Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Изглежда чудесно!Браво!

Надявам се да му чуем гласеца скоро :virtuoz:

 

О даже ще го едитна-звука. Чакам тенекийките че ме забавиха от печатницата. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееееееее :metalist: дойдоха ми тенекиите за фронталната част. Много добре са ги нарязали.

tenekijki.jpg

Са трябва да търся борми с красиви глави :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завинтих му и дръжките, утре ако стигна ще сложа от вътрешната страна 4 летвички по краищата на кабинета, които да са допълнителна упора на фронталната дъска, която държи говорителите и е стабилно хваната с винтове 4,5 X 35мм.

Ето го и оригинала по който правя моя:

orange212obxlarge.jpgorange212obback.jpg

Разликата при моята изработка са следните:

1. Говорителите са разположени обратно на оригинала. За да имам място в дясно да си завия табелката, по-ме кефи да е от дясно.

2. От задната страна оригинала е по отворен аз съм си позволил да го по запуша повечко с някой друг сантиметър. Като целта е да има повечко "отчетливи" ниски честоти. OB кабинетите не се смятат като затворените!

3. Оригинала е с Celestion V30, като го дават че бил 120 вата за което може да се спори, на 16 ома туй ясно. Аз лично не харесвам V30-ките прекалено вентидж ми звучат, имат нещо дразнещо между средите и високите и звучат супер право, ако ме разбирате ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ И ВКУС!!! Предпочитам EMINENCE щото имат доста приятни ниски за сметка на това са бедни на на високи, но имат среда която убива хора. Всичко е въпрос на вкус в никакъв случай не оспорвам качеството между Celestion и Eminence то било на звук или изработка. Та моя ще е на 4 ома и ще консумира 100 вата.

Докато си чертах разположението на говорителите върху фронталната дъска стигнах до извода, че няма как да се направи по-компактен и малък кабинет, който да не изглежда мащабно смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега и аз му се радвам много. Сложих му и говорителите. Ето и малко снимки след монтаж на говорителите, дръжките и няколко летвички:

img0328gr.jpg

img0336mg.jpg

img0331bz.jpg

 

 

Та е за тия летвички крепящи фронталната дъска споменах:

img0339mn.jpg

те не се лепят а само се винтат за да може някй ден ако реша да си сваля фронталната дъска. Във всеки край. 4 бр. общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уауу... сега и някое "семпълче" като пуснеш, цена няма да имаш! Поздравления!

Между другото - идеята за предния панел твоя ли е или си я взаимствал? Чисто любопитсво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми сам съм си го чертал и мислил разположението. А и до сега не съм виждал подобен кабинет, колкото и да търсех из нета за идеи Иначе вдъхновението дойде от тази китара:

u9c5yc6svej9cys9.jpg

Има и време за семпли даже лекичко ще ги едитна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кабинета е вече в действие. На този етап ползвам към него глава Fender FM100 с процесoр LINE6 POD 2.0. Та звучи много добре явно съм направил правилния избор говорители. Сега оправям външния вид на главата спрямо дизайна на кабинета или с две дум ще правя ламаринки и за главата тези дни ще кача външния вид във вектор тук и кат стане ще го снимам. Весело изкарване на НОВАТА ГОДИНА на всички :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега много добре е станал кабинета, исках да попитам само понеже в момента се занимавам аз с едни 4x10 по модел на Marshall 1960 кабинет и днес му сложих дръжките и кожата и тн. та въпроса ми е какъв материал си използвал отпред пред самите говорители ,тъй като все още не сам намерил подходящо нещо и се чудя как да го направя.Благодаря предварително и весели прасници на всички. :)) :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, аз ползвах това: http://megavoice.bg/...=78&product=352 вижда се на снимките горе как стои (лекичко бие към синьо ма си е черен), зависимост от светлината. На английски се нарича "grill cloth" трудно ще намериш в БГ това е всеобщ проблем.

Качи снимки тук до къде си стигнал че и на мен ми е любопитно!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.