Jump to content
Българският форум за музиканти

динамичен+кондензаторен


goal

Recommended Posts

искам да вкарам два микрофона, кондензаторен и динамичен, в миксера с канон жакове. има ли опасност динамичния да се повреди от фантомното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам,какво имаш пред вид с "канон жакове".

Но по принцип,при нормална работа с балансиран(симетричен) сигнал + Phantom power(което захранване по правило се подава по XLR конектор),не би следвало да има проблем,за работат на дин.мик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc

може ли малко по подробно!

аз по принцип за вбъдещи искам да записвам китара

с динамичен шур 57(засега съм записвал само с него)

и кондензаторен за ембиенс(не съм избрал какъв да бъде)

има ли някакъм проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма някъкъв дефект в нормалната балансирана връзка канон-канон(преди всичко някакво "окъсяване"),няма никакъв проблем за работа на дин.мик. с вкл. Phantom Power.

 

С други думи - в една конзола(миксер) без обособено вкл. на Ph.P. за всеки отделен канал,а с общ за вс. канали и включен Phantom,няма проблем да бъде включен и да работи безаварийно дин.микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма някъкъв дефект в нормалната балансирана връзка канон-канон(преди всичко някакво "окъсяване"),няма никакъв проблем за работа на дин.мик. с вкл. Phantom Power.

 

С други думи - в една конзола(миксер) без обособено вкл. на Ph.P. за всеки отделен канал,а с общ за вс. канали и включен Phantom,няма проблем да бъде включен и да работи безаварийно дин.микрофон.

абсолютише, балансиран кабел с читав динамичен микрофон и нема проблеми ни за мик-а ни за миксера :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали няма ама персонално ми е гърмял динамичен - дет се вика в ръцете - от фантомно така че предпочитам да не рискувам. Може микрофона да е имал проблем знае ли човек, ама парен каша духа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и в къв пулт ще ги ръгбнеш. Примерно ямахата има фантомно, но като е пуснеш сама открива дали на съответният канон (канал) микрофона ти е динамичен или линеен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма опасност динамичния да се повреди от фантомното, щото ако имаш един кондензаторен и 5 динамични и включиш фантомното, излиза че не можеш да ползваш динамичните едновременно с кондензаторния, което не е вярно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак някои конзоли ги правят с фантомно за всеки канал.

Освен това за лентовите микрофони, например е силно противопоказно да се включва фантомно...

Така че логиката "излиза, че не може да се използват с кондензаторен" е доста странна най-малко :-/ Могат, просто не трябва да се включва фантомно. Аз казвам какъв е бил моят опит и че не бих рискувал втори път да включа фантомно на микрофон за 100/150 евро, каквато е средната цена за относително добър динамичен микрофон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие направо ме разбихте,

като гледам засега мненията са 50 на 50 ...

Май няма да рискувам да си включвам динамичния микрофон при пуснато фантомно

(дин. микрофона е от мен от goal е пулта Behringer и конд. микрофон, фантомното се пуска едновременно на всички канали, кабелите са XLR-XLR(канони))

А дали ще се реши проблема ако взема кабел канон - стерео жак (голям)?

На пулта Behringer има вход за XLR(канон)над който пише-mic и веднага под него има вход за голям жак (balanced/unbalanced line in). Имам съмение че щом са написали - line in едва ли ще е подходящ за включване на микрофон :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак някои конзоли ги правят с фантомно за всеки канал.

Освен това за лентовите микрофони, например е силно противопоказно да се включва фантомно...

Така че логиката "излиза, че не може да се използват с кондензаторен" е доста странна най-малко :-/ Могат, просто не трябва да се включва фантомно. Аз казвам какъв е бил моят опит и че не бих рискувал втори път да включа фантомно на микрофон за 100/150 евро, каквато е средната цена за относително добър динамичен микрофон...

За лентови мик не знам

темата е за динамичен и кондензаторен

 

има пултове които не са с фантомно на всеки отделен канал, а едно общо, и тогава какво правим ?

 

според мен няма проблем

ето сега пуснах един динамичен акг с включено фантомно на пулта и си баца екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пулта Behringer има вход за XLR(канон)над който пише-mic и веднага под него има вход за голям жак (balanced/unbalanced line in). Имам съмение че щом са написали - line in едва ли ще е подходящ за включване на микрофон :ph34r:

става за микрофон, ако микрофона ти е с небалансиран кабел и жак, но НЕ МОГАТ да се ползват и 2та входа едновременно - или канона или жака. На Бехрингерите, които съм виждал сега фантом-а е един ключ за всички канали, така че по-добре не рискувайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.