Jump to content
Българският форум за музиканти

BOSS DS-1 Shtur4o MOD


shtur4o

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро приключих модифицирането на едно Бос-че ДС-1 и реших да споделя резултата.

Ако на някой би представлявало интерес да чуе, сравни и коментира моя Мод, сравнен с неговия или с оригиналния педал, ето линка:

 

http://www.4shared.com/mp3/L0XeS94j/DS-1_Shtur4o_MOD.html?refurl=d1url

 

На мен лично ми е интересно да чуя мнения дали ви харесва как звучи тук този толкова разпространен и толкова (не)обичан драйв педал ;)

 

"Свиренето" по-горе ,няма почти нищо общо с музиката за което се извинявам ;) Просто проби на педала докато намеря крайния вариант който да ми хареса.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, не може така да се сравнява. Дай поне малко повече информация с каква апаратура е записвано.

Иначе мен ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффф...извинявам се....

Понякога си въобразявам, че щом аз си знам какво съм правил, значи и другите знаят ;)

 

китара - Gibson LP Standard

усилвател - Orange Tiny Terror 1x12 combo, Celestion G12H30

микрофон - Shure SM57

 

За оригиналния ДС-1 ( немодифициран) има толкова много демота, а и почти всеки занимаващ се с китара го е имал по някое време, та затова не го записах преди модификацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, демото е готино, сега го чух !!!

 

Eто едно мое на не модифицирания, ампът е Енгъл, китара е същата, както и микрофонът

 

http://www.youtube.com/watch?v=bZZLHIm9KhE

 

СЪжалявам за лошото качество, но това е едно от най старите ми демота!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря Кольо!

Супер, това твое демо не съм го гледал.Благодаря, че го постна.

Ясно се вижда в каква насока съм работил - при минимален гейн моят мод е почти като овърдрайв, без да губи грам ниски честоти, като в същото време съм запазил и максималното количество гейн.

Имам и драстични промени в клипирането от където се подобри динамиката ( надявам се, че се чува, въпреки нескопосаното ми свирене). Честотно малко съм вдигнал и ниските честоти, защото много мразя драйв педал да тънее ;)

 

Но като цяло ( не знам Кольо твоето мнение но) ДС-1 определено си има чар, а и си е динамичен, даже сток-овия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствения педал на Бос от към дисторшън, който наистина харесвам, наистина е особен, но никога не съм чувал друг дисторшън, който да звучи точно така. Мен специално ме кефи и си държа моя, макар и много рядко да го ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.