керамичен магнит. Метнах го на бридж позицията и китарата зазвуча приказно. Зазвуча по-добре от Дийн дисивъра с EMG81 85. Тук трябва да отбележа, че китарата беше с Flame Maple top, а според страницата на адаптерите пишеше, че тези адаптери работели добре именно с подобни китари.

 

И да обобщя добре е да се чете където има инфо кой адаптер с какво/и дърво/ета работи най-добре.

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи се информирай малко - 490Т на Гибсън е 66 юро (мога да кажа от личен опит,че азиатска махагонка Винтидж СГ трепе кочове с такъв),Инвайдър е 79..,как да е тука върлува мнението че музиката е Метал и само СД и Димарзио са Адаптерите :metalist: ..високия аупут не е саунда бе..,а сме наясно,че дъската ако няма резонанс (това се чува акустично) никъв адаптер не я спасява.

едит - имам оригинален ЛП студио(стар) и копие СГ,та се да знам какво говоря/пиша.

 

Да, добре, ша зема да са инфурмирам :D И все пак бърстбъкъра е почти 100евро, което си е много.

 

Според мен как ти звучи китара или адаптер до голяма степен е самовнушение. Ти понеже се кланяш на всичко що пише Гибсън и си супер убеден, че тва копие трепе именно благодарение на тоя адаптер, щото е много железен. А и нали не го използват масово тъпите метълчета, та тва го прави още по-готин :) Аз пък съм убеден, че яко някой ти го смени с аналогичен няма и да познаеш разликата.

 

Не знам защо си мислиш, че като се разграничаваш от метъла автоматично си някакъв си. Не си мисли, че блуса носи някакъв по-аристократичен културен заряд, същата убиташка музика е /ако говорим за произход/. Да, аз и много други харесваме и свирим метъл и so what? Свири си ти каквото искаш и всекиму своето. Всеки втори коментар ти е "метълите тва, селяните онова"...вземи порастни ;)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен как ти звучи китара или адаптер до голяма степен е самовнушение
:lol::hooray:След подобно изказване май няма смисъл да обяснявам..не е дж-дж-дж ..За дефиниран тон,резонанс,състейн,динамика говоря ,не за марки..

Метъл съм свирил 86-87г в първата група,се да съм порастнал малко от тогава (ти на колко годинки си бил ?) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

490Т...Гибсън...Винтидж СГ...Инвайдър...СД...Димарзио

 

За дефиниран тон,резонанс,състейн,динамика говоря ,не за марки..

 

??? Мисля, че до предния ти пост говорехме за марки... Да, недей се хаби, тия неща не играят в метъла, аз на усилвателя имам само копче Gain Max/Amp off :D

 

Колкото до самовнушението Парния Валяк беше цитирал един акустик, чието име не помня /ако Валяка чете може да каже правилно ли помня и да добави име/, според който личното убеждение играе сериозна роля в определянето на това дали едно акустично тяло звучи добре или зле в ушите на преценяващия. Смятам случаят е подобен. Ако твоите уши и мозък имат свойството да играят ролята на осцилоскоп и с абсолютна точност да преценяват кое става и кое не, то най-смирено моля за снизхождение...ама надали :D

 

И не, не говорех за броя на свещите по тортата :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,определена марка има характерни особености,слагал съм Димарзио релса керамик хъмбъкър на Стратокастър и беше пълна мазня -средния сингъл беше по-пробивен в група.

Гибсън алнико 2 има стегнат и отчетлив тон с достатъчно високи и е точно преценен за махагонова китара,евтините керамики мътнеят и мажат.

Не е нужно да си спец за да установиш (най вече като свириш на китарата) че Леспола "пее",а от копията някои звучат добре,то е до бройка.Не е лошо да има човек прилично копие да го мъкне по мазетата (репетиционни) :)

Много лесно можеш да разбереш има ли резонанс китарата - ако е на стойка на стена дрънваш 2-ра и я хващаш около жака - ако резонира там - става (това не съм го измислил аз)

Въобще това са безмислени спорове - всеки си има виждане за звук,моето не е хай-гейн..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по-смислени са от някой от многото сериали циклещи по това време :D

 

Стана ми интересен тоя тест и го направих и с 3-те си действащи китари и всичките резонират до жака. Нито една няма кой знае какви претенции и въпреки това по този тест са ок. Всяко тяло би резонирало в такъв случай /е, освен от гума/. По-скоро е важно как резонира и кои честоти преобладават. Ако беше целта само да вибрира дълго и постоянно щяхме да си правим китарите от мрамор :)

 

Аз пък от други хора съм чувал точно обратното за Димарцио...излиза, че всеки си има някакви възприятия и оценява звуците спрямо тях. Ако имаше само правилно и неправилно Лари щеше отдавна да е фалирал и всички да свирим с Гибсън адаптери.

 

В момента са много на мода Bareknuckle, в тази връзка четох много интересно мнение в чужд форум от един от "реномираните" участници, че хората създавали мълва и хиперболизират качествата им./Имаше и аналогия с модата на SD Blackout преди време./ Поръчкови адаптери, ръчно навивани, едва ли не се правят по конкретни спецификации на клиента и приказни елфи ги омайват и китарата зазвучава просто приказно от самосебе си.... Въобще човешкия ум има склонноста да вярва на това, което му се иска и малко хора могат реално да се абстрахират от това...аз лично не смятам, че съм такъв.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75% от коментарите в тази тема, включително и моя, са пълен офтопик :)

Бобз, писах ти по фейсбук-а моето предложение за адаптер :)

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен как ти звучи китара или адаптер до голяма степен е самовнушение. Ти понеже се кланяш на всичко що пише Гибсън и си супер убеден, че тва копие трепе именно благодарение на тоя адаптер, щото е много железен
Ся като отидеш у раздел Семпли мое да видиш,че и хора собственици на Гибсън се объркаха ,айде ти не си пипал..

Още ли мислиш,че оригиналния Гибсън адаптер не е добър ъпгрейд на копията? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.