Jump to content
Българският форум за музиканти

отпечатване на надписи върху панел


Recommended Posts

Хехе, за лазерното гравиране:

Да нямаш предвид един твой рак, бял, с черни уши, синьо светещо копче и vox врътки?

Изглежда като прахово на песъкоструйка или ецвано, на лазер ли е....??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gregg - неръжд. с лазерно рязане по изгодно ли излиза? (със сигурност надписа няма да падне :))

 

Панел от хромникел с изрязани букви на практика е вечен. Може да го изцапаш и/или надраскаш, но толкова.

Праховото също не навсякъде ще ти го направят както трябва, защото обикновено са свикнали да боядисват огради, шкафове, джанти, печки и прочие, и за по-фини неща може да не уцелиш от първия път, което ако е за лично ползване не е фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен, ако боядисваш прахово боядисвай с не гланцови цветове, а тези където са грапави и стоят малко металик. Гланцовите се драскат много лесно. А цената между гланцовите и другите е към 30ст. на кутийка за ефект.

Инъче Gregg е прав, че са свикнали да боядисват по-големи детайли и като видят малки кутийки които като ги сметнат на квадрат не взиват нищо и малко се мръщят и не им се занимава.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е прахово, мисля да ползвам готови боядисани профили

Но пък тогава май опира до печат, също не им се занимава за една бройка и не е ясно колко добре ще го направят

Сега ми дойде и вариант, тънък прозрачен плексиглас, гравиран фино от вътрешната страна с лазер или механично, пак не знам дали ще се занимават за единични и също лазера с плексигласа какво става.

В гравираното запълнено с някаво мастило (черно, бяло), като класически прозрачни скали на врътки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плексигласът, особено тънкия, се пука лесно, но нищо не пречи да опиташ, да направиш и да споделиш готовото изделие, за да го видим как изглежда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

To хубаво готова кутия, но едва ли ще е евтина и пак трябва да си я означавам, така че... не виждам особен смисъл

гледал съм алуминиеви кейсове, за малки компактни неща почти няма избор а и цените са космически

Ако е просто кутия да го събера, има пластмасови :)

За камиончетата бива, но за нещо с повече врътки или само преден панел, не знам

Сега събирам инфо и чеша крастата, нямам възможност да тръгна по фирми и да пробвам и питам, но ще го направя нататък

---

Лазерно маркиране - прахово алуминии:

всъщност не изглежда зле, не се вижда олющване на боя, прегаряне, балончета

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.