Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара


kiusha82

Recommended Posts

Здравейте ,нещо ми е хрумнало да махам педал борда с камиончетата и да взимам процесор.

Музиката която искам да свиря е фюжън,сатриански истории....

Бихте ли ми препоръчали процесор(да не е за рак системи).

Цената да е до 1000 лв и да е лесен за работа.

Дали това което правя въобще е разумно :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз имам VOX Tonelab SE и съм много доволен от него. С лампа в преампа е и не ти трябва да носиш кубе за да изкараш лампов звук. Минъл съм през поне 10 модела процесори на Boss, Digitech,ZOOM,KORG но VOX-a ги размазва и вади най-реалистичен звук. Свирил съм и с всички модели процесори VOX (ST,LE,SE) защото съм ги имал и сравнявал но SE серията е най-добър и с най-големи възможности. Имам приятел продава в момента такъв и ако искаш мога да съдействам за зделката. Ето и линк да добиеш представа за какво ти говоря:

 

http://www.trocmusic.com/annonces/Instruments-de-Musique/j255427_Vox-Tonelab-SE-Preamp.html

 

Ако проявиш интерес пиши едно Л.С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, по мое скромно мнение е добре да имаш няколко възможности за търсене на негово величество звука!

Какво имам впредвид:

вариант едно-китара-лампов усилвател/пулт

втори-китара-друг усилвател/пулт

трето-китара-аналогови ефекти -усилвател/пулт/-или само пулт

четвърто-китара-цифрови ефекти-усилвател/пулт-или само пулт

При вариантите с усилвател и пулт имаш също 2 варианта за свързване с пулта -директно и с микрофон-там нещата също са различни.

Горното мнение касае само мое виждане на нещата!Сигурно колегите ще допълнят и други варианти!Идеята е да не оставаш само на този или онзи вариант!

Вече има доста усилватели с вградени ефекти с педалера за управление-също вариант.

---------------------------

За доста под 1000лв ще намериш приличен процесор и то нов ,но според мен първо изпробвай нещата -дали в магазин ,дали при приятели-не продавай неща ,които после е възможно пак да търсиш обратно...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години!

Надявам се гледате Виенската филхармония :)( по традиция на 01.01 , всяка година)

 

Рокфайър, напълно ще се съглася, че е добре да имаш повече опции.

Най-малкото, както му е омръзнало да свири с камионите, след месец -два, ще му омръзне на човек да свири и с процесор, за това - нови играчки за надъхване.

 

Моето виждане -

Ако ще е директно в пулт - бъбрек на Лайн6 ми е достатъчен.

Ако ще е наземен ( floor) процесор, през годините съм си харесал няколко, напр. Екстрийм на Арт и GW - серията на Yamaha, заради аналоговите дистери, както и ГТ на Бос, предпочитам ГТ8, не че ГТ6 е зле. ГТ 10 още не съм имал.

По важното за мен е да се вкл. в лампов амп.

Marshall JTM серията ми е любимец -приемник. Примерно с Yamaha GW33 в клийн канал на JMT60 се кефя повече, от колкото на сухо в драйв канала на същия амп.( казвам го , защото последните дни свиря така и съм доволен как звучи)

Като ми писне с проц, вадя камионите и самосвалите.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за Vox-процесорите, поне за това, което споменаваш като стил. Роктрон процесорите също са на високо ниво като звук, стават и за по-тежки стилове.

Ако можеш да си позволиш, остави си камиончетата, това като съвет.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да си оставя камиончетата ,но нямам пари да си купя процесор,така че трябва да ги продам.

VOX SE за сега ми е фаворит,но ще се радвам да чуя още мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на процесорите. Имат невероятен диапазон от ... звуци. При мааалко повече усет и време за бъркане по настройките може да се докарат доооста хубави и разнообразни тонове. Според мен процесора е идеален за свирене ... вкъщи. Дори и високите класове процесори малко дърпат назад на живо изпълнение. Дори и лампов да е пак има доста разлика. За 1000 лв (малко спам) можеш да си вземеш съвсем спокойно лампова глава (и то не лоша) с накакъв кабинет, които по мое мнение ще вадят доста по добър саунд от процесорите. Тук не включвам процесори от рода на TC, тъй като там случая е друг. Има и един друг момент - да процесора има доста разнообразни звуци, но едва ли ще използваш нещо повече от compressor, overdrive, noise reduction, mod, delay/echo, а тези неща предполагам даже и сега си ги имаш. Помисли добре и най-важното ... пробвай. Хубавата система за озвучаване се разкрива при свирене на високи нива на volume и при записи. Но това всичкото е ... мое мнение! ТИ си преценяваш, според мен варианта с лампова глава и кабинет е доста по добър от процесора (BOSS, VOX ....), но и все пак зависи къде искаш да свириш .. предимно на репетиции, предимно на концерти, предимно вкъщи ....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За простота на работа и настройване - Vox Tonelab ST, или по-голямото му братче, Tonelab EX. Всичко си е много удобно разделено на секции и можеш, без много суетня и ровене по разни менюта, да пипнеш желания параметър. Освен това са сравнително евтини - ST е около 370 лв. нов, а EX е около 550 лв. нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам за модела VOX Tonelab Se и виждам ,че никъде не се продава официално,само 2-ра ръка може да се намери.

Да не би да имат някакъв дефект?

Някой знае ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми SE,защото е с 2 експрешън педала и ме удволетворява напълно.

Но явно от към звук е изостанал от сегашните модели на VOX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, едва ли е кой-знае колко изостанал. Все пак, аз лично бих взел най-новия модел процесор от даден производител - дигиталните симулации на усилватели и ефекти все още се развиват към по-добро, т.е. новите симулации на даден производител са по-добри от старите му.

Може да хвърлиш едно око и на Line 6 HD серията - казват (пък и се чува по разни демота), че вадят много добър звук. Аз лично се бях прицелил в HD500, но реших да изчакам за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пробвал още процесорите на Line 6 от HD серията, но съм изчел доста информация по въпроса по разни западни форуми. Общо взето хората са много доволни и пишат, че просто размазва всичко от серията на Boss GT и разни ZOOM-ове, както и някои компютърни амп симулации (например POD Farm). Слушал съм семпли и звукът е доста добър наистина (поне за запис и за домашно свирене явно). Освен това се твърди, че се настройва доста по-лесно от GT10. Имай предвид, че присетите са отвратителни (според мнозинството).

 

Пак казвам - НЕ съм пробвал Line 6 HD серията и не ангажирам никой със своето мнение, а също така не твърдя, че информацията ми е достоверна, защото все пак не е от първа ръка.

 

За Воксовете не мога да ти помогна.

 

Поздрави и успех в търсенето !!!

Редактирано от rosso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не казва никой нищо? Най-малкото, @DREAMMIND е сложил демо на HD300 във "Фукня" - благо обажда. Пък в тубата ревюта - бол

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.