Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно чалгата


Recommended Posts

а може би

Два

Упсарина

и

Шише

Абсент

 

за доказване на източника на текстовете

Е ти направо изкърти мивките! ;);):no:

 

П.П. Абсента е по-скоро за гениални творци (като мен например ;) ), надживели времето си и поради това неоценени преживе и следователно в някакъв аспект сдухани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мило чеде...трябваше да споменеш и скромен.

 

което ме подсеща отново за творците и артистите в тоя бранш...че хич не си пестят хвалбите по собствен адрес..и те отново са без покритие.не е яко когато човек не си вижда възможностите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

американското списание за щоу и музика CIRCUS

наскоро публикувало статия за новите течения в кьнтрито - а именно - новото америкьн кьнтри повлияно от бьлгарския поп фолк

най ярката представителка била певицата ИНДИАНА сьс смеш хита си ОГНЕНА ВОДА

-води ме в някое квартално ранчо

и порчвай ми текила-

О О Да пием Огнена Вода !!

Самата Индиана признава 4е е заимствала името на песента от бьлгарската песен Жива вода... :)

Мениджьр на Индиана бил известият Пашунко-Сапа -ПОРАЗЯВАЩИЯ КАВЬР.

за двамата се знае 4е са рекламни лица на извесната марка за дьнкови облекла PIONEER и

принадлежат кьм племето на 4алгарите ,принудени от Бьфