Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет за струните


whitegoat

Recommended Posts

Мисля да си взема вече някви по-добри струни и съм се насочил към Елексир.Мисля да дам около 80-90 лева, а всичките ми изглеждат еднакви и не знам изобщо има ли значение кой комплект ще избера.Дайте ми съвет, моля :)

Свиря много слап, не търся някакъв определен звук и просто искам да издържат много време, че ми писна през месец да глъхнат, да ги пера, да се късат и пак да дам някви 35-40 лева за струни, които след два месеца няма да ги има.

Между другото бях свирил на един бас със струни на повече от година, а звучаха много добре.Бяха пак елексир, и бяха покрити с такива стърчащи(уж за предпазване), като мъхчета хаха.Не знам дали си имат наименование.Та надявам се на нещо такова да попадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Темата е дискутирана мнооого пъти...)

 

Струните са консуматив. Няма такова нещо като вечни струни и мисля, че няма смисъл да се хвърля човек на скъпи струни, само щото са Еликсир...

 

Лично аз за момента съм що-годе доволен от приличния оптимум цена:качество на червените Warwick - 22 кинта струва 5-струнният комплект; има ги в Динакорд и в Music Division. Прилично време издържаха; успях чак да скъсам 4-а (ама бая жулене отнесе - 3 месеца яко бичкия), преди да са заглъхнали достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се питам :blush: . Вярно, че още малко ще поискат младежите и храната да им дъвчем вместо тях, а темата си е за заключване според мен. Няма смисъл да се повтаряме и потретваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за елексир ми върши работа, мерси! Просто не я бях намерил,а в другите става въпрос главно за по-евтини струни, с каквито вече съм свирил.Сори ако толкова много съм притеснил някой .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за колегата @Fats явно единствените пари могат да идват от свирене.... кофти работа :(

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно изкарваш много пари от свирене, та с лека ръка ги даваш за глупости. Завиждам ти...

 

Въпросните струни не излизат по-скъпо от обикновените защото запазват тона си 3-4 пъти по-дълго време. Като се тегли чертата, дори може да се окаже, че спестяват пари.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно изкарваш много пари от свирене, та с лека ръка ги даваш за глупости. Завиждам ти...

 

Въпросните струни не излизат по-скъпо от обикновените защото запазват тона си 3-4 пъти по-дълго време. Като се тегли чертата, дори може да се окаже, че спестяват пари.

 

Тва ми е и идеята.

 

Fats, мерси за полезния отговор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път предлагам темата да се заключи. Питащият получи необходимата информация, останалото е излишно повторение, спамене, тролене...

 

Нека да приключим преди следващата порция мъдрост от Fats.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.