Jump to content
Българският форум за музиканти

Професионално звукозаписно студио в София?


Recommended Posts

Здравейте, търся си професионално звукозаписно студио в София, където мога да запиша няколко поп-рок парчета.

 

Звукът, който гоня е този:

 

 

Нивото в момента в София доколкото виждам е project студиа, които не могат да постигнат качеството, което търся, а може и аз да не съм добре запознат. Ако можете да ми препоръчате нещо от личен опит, или пък имате студио, в което смятате че можем да запишем качествен продукт - моля да се свържете с мен: или тук в темата, или на лично.

 

Благодаря предварително! :)

 

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има и конкретни студиа, за които съм чувал добри неща, но изобщо не мога да им издиря координатите в Интернет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, използвам по-широк термин за да ме разберат повече хора. Едва ли ако кажа post-hardcore ще е по-добре, все пак стилът не е толкова добре познат у нас, а и повечето хора с опит в бизнеса са по-възрастни и едва ли са запознати с тази музика, която се слуша предимно от тийнейджъри. И има ли значение в крайна сметка какво съм написал като стилово определение, при положение, че съм пуснал линкове към YouTube?

Редактирано от maringtr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение дали знаеш какво искаш. Най-вероятно знаеш , окей , но трябва и студиото да те разбере , телепатия няма още широконавлязла в употреба. И ако позволите да изкажа лично мнение , двата линка имат доста различен стил и звук. И това снизходително отношение към 'хората в бизнеса' е добре да си го спестиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че нещо ама само да си чешем езиците - полза особенна няма... по добре седнете свирете през тва време - по полезно ще да ви е...

Очевидно НЕ можете или поне НЕ искате да сте от помощ на Маринчо - за кво изобщо се занимавате пък и занимавате и него и нас "читателите" да четем некфо недоволстване че тва не било поп рок ами видиш ли сигурно е поп фолк сигурно или не знам си кво....

Това е тема в която човека е поискал помощ, а не мнение кое е рок кое е поп или нещо от типа

Имам един любим цитат на Франк Заппа - Shut up and play Your guitar! :)

Ебати :) Или ударете едно рамо или недейте... ма за кво му удряте некъф вид конско!?

 

Ае със здраве

 

Евгени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Гена, мани, хората така са си преценили, не знам кой с какво засегнах, но да, наистина идеята ми е просто, че търся професионално студио, в което може да се постигне готин звук за рок банда. Това, което чувам като продукция от доста студиа са лош и непрофесионален звук тип "демо", за който обаче се претендира, че е професионален продукт. Парчетата са ми сходни с тези двете, които постнах най-горе, затова ги давам за пример. Това е общо взето, ще съм благодарен на помощ, ако съм обидил някой с нещо - да ме прощава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И между другото това за възрастта на хората в бизнеса не можах да разбера защо беше изтълкувано по такъв начин? В много от студиата, които съм посещавал, хората зад пулта са били на 40+ години и са се справяли страхотно за техниката, с която разполагат...

Редактирано от maringtr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там долкото знам са няколко различни студиа на различни хора, за които не знам много (освен за студиото на Пламен). Ти към кое би ме насочил по-конкретно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има и конкретни студиа, за които съм чувал добри неща, но изобщо не мога да им издиря координатите в Интернет

Кажи кои, за да помогнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бандите които си постнал звучат модерно и стегнато, много е важно как са изсвирени и композирани и после смесени нещата... Със барабанист ли ще записвате или с редени барабани? Между другото Боби (sw1tched) ^ има ухо за такъв тип миксове. Чуй му нещата в сайта в подписа му. Аз в моето студио, основно внимание съм обърнал на записа на барабани - помещение, сет, кожи, микрофони - ако решите че мога да съм полезен :) (виж моя подпис).

Иначе можеш да си харесаш звук на някоя Българска банда и да разбереш къде е записвала и кой го е смесвал. Ако постнеш парчето тук, предполагам лесно ще откриеш кои са "виновниците" за звука. :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко студиото няма собствен звук - звучи (или не звучи) групата, която записва. Да, има и т.нар. "профилирани студиа", което за България е неприложимо - пазарът е толкова малък, че и да се обособяват отделни студиа за специфични продукции е неизгодно. (изключвам димитровградския ;) профил)

Та - бандата ти звучи ли по желания от тебе начин? Ако да - във всяко едно нормално студио ще се получи. Ако не - в никое няма да стане, и няма да е виновно студиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сградата на Балкантон се помещава и студио "графити".Не съм записвал там но до сега лоша дума за тях не съм чул.

Може да се поинтересуваш и от това какво предлага студио sound&dance-имам страхотно впечетление от тях!

Що се отнася до понятието "хубав звук" то е доста обширно така че не е лошо и да представиш идея за това с какъв вид

и клас апаратура искаш да работиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.