Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара


kiusha82

Recommended Posts

От тоя ревюта не мога да преценя кой знае колко много.

Явно трябва да тръгна по магазините да чуя за какво иде реч.

Иска ми се да чуя Tonelab SE,но го няма по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе колеги , от YouTube човек наистина не може да добие голяма представа. Знам го от личен опит. Ще дам пример: Много ясно ,че като се включи какъвто и да е процесор в един лампов 100W Marshall ще звучи добре но не всеки музикант би носил със себе си такава техника за да свири в клуб. Важно е как звучи включен директно в пулт а лично за мен VOX-овете звучат най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно.

Аз лампов усилвател нямам,имам транзисторно кубе Carvin.

И мисля там да го пускам и във звуковата карта на компа ,та да слушам през мониторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е един Карвин SX100.

Бях го продал на съфорумник и преди година( примерно), пък той го продаде във форума.

Специално този карвин е не просто транзисторен, а Мосфет транзисторен

и класа над трани усилвателите.

Клийн канала му е много добър, сигурен съм и че е по-фул рейндж (дава по голям честотен спектър).

Защо мисля така - един Зум 505 например в него звучеше много добре,

а примерно в Маршал велвстейт е пълна трагедия. Моята теория е, че повечето транзисторни, вкл. и хибридни

може би режат някакви честоти, може и да не съм прав, но факт беше , че дори и Зум 505 звучеше в Карвина.

 

Моят съвет е да не се връзваш толкова на това, кой какво ти казва.

Това си е техният вкус, нито пък ще свирят с този усилвател.

Най-добре се абстрахирай от кой, какво казал и почвай да тестваш в комбинация с Карвина.

Корг, Вокс, Ямаха, Бос, Лайн 6, дори и нещо друго да ти попадне.

Важното е да се кефиш ти.

 

 

Забелязвам, че има някакъв ненужен максимализъм, като се дава акъл за покупки.

Примерно китарата трябва да е Гибсън, процесора точно пък еди кой си.

( после гледаме голями и малки трагедии в Денис и приятели, като шоу рум на показността, естествено не винаги, но пък и достатъчно пъти)

Не е ли по-важното да изкараш звук, който теб да те кефи?

Защо се въздържам премерно от лайн6 ХД, звучи яко, ама такъв на приятел и то 500, много бързо сдаде багажа.

Пък бос ги правят като танкове. Напр. пак бих си взел ГТ8 или 10, за да видя колко е по-добре от 8-цата.

Но пак ти казвам, имаш достатъчно опции, избери си по твой вкус и ако е възможно, как звучи в твоя амп.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да пробвам всичките процесори в кубето или трябва да ги купя всичките или да нося кубето с мен по магазините!

И да кубето е SX-100.

Май и китарата трябва да нося.

Трудна работа е това да си купиш нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LINE 6 но да е 19" RACK всичките такива са им хубави много, стават за всякакъв стил музика. Но според мен най добре е да си оставиш камйнчетата че и да добавиш още такива и записваш през лампово кубе с един класически SM57 КЛАСИКА! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах ще свириш в къщи каквото и да купиш.

Не мисля ,че ще имаш кой знае какво предимство с процесор в компа,при положение ,че там сумулациите са на доста високо ниво и са безплатни!

За процесорите има теми няколко във форума и пак казвам преди да ги пробваш -не продавай!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па то нали за туй е форумът - човек пита и някой му отговаря според своя личен опит, наблюдения и предпочитания; събират се n на брой (... не, n е много... k на брой...) мнения, човек си прави някакъв извод и си преценява какво, къде, кога, при кой... да пробва/прави. Еле пък в България, където мегданът за пробване на каквото и да било е бая ограничен... В тубата има някои доста прилични ревюта с обяснения от презентаторите, от които може да се добие доста добра представа за възможностите на даден процесор. То е ясно, че ще звучи различно в различна апаратура, но от това няма как да избягаш - все ще ти се наложи да използваш и нещо различно от домашния усилвател.

 

Аз ползвам Vox Tonelab ST директно в пулт и звучи прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С годините съм все по- малко категоричен.

Но в случая за избор на процесор, според мен ще е по-важно, как ще си пасне с конкретното кубе,

отколкото с каква китара си.

Рокфайър каза за включване в компютър - има доста програми, които можеш да ползваш самостоятелно или комбинирано с процесора. Значи не е толкова съществено, как са му амп симулациите.

Би трябвало всеки процесор да звукне добре в SX-100, но гаранция няма, както няма и гаранция примерно, че по-евтин(или по-малко хвален) ще звукне по-недобре от съответно по-скъп или по-хвален. Като в уравнението влиза и най-вече твоята представа, кое как трябва да звучи.

Ако кубето ти е в София, добър вариант е да видиш, какво се продава втора ръка и ако можеш да навиеш някой, който продава това, което те интересува, да мине към теб (ако си без кола).

Другият вариант, ако си с кола да минеш по магазините и държиш да е нов. Но пък паркирането в София....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробата е висша форма на доверие. Ако имаш път към Пещера, може да минеш да пробваш Line 6 POD HD 300. Нека и колегите, кой каъвто проц имат да ти предложат проба, така най-добре ще си прецениш. Моите 5 ст. за за Line 6-a но само в HD вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как звучи:

Ако нямаш път насам, мога да ти запиша конкретно парче/ една част/ за да придобиеш по-добра представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава ,ако някой продава процесор от София да свирка ,аз кола нямам и това кубе си е доста тежко,нямам как да го разкарвам с мен.

Ще се радвам ако някой намине в нас да чуя за какво иде реч,та дори и да не го продава да помогне с избора.

Всеки е добре дошъл.Е ще се реваншираме по някакъв начин.

София ,Младост III

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се дават пари можеш да си закупиш LINE6 POD 2.0 аз имам такъв и съм много доволен. Става за директен запис, но аз предпочитам с микрофон. Та малко са му куци настройките, ма може да се базикат и през мидито, което улеснява нещата и спасява от това да държиш едно копче едновременно да въртиш друго и да дрънчиш за да можеш да чуеш какво става. Та даже можеш да се свалят и готови направени банки от официалния сайт (за нищо не стават) ма може. Та общо взето, за мен това е може би единствения процесор, който е действително доста добро бюджетно решение и действително върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах по-горе ,че към 800-1000 лв за нов процесор ще дам.

Дано да знам за кво ги давам.

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.