Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаб китарист ли съм ?


X_eNeMy

Recommended Posts

Аз да не поствам нова тема, така или иначе, в темата да се описва до каква степен съм развил способностите си да цъкам из грифа... таа...

 

Ако искам да ходя на уроци по ел. ктиара  трябва ли задължително да съм минал през такива за акустична ?

не, но е добре от време на време да махаш ефектите и да свириш "чисто", за да не се ограничаваш музикално и да оставяш дистера да свири вместо тебе

Правя го доста често.

 

оффтопик: гледах една снимка някъде - една стойка за акустична китара (като в Fade to black като се свири на сцена по някога има такава) с един як фендер на нея и пишеше "No distortion to cover your ass, play correctly" :godbless:

 

 

 

ОНтопик ( :bravo::pray: )

А къде мога да си намеря учител за ел китара ? Навсякъде се предлагат само класическа (предимно), блус, джаз и тук таме рок. На мен ми трябва хеви,траш а за по-тежкото на което съм му вдигнал мерника май няма да ми трябва нищо повече от безкрайно много упражнение за издържливост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Зависи от кой град си. Принципно всяко читалище има даскал и ако не е някой побелял с бастун вкостенил се в класиката или джаза предполагам ще се навие и на нещо с кривоч :curse: Поразтършувай се из форума. Има доста обяви за учители :)

 

Успех :)

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз да не поствам нова тема, така или иначе, в темата да се описва до каква степен съм развил способностите си да цъкам из грифа... таа...

 

Ако искам да ходя на уроци по ел. ктиара  трябва ли задължително да съм минал през такива за акустична ?

не, но е добре от време на време да махаш ефектите и да свириш "чисто", за да не се ограничаваш музикално и да оставяш дистера да свири вместо тебе

Правя го доста често.

 

оффтопик: гледах една снимка някъде - една стойка за акустична китара (като в Fade to black като се свири на сцена по някога има такава) с един як фендер на нея и пишеше "No distortion to cover your ass, play correctly" :)

 

 

 

ОНтопик ( :):D )

А къде мога да си намеря учител за ел китара ? Навсякъде се предлагат само класическа (предимно), блус, джаз и тук таме рок. На мен ми трябва хеви,траш а за по-тежкото на което съм му вдигнал мерника май няма да ми трябва нищо повече от безкрайно много упражнение за издържливост.

За тва дето искаш да го свириш едва ли ще намериш професионален музикант-педагог, който да седне те учи.

Има хиляди и хиляди страници по нета със 'самоучители', видеа (instructional videos), абе секви простотии. Всичко (не е много) е обяснено и лесно се смила - ще се отракаш бързо. Бързо ше си намериш няколко сайта с таб-ове на любимите си групи/стилове, който искаш да учиш - сядаш, слушаш, разучаваш и свириш - тва е :curse: . 99.9 % от китаристите се учат да свирят така ;-)

Редактирано от Otveqn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

пробвай с търсачката имало е обяви за учители, но внимавай много, защото има и немалко псевдо-учители от които можеш да си изпатиш сериозно, като те занимават с неправилна техника и такива упражнения ;)

и бай дъ уей никак не си зле, аз кат "свирех" от 6 месеца още неможеш да се оправя с интрото на Ентър Сендман....

тъй че продължавай да тормозиш околните със стъргане :curse::):)

 

П.С. като за начало можеш да почнеш да теглиш яко видео уроци от нета на всякакви китаристи, от всеки има какво да се научи!

 

Успех :D

 

 

Едит: сега видях поста на колегата Otveqn, съгласен съм с него до някаде, но ще напредваш по-бързо ако ходиш при добър учител или дори някои твой приятел китарист които е по навътре с техниката, да види ако правиш нещо грешно да ти каже за да го оправиш, защото като си изградиш грешна техника...после много ядове(п.с. горно написаното го казвам от собствен опит, в първите си 5 години бях самоук....)

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми наистина, ако искаш бързо израстване отивай на учител. Той ще те научи на правилна техника!!! Успех в начинанието ти!! То е само за маниаци, не се отказвай!! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз свиря от около 5-6 месеца . Хмм като цяло и аз сиря Nothing Else matters, stairway to heaven , Creep , Zombie , soldier of fortune , lord of the boards , rain i oshte ама сега ме мързи да пиша . аз свиря на Ибанец РГ350ЕХ . а елзета в същата пощенска кутия и пак чекмедже да чуето моето соло на Металика и кажете дали нещу се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие за компресия в МР3 формат не си ли чували??? :D

 

Инак перформанса е сходен и мога да цитирам същите неща, които колегите казаха вече... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бе те и да са чували за мп3 явно само за sndrec32 са чували като софт :D Тъй че кел файда :D

 

Само не ми е ясно как го направи 5МБ ама нейсе... Инак за изпълнението вече казаха и горе-долу съвпада и с мойто мнение :D

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с търсачката имало е обяви за учители, но внимавай много, защото има и немалко псевдо-учители от които можеш да си изпатиш сериозно, като те занимават с неправилна техника и такива упражнения ;)

и бай дъ уей никак не си зле, аз кат "свирех" от 6 месеца още неможеш да се оправя с интрото на Ентър Сендман....

