Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаб китарист ли съм ?


X_eNeMy

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Свиря на китара Фаткор модел като Epiphone Junior и кубе Peavey Backstage. Свиря си и със жица (overdrive само) и чисто, правя някои песни на металика и блек/дет песни. Мога да свиря що годе добре песните,които всеки учи като фане китарата (nothing else matters, stariway to heaven, dust in the wind... etc), но нищо повече. Имам чувството че това което свиря ако се хване някои за има няма 2 дена ще го научи по добре от мен.

 

Това е един запис с ниско качество, понеже не записвам по принцип, на който свиря солото на nothing else matters, което смятам че е най-трудното соло което мога (цялото). Кажете ми реално балък ли съм или ми трябва повече свирене, защото се отчайвам. не мога да се сравня с никого. приятелите ми или свирят от много време и са супер добри или са пълни балъци и си харчат парите за китари на които не свирят. та записа се намира в:

 

slabkitar@abv.bg

password: a12345

В отдел "чекмедже"

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

чух ти солото, и си мислиа че не си слаб китарист.

По скоро си начинаещ, което означава че триабва мноооооооого труд инат и уважение към инстумента.Не се притесниаваи всеки един от нас е свирил така в началото,въпросът е да не спираш.

Успех и хладнокръвие ти желаиа!!!!!!!! :godbless::bravo::pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами първо солото не е чак толкова зле:godbless:

демек можеше и по зле

ако мислиш че си слаб китарист хапвай повечко и ще напълнееш :bravo:

а пък всичко си идва със свиренето предполагам че ще се повтори това поне 10 пъти

и най важното свири за удоволствие и ще се научиш:pray:просто пари от това не се изкарват:Р

 

както беше един виц

Вървели си двама приятели единия бил китарист другия и той нямал пари...:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е плачевно зле, но иска малко повече практис. Като правиш бендовете гледай да докараш вярната височина на тона. Ако не можеш да прецениш добре, в началото проверявай 2 фрета по-нагоре (или колкото трябва в конкретното соло). Другото нещо е ритъма - прослушай МНОГО пъти пасажа, раздели го на части, за да звучи правилно в главата ти, оттам насетне се опитай да го изсвириш същото, пък макар и по-бавно отначало. След това свири заедно с Жеймс докато го настигнеш! :godbless:

 

П.П. Ползвай Гитар Про - безценнен софт за целта е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Kaкто хората преди мен ти казаха свирене му е майката :godbless: Не можеш да очакваш за 6 месеца да станеш Сатриани...освен ако не си Сатриани който цял живот си е Сатриани :bravo: Дрънчулиш и се кефиш. Важното е да не се спираш и да нямаш застои и напредъка ще дойде :pray:

 

Айде успех и приятно жулене :bravo:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е плачевно зле, но иска малко повече практис. Като правиш бендовете гледай да докараш вярната височина на тона. Ако не можеш да прецениш добре, в началото проверявай 2 фрета по-нагоре (или колкото трябва в конкретното соло). Другото нещо е ритъма - прослушай МНОГО пъти пасажа, раздели го на части, за да звучи правилно в главата ти, оттам насетне се опитай да го изсвириш същото, пък макар и по-бавно отначало. След това свири заедно с Жеймс докато го настигнеш! :pray:

 

П.П. Ползвай Гитар Про - безценнен софт за целта е!!!

Мерси за съветите, ама аз вече ползвах гитар про-то. от там учих ритъма и май още ще си посвирвам...

 

Отделно благодаря на всички ви, ще продължа да свиря :-) :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :godbless::bravo: :guitar: :bravo: :guitar: :bravo: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема се пуашиш!!! Аз свиря 10-тина години вече, а съм съвсеееееем малко пред теб, поне що се отнася до това соло. Така че: Keep On Else-ing! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех

като свирех от 6 месеца не можех нищо да скалъпя

1 година по-късно все още не мога нищо ама не се отказвам :godbless:

истината обаче е да свириш нещо много бавно и възможно най-точно, дори темпото да е наполовина (или по-бавно) от оригиналното. а скоростта си идва сама с времето :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не поствам нова тема, така или иначе, в темата да се описва до каква степен съм развил способностите си да цъкам из грифа... таа...

 

Ако искам да ходя на уроци по ел. ктиара трябва ли задължително да съм минал през такива за акустична ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкто хората преди мен ти казаха свирене му е майката :godbless: Не можеш да очакваш за 6 месеца да станеш Сатриани...освен ако не си Сатриани който цял живот си е Сатриани :bravo: Дрънчулиш и се кефиш. Важното е да не се спираш и да нямаш застои и напредъка ще дойде :pray:

нали свириш най вече за собствен кеф

 

важното е да прогресираш най вече спрямо себе си

аз свиря от доста време и също знам хора които свирят от по малко, пък са по добри - (говорим си за БГ)(в едно или друго нещо)

предполагам всеки един от нас изпада в периоди на съмниние и иска да се откаже

просто бъди себе си - бавно и последователно се усъвършенствай

пък рекламата с лимоните - направо я забрави :bravo:

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ съм слаб китарист - ей ме на, дълъг съм 1.96м и тежа 64 кила :green:

Нормално е човек по някое време да се зачуди колко е добър и да иска да се сравни с някого, но пренебрегвай това чувство. Напредвай си спокойно, свири си за кеф и след време както си дрънчиш и ще си помислиш 'А, баси якото'. Както казаха колегите - начинаещ си. Мога да те посъветвам да свириш с метроном или (както аз правя) да си тактуваш с крак докато се упражняваш и учиш нещо. Много помага. Второто, повече слушане - дори да не направиш нещо едно към едно с песента (солата най-вече) важното е да звучи като част от нея. За ученето на сола (и каквото и да е всъщност) аз първо преслушвам песента толкова пъти, че по всяко време да мога да възпроизведа солото в главата си нота по нота. След това само трябва да синхронизираш пръсти-мозък :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не поствам нова тема, така или иначе, в темата да се описва до каква степен съм развил способностите си да цъкам из грифа... таа...

 

Ако искам да ходя на уроци по ел. ктиара трябва ли задължително да съм минал през такива за акустична ?

Не :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не поствам нова тема, така или иначе, в темата да се описва до каква степен съм развил способностите си да цъкам из грифа... таа...

 

Ако искам да ходя на уроци по ел. ктиара трябва ли задължително да съм минал през такива за акустична ?

не, но е добре от време на време да махаш ефектите и да свириш "чисто", за да не се ограничаваш музикално и да оставяш дистера да свири вместо тебе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не се плаши..то не може да фанеш китарата и за 5-6 месеца да станеш Стив Вай...трябва наистина мнооооого упражнения!!!

А аз все се чудя и не мога да разбера защо всички се хвърлят на сола щом научат акордите...Ако всеки свири сола няма кой да държи ритъм,налИ???????

Според мен първо трябва да можеш да свириш перфектно ритъм за да хванеш сола..*(то и тогава ще стане по-лесно защото ще имаш по-добра координация за ритъма и няма да избързващ или изоставащ.повечето начинаещи правят грешката да си мислят,че е важно да изсвириш вси4ки тонове пък майната им на времената....да ама не е така,щот ако почнеш да свириш в група - по важно е да се вържеш в ритъма,а не дали си изтървал 1 тон или не

Продължавай!!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.