Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара


kiusha82

Recommended Posts

LINE6 POD , можеш да си вземеш и без да се налага да продаваш гиър, гледам в продажби продаде 2-3 неща.

ПОД -а, обаче е по-добър за директно свирене, отколкото пред кубе.

И това го казвам, като имам опит и с ПОД1 и 2 , директно и в кубе.

Славчо от БТР е с ПОД към Маршал JTM30.

Ако киуша82 е фен на БТР звук-а, ок.

За мен Boss GT8 звучи по-добре, спрямо POD-a към Маршал JTM30.

 

Колкото до въпросният Лайн6 рак под про, действително е много добър, отново за дирекно или ако ще се ползва

не отпред, а като реален преамп, в такъв случай може да се помисли и за новият дигитек 1101, който е комбиниран преамп/процесор.

 

SX100има луп , Лиайн6 под про или Дигитек 1101, ще е добре да се пробва как ще звукнат в крайното стъпало.

Ето обаче, как един юзър на 1101 го ползва отпред ( един Дизел)

 

На Лайн6 про пода http://www.youtube.c...feature=related, Ямаха ДГ 1000 е супер алтернатива, но се намира само втора ръка( не се произвежда отдавна)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY знам ,че си работил с много техника и е хубаво ,че подкрепяш мнението си със семпли но мисля ,че човека е дал пример какво иска. И аз в нас имам 5 лампови преампа и имам поглед върхо нещата но все пак човека има кубе а не ламова глава и кабинет. Подкрепям тезата ти ,че трябва да пробва и сам със своето кубе различни процесори но наистина е скъпо удоволствие това. Знам го от личен опит защото съм минал през всички процесори. Предимството на процесора е ,че не ти трябват много кабели и педал борд а си имаш всички ефекти на куп. Знам ,че има разлика в звука но трябва да намерим оптимално решение за добър звук с процесор. Относно нещата които си предложил ще кажа ,че Digitech-a е чудесен но трябва да мине през глава или пауар амп с кабинет. Просто кабинет-симолацийте са му слаби. Аз имам подобен модел а съм свирил и с предложения от теб модел. Босовете също са добри (BOSS GT-5, GT-6, GT-8, GT-10) но ги слагам на второ място след VOX. За Line 6 POD моделите всички модели лично за мен звучат изкуственно. Слагам ги на едни от най-последните места и се чудя дори защо професионална група като БТР свирят с такъв модел. Тово си личи и от твоя клип който си предложил въпреки ,че звука минава пак през Marshall 8008 (пауър амп и кабинет). Ако трябва да предложа модел процесор да се пуска в кубе или пулт аз предпочитам този вариянт:

http://www.youtube.com/watch?v=n4rdQeTvNoA

 

P.S. Имал съм трите модела на VOX но си оставих SE защото с него мога да направя звука на другите а и има повече възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ще ходя до MCI и Dynacord да чуя някой неща,просто да имам бегла представа.

Знам че там кубетата или главите не са като кубето ми,ама поне ще чуя нещо на живо.

В тубата нещата са записвани най различно и трудно се разбира какво се случва.

В един клип примерно GT-10 звучи много стабилно ,а в друг не можеш да го чуеш,толкова е на заден план,че не е истина.

Ако има някой от София ,който може да ми помогне с това да вземе проца и да дойде до нас ,ще съм безкрайно благодарен.

Нямам кола,дори книжка нямам,за това не мога да обикалям с кубето(поне 20 кила е)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да е WASP като бяха в БГ свиреха с POD 2.0. Та BOSS GT-тата, са сложни за настройка, впечатлението ми към тях е че звучат убийствено добре в лампа, ако няма да го завираш в лампа не те съветвам да взимаш такъв процесор. Иначе всеки един си има своите плюсове и минуси.

Успех с издирването и дано да намериш своя сауд! :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,днеска чух Vox Tonelab Ex,

диста е много стабилен ,като истински е :)

От към функции е прост ,но като функционалност е недодялан.

Обаче определено симулациите на разни кубета и кабинети ми хареса.

Много ми се ще да чуя Line6 HD 500 и Zoom G9.2tt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е битката -казах ти още в началото!

Много хора недолюбват Зум,но последния с двете лампи е различен. Вярно е ,че не всичко се ползва от многобройните ефекти в него,аз ползвам не повече 10 -15 в различни комбинации и дори за всяка китара си правя отделни банки!Новия HD 500 бих искал и аз да пробвам,чувам добри неща за него,но пак не бих се разделил с Zoom G9.2tt !

---------------------

Процесорите ги има със сигурност в Динакорд или Форте Мюзик,може и във Фактор да провериш!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти да обяснявам ,че съм правил проби и сравнявал VOX Tonelab SE с други процесори? Тук го сравнявам със ZOOM G9.2tt. Няма да обяснявам кой е по-добър защото съм го писъл няколко пъти по-горе. Въпрос на вкус.

10971317603193066061325620193kmxU805Zw14TC5fb7rD0.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова положение като Vox e по-добър от Zoom , или Boss e по-гаден от Digitech или Korg или Line6. Aбсплютно всички дискотирани процесори си имат недостатъци. Въпросът е как да избереш този, чиито слабости няма да ти пречат. За фюжън- Zoom 9 е по-гъвкав и ако си китарист с фантазия , можеш да постигнеш много.

 

В крайна сметка щом си решил да сменяш камиончетата , по-добре избери процесор с възможно най-много ефекти.

 

Конкретно ти предлагам да разгледаш Boss - GT10 и Digitech rp1000 (само дето и двата са трудни за програмиране) и Zoom9.2tt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е ,че зума не мога да го намеря някъде за да го чуя.

Виж вокса го чух,много добре обади с тази лампа вътре в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина може да се направи следният A/B тест. Включвате процесора към кубе, например Marshall DSL401 и прослушвате 3-4 амп симулации с drive. След това махате процесора и същата китара включвате в marshall-ският drive на кубето. Разликата е покъртителна от към динамика, плътност и естествено звучене. Това съм го правил с процесор VOX Tonelab SE който уж има лампа в преамп-а и се очаква повече, но не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешно е да пишеш неща обяснявани по-рано в темата. Не става дума за сравнение на процесор и усилвател (кубе или глава с кабинет).

Колегата е написал какво търси и се опитва да избере измежду процесорите на цена до 1000лв за нов възможно най-добрия. Ако става въпрос и аз имам няколко лампови Marshall-a в нас но ако свириш безплатно или за 10лв на вечер е безсмислено да носиш техника за 5-10 000лв. Темата е друга просто. Аз бих казал само от процесорите всичко е въпрос на вкус. Предложих моя опит като не твърдя ,че е най-добрия за всеки китарист. Всеки сам избира своя звук,стил и пари които иска да вложи. За един най-добрия процесор е VOX , за друг ZOOM,BOSS,Diditech и др...

Редактирано от Karavadjo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.