Jump to content
Българският форум за музиканти

Окепазяването на една Aria Pro II


Recommended Posts

Здравейте! Преди време си взех тяло и гриф от колега от форума на въпросната Aria Pro II Laser Heritage. Идеята ми е да я възтановя, само да не я окепазя както съм писал в заглавието.

така беше когато я вземах:

026106492.jpg?r=0

 

026106344.jpg?r=0

 

026106493.jpg?r=0

 

026106495.jpg?r=0

 

026106497.jpg?r=0

 

понеже попрочетох че тялото е ясен , а пък той има хубава натурална шарка реших да я изшкуря и да я оставя в натурален вид, също така понеже не съм фен на тремолото запълних и дупките на тремолото с парчета паркет от ясен. Ето какво се получи:

026106421.jpg?r=0

 

026106424.jpg?r=0

 

026106427.jpg?r=0

 

026106431.jpg?r=0

 

026106434.jpg?r=0

 

грифа също го по освежих с шкурката. Нямаше как да предвидя че японеца я е правил ,не от 2-3 парчета дърво а от цели 5 долкото ги преброих, но нищо пак ще я оставя с натурален финиш, а хардуера и копчетата ще са черни. За финиша съм си поръчал Tung oil. До тук добре само се чудя за бриджа, дали да е string thru body, или струните да се слагат от задната страна на бриджа. По принцип знам че е по добре да минават през тялото , но точно там нали съм слепял 3 трупчета дърво (има лепило) та се чудя дали от варианта string thru body ще има смисъл , хем е и малко по трудоемко. Нека някой дето разбира да даде съвет.

Повече снимки тук: http://sando82.snimka.bg/experiment/kitara.647179.26106344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,с тези разноцветни кръпки където си запушвал дупките е апсурд да я оставиш натурален финиш.Освен ако изобщо не ти пука(според мен ти пука).И фабричните парчета, които са съединявани,също нямат особена логика.В смисъл шарките не са пропорционални.Според мен,обезателно трябва да се пръска с боя или лак.Ако лепилото е добре изсъхнало,и е достатъчно качествено,мисля че няма да имаш проблеми с евентуалното дупчене и обработка при парчетата, които си слагал.Иначе,много хубаво си е почистил от боята,което си трудоемка работа.Аз бих и сложил един two-point bridz Wilkinson, и по този начин щях да си ограничим мъките и евентуални бъдещи провали. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за труда и упоритостта при отстраняване на фабричното покритие! И на мен ми се струва, че ще стане по-добре ако китарата се боядиса. Има и вариант да и се постави топ от друго дърво, ако държиш на натурален финиш, но това е работа за лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се усетих;за моето предложение за бридж е твърде късно...Ама,човек като не мисли...

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така ше си я остая , свикнах да си я гледам и ми допада.Отпред грозотията ше се закрие с бриджа, отзад верно малко тъпа история ама ако не стане малко по добре ще сложа един капак за тремоло черен и ше си стане оригиналдъ :) Сега само да измисля какъв бридж да поръчам . Ей за тоя кво ще кажете:

Tele_0005.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 дървета е грозно.Най-добрия вариант е някакъв бърст боя,в смисъл сънбърст или нещо такова.Отзад ще е черна а отпред ще прелива и нама да се виждат 5-те дървета.Имам китара която е от 3 части и е само е лакирана.Две от тях са същия чвят дърво обаче едното парче не е.Така че е грозно.Ако си решил да е така ок,стига да те кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя идеята е добра, но как се постига без нужния за целта инструмент ?:) Аз доколкото разбрах , трябва да стане, без да се носи при майстори или бояджии. Може да направиш някоя проба с различни байцове преди маслата. Щом имаш парченца паркет направо върху тях може да опиташ. Не че няма да си личат отделните парчета, но може поне малко да се убие контраста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финиша лесна работа. Ще го мисля накрая преди да сглобя всичко. За бриджа дайте акъл, ако е със горно поставени струни ще се осакати ли състейна значително или разликата ще е минимална, защото това е по лесния вариант за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много други фактори ( освен бриджа ) влияят върху състейна и тона като цяло.

Повечето модели на най-известните фирми, славещи се с невероятен тон и състейн, са с tune-o-matic ( Gibson) или wraparound bridge ( PRS), които са с както му казваш ти '' с горно поставяне на струните''. Така че сложи такъв какъвто е съобразен с бюджета който си заделил, и с който ще се справиш най-лесно.Също така качеството ( метала от който е направен) е също толкова важно колкото типа бридж.Вземи си възможно най-качествения ( от реномиран ппроизводител) който можеш да си позволиш.

 

Накрая, за да не е без съвет - аз съм за Wraparound :)

Примерно: http://www.thomann.de/gb/abm_3024ca_wraparound_bridge.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че грифа трябва да се постави под различен ъгъл или да се вкопае бриджа все пак. Има и това решение, което е без дълбаене, пробиване и слагане на стъдове. За съжаление се поръчва само онлайн.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм фен на tune-o-matic i wraparound ,но няма да ми покрият хубаво парчетата дето съм лепил. За сега си харесах този вариант:

25240.jpg

 

Евтинджос е , но пък седлата винаги могат да се подменят с roller sadles ,което мисля че ще е добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Санде, по-рано бях почнал да пиша ама се спрях! Сега обаче ми се дощя да си напиша писането. Явно се стараеш да изпълниш заглавието на темата! Това хубаво - китарата си е твоя, можеш да правиш каквото си искаш! Лошото е, че питаш - отговаря ти се, ама на тебе ти е все едно, отговора го знаеш преди всички! Жалко защото китарата инак не изглеждаше лошо. Все пак успех!

Редактирано от tatkoogi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.