Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаб китарист ли съм ?


X_eNeMy

Recommended Posts

Keep on playing mate! :( С теб май имаме общи познати ми се струва... :ph34r:

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :ph34r:

Кои ?

 

Между другото, понеже темата стана доста обширна, можете ли да ми препоръчате някой (учител за ел китара) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ами според мен си се хванал малко от краката за главата. за да ти е по-лесно да свириш металика или нещо от тоя род почни от корените: чък бери, бийтълс, стуонс. после задължително цепелин, крийм и хендрикс, и като стигнеш до металика ще разбереш че не се свири кой знае какво просто е малко по-бързо. също така АЦ/ДЦ.задължително. там освен за китарата ще наъчиш и много за ритъма. а ако искаш да ставаш виртуоз слушай стиви рей вон. и не само да ги слушаш ами и да вадиш това което слушаш. по-добра школа от това няма. а да и мноооооооооооооооооого труд.

ай успех

Абре немога да разбера що си налагаш така мнението. Тоест твоите музикални вкусове!!! Тва е доста нагло според мен!!! :ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен си се хванал малко от краката за главата. за да ти е по-лесно да свириш металика или нещо от тоя род почни от корените: чък бери, бийтълс, стуонс. после задължително цепелин, крийм и хендрикс, и като стигнеш до металика ще разбереш че не се свири кой знае какво просто е малко по-бързо. също така АЦ/ДЦ.задължително. там освен за китарата ще наъчиш и много за ритъма. а ако искаш да ставаш виртуоз слушай стиви рей вон. и не само да ги слушаш ами и да вадиш това което слушаш. по-добра школа от това няма. а да и мноооооооооооооооооого труд.

ай успех

Абре немога да разбера що си налагаш така мнението. Тоест твоите музикални вкусове!!! Тва е доста нагло според мен!!! :ph34r::ph34r:

Остави го човека - за него Ibanez и Jackson не са китари ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич кво да ти кажа,за 6 месеца направо е супер,като се има предвид,че не си използвал някакъв метод на обучение ,не си работил последователно,а по-скоро стихийно и хаотично.Свири по-бавно гледай да е ЧИСТО и РИТМИЧЕСКИ ПРАВИЛНО.Инъче на моменти солото ти е като това на ДЖЕЙМС!!!

Тва соло според мен е добро за начинаещ,но го научи точно или накарай някой да ти го покаже тон по тон.НЕ СЕ ЯДОСВАЙ.Това все пак ти е хоби и не се отказвай.И аз свиря Трилогията на Ингви вече 10 години и пак излиза лайняно,сега почнах да я разучавам бавно и се получава по-добре,но не е като неговото.Все пак всеки е индивидуалност с различни психофизични белези.Той пък не може да изсвири моите ГЛУПОСТИ/майтап/. :ph34r:

Желая ти успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен си се хванал малко от краката за главата. за да ти е по-лесно да свириш металика или нещо от тоя род почни от корените: чък бери, бийтълс, стуонс. после задължително цепелин, крийм и хендрикс, и като стигнеш до металика ще разбереш че не се свири кой знае какво просто е малко по-бързо. също така АЦ/ДЦ.задължително. там освен за китарата ще наъчиш и много за ритъма. а ако искаш да ставаш виртуоз слушай стиви рей вон. и не само да ги слушаш ами и да вадиш това което слушаш. по-добра школа от това няма. а да и мноооооооооооооооооого труд.

ай успех

Абре немога да разбера що си налагаш така мнението. Тоест твоите музикални вкусове!!! Тва е доста нагло според мен!!! :ph34r::(

аз ли криво ти говорих ти ли криво ме разбра :think:

 

не знам що така с лошо ме погна но ако си мислиш че налагам нещо жестоко се лъжеш. просто човека иска съвет и аз давам такъв в съответсвие с моя опит. дали момчето ще се съобрази с него или не на мен не ми дреме. и не става дума за вкусове а за това че това за мен е правилния начин. и просто споделям. не виждам с какво сбърках че си навлякох гнева ти. или просто щото моето мнение в повечето случаи се различава от на повечето съфорумци и изведнъж се налагам.

 

не искам да се конфронтирам тъй че :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен си се хванал малко от краката за главата. за да ти е по-лесно да свириш металика или нещо от тоя род почни от корените: чък бери, бийтълс, стуонс. после задължително цепелин, крийм и хендрикс, и като стигнеш до металика ще разбереш че не се свири кой знае какво просто е малко по-бързо. също така АЦ/ДЦ.задължително. там освен за китарата ще наъчиш и много за ритъма. а ако искаш да ставаш виртуоз слушай стиви рей вон. и не само да ги слушаш ами и да вадиш това което слушаш. по-добра школа от това няма. а да и мноооооооооооооооооого труд.

ай успех

Абре немога да разбера що си налагаш така мнението. Тоест твоите музикални вкусове!!! Тва е доста нагло според мен!!! :ph34r::ph34r:

Остави го човека - за него Ibanez и Jackson не са китари ...

продължавам да си държа на мнението. лайняни китари са и толкоз. това е мое мнение. вие що ви се свири с лайна си е ваша работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем си начинаещ явно, но не губи кураж! :ph34r:

 

:think:

:think: :exclaim:

:idea:

 

Съвет: Я пробвай да си го тананикаш с уста, както си е от мп3-ката там самото соло на Кърк Хамет, така че да го запомниш. После го свири и си го тананикай наум.

 

Иначе ще трябва да си вземеш метроном! Нямаш ритъм. А за 6 седмици занимания с музика все някакъв ритъм трябваше да схванеш.

 

Я запиши нещо с уста и го пусни и ще ти кажа как си с ритъма.

Нека да е фалшиво, но да е ритмично.

 

Не се старай да докараш солото, а да си с правилната вибрация на солото, ритмика, защото 50% от кофти изсвирването се дължи на несхващането на ритмиката!

 

:idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Ти-рекс, но все пак наистина не е особено приятно да натрапваш мнението си, което надявам се не си целял :ph34r:

 

а иначе Евтим го каза каквото имаше да се казва! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Ти-рекс, но все пак наистина не е особено приятно да натрапваш мнението си, което надявам се не си целял ;)

 

а иначе Евтим го каза каквото имаше да се казва! ;)

целях само да помогна ако някой има нужда от моето мнение добре. ако не здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата е изчерпана и пълна с офтопик. разберете се на ЛС кой с какво и на какво свири. Нека когато някой потърси такава тема да прочете това, което му е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.