Jump to content
Българският форум за музиканти

амп-че


Recommended Posts

Днес на таваня си намерих един стар грамофон с радио ей тва е модела

 

http://rw6ase.narod.ru/000/rpl_s1/iolanta.html

 

има си пружинен реверб с корекция и навремето се сещам че един бас съм включвал и после нещо спря да работи и го заебах

та моля някой вещ в занаята да погледне схемите и каже има ли смисъл да си го оправям и да си отделя само усилвателя с реверба. има схема на линка но е в странен формат .

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом молиш хората да погледнат схемите, предполагам, че нямаш познания сам да извършиш ремонта. В такъв случай не се занимавай, ако ползващ услугите на друг човек ще ти излезне много по-скъпо от това да си вземеш нещо готово..

В момента лесно се намират 5W лампови кубета за по 100-150 лв, които на практика представляват това, което може да се направи от това радио в най-добрия случай.

 

ПП. Този формат се отваря с Дежявю рийдър(подобен на Adobe Acrobat).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на практика съм доста сръчен пък и имам инженерно мислене. на практика всичко мога да постигна но електрониката в съшинската и част не можах да овладея,въпрк и че съм се занимавал дълги години в производството и теста на различни платки смд монтаж, гледам има доста транзистори от което съдя че амп-а нема да е лампов , но пък има и неколко лампи които не знам точно за кво са

 

 

п.с. програмата аз си я имам инсталирана, понеже руснаците имат мн. интересни публикации просто не знам другите до колко са наясно с нея

 

п.с.2: цялата идея дойде от това че разчистваме таваня и другата алтернатива е кофата за боклук

Редактирано от sando82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегата по горе.

Цялото радио (включително и НЧУ-то му) е с лампи.

Само ревербератора е с транзистори.

Ако не е нещо много дребно сам да си го оправиш по дибре не го пипай.

Има едни момчета от форум Сандъците,които събират такива антики.

По добре го продай и си купи готово кубе.

Първо се ориентирай за колко ги купуват подобни апарати и тогава определи цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах ми то говорителите ги осакатих доста одавна 4е ми трчбваха за други работи така 4е липсват.

мисля да се опитам да разбера кое да осакатя така че да остане само крайния усилвател и реверба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва сериозно да влезнеш в схемата, издирия по нета от модела на радиото, иначе няма да стане.

А ако е за бас... не се занимавай изобщо!! Слабо е.

---

Ако е двутактово крайното стъпало, може да изкараш 12/15 вата реални, коета за елктрическа китара в една малка репетиционна вдига доста аларма, аз останах изумен! особено с 12'' говорител.

---

По принцип в радиоапаратите крайното стъпало има т.нар. обратна връзка, за да намалява изкривяванията и да докара линейност и някакъв "хай фи :)" звук, което за китарата не те бърка толкова и ти намалява доста крайната мощност.

В крайна сметка, на мен ми се наложи една такава схема да я направя изцяло наново (ламповото крайно стъпало).

Ползвах захранване, изходен траф и.. друга схема върху учебни платки.

---

п.п. Питай колегата Парни валяк, много е отзивчив и обича да помага на самодейци :) :) :).........

---

то схемата я има на линка, сега видях. имаш една крайна лампа само :(

- 5,6 вата някъде, не знам с барабаните как ще се чува, може и да стане

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emosms, направо ми настръхна косата когато прочетох, че съм ти "колега". Моля те, избягвай това определение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че 5,6 вата е идеално то си е за вкъщи само да стане иначе аз друго кубе си имам

а между другото от зад на трафа има една врътка с която се сменя 220 и 12 волта така че май и за батерия може да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^С тази врътка се сменя между 220 и 127 волта, зависи от мрежовото напрежение.

Заигравките с тази техника могат да бъдат смъртоносни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън не я пипай тази врътка.

Това е за захранване 220в. или 127в.

Да сочи към 220в.

Ясно колко разбираш.Язък за апарата. :crying:

Писали сме едновременно.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка побликуван от теб има това изображение. Най вероятно са изтрити последните два знака.

http://rw6ase.narod....s1/iolanta2.jpg

 

ПП Само една тема не е достатъчна за туй дето си намислил.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че 5,6 вата е идеално то си е за вкъщи само да стане иначе аз друго кубе си имам

а между другото от зад на трафа има една врътка с която се сменя 220 и 12 волта така че май и за батерия може да стане

По добре нищо не барай...

трябва да има грамофонен вход, означен с ГР или Q, изглежда като мини щепсел за контакт.

разгледай го добре кой е, виж коя дупка е свързана с масата, да знаеш кое ти е масата и просто ползвай него.

или проследи от грамофонната част, един кабел с оплетка къде отива и за него си запои жак

в този режим, както си е схемата, мисля няма да е 5,6 вата, ами 2,3. но като за вкъщи ще вдига аларма

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.