тъй че продължавай да тормозиш околните със стъргане ;);)B)

 

П.С. като за начало можеш да почнеш да теглиш яко видео уроци от нета на всякакви китаристи, от всеки има какво да се научи!

 

Успех ;)

 

 

Едит: сега видях поста на колегата Otveqn, съгласен съм с него до някаде, но ще напредваш по-бързо ако ходиш при добър учител или дори някои твой приятел китарист които е по навътре с техниката, да види ако правиш нещо грешно да ти каже за да го оправиш, защото като си изградиш грешна техника...после много ядове(п.с. горно написаното го казвам от собствен опит, в първите си 5 години бях самоук....)

Точно така, напълно съгласен съм - приятели китаристи, който знаят повече ще ти обяснят най-бързо и лесно. Видео instructional-ите са изключително полезни - във video.google.com има много и са на един клик разстояние - това е най-лесния начин, инак можеш из нета да се разтърсиш и ще намериш каквото ти трябва - цял бизнес е тва с тия видеа. Всеки по-известен китарист има такова (някой даже 2-3).

Но ако искаш да ставаш музикант, отивай на учител и то на много добър учител. Истински добрите педагози са изключително малко при китарата. За класическата китара тези, който найстина знаят за какво става въпрос, са 4-5 човека в България. Пълно е с безброй много 'учители', който само ще ти изгубят времето и ще ти дадат основа, която после ще се чудиш как да премахнеш.

От друга гледна точка пък е добре да почнеш сам и да си поблъскаш главата една две години и да се понаучиш на нещо, макар и грешно. Така, когато отидеш на учител, ще си минал по гадния път и много по-добре ще разбереш какво е правилно и по-важното - защо е правилно и защо трябва да се прави така и така. Ще си видял и двете страни на медала и ще имаш по-добра преценка и повече опит при понататъчното си обучение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ съм слаб китарист - ей ме на, дълъг съм 1.96м и тежа 64 кила :green:

АЗ съм корав китарист:

181см - 89 кг ;)

Айе си прайм хйеви мйетъл група начи :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга гледна точка пък е добре да почнеш сам и да си поблъскаш главата една две години и да се понаучиш на нещо, макар и грешно. Така, когато отидеш на учител, ще си минал по гадния път и много по-добре ще разбереш какво е правилно и по-важното - защо е правилно и защо трябва да се прави така и така. Ще си видял и двете страни на медала и ще имаш по-добра преценка и повече опит при понататъчното си обучение.

Занимавам се отдавна с музика. Моят съвет е веднага да си намериш учител. Той няма да те научи как да вадиш и наизустяваш сола, а ще ти даде система, по която да работиш. Паганини е казвал, че има система, по която може за 2 години да научи всеки да свири като него! След като усвоиш модела на работа - можеш да дерзаеш и сам. Затова казвам, че именно в началото е добре някой да те насочи. Иначе вадиш 5-6 сола, учиш ги перфектно, ама не ставаш по-добър...

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Главният ти проблем е в ритмиката. Посвири с метроном. Другият проблем, е че свириш много "ученическата". Опитвай се поякога да "говориш" с китарата, а не просто да "боцкаш" тоновете. НЕ се стягай. Определи си около час-два време за упражнения(тремоло, пикинг, скали, клишета, на всеки 10 минути прави по 5 мин. почивка), около 20-30 минути за теория, 10 минути за развиване на слух, и около час за импровизиране. В последния час се опитвай да вкараш малко чувство в свиренето. НЕ прави всичко на куп, раздели си ги, така че да не ти писва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен си се хванал малко от краката за главата. за да ти е по-лесно да свириш металика или нещо от тоя род почни от корените: чък бери, бийтълс, стуонс. после задължително цепелин, крийм и хендрикс, и като стигнеш до металика ще разбереш че не се свири кой знае какво просто е малко по-бързо. също така АЦ/ДЦ.задължително. там освен за китарата ще наъчиш и много за ритъма. а ако искаш да ставаш виртуоз слушай стиви рей вон. и не само да ги слушаш ами и да вадиш това което слушаш. по-добра школа от това няма. а да и мноооооооооооооооооого труд.

ай успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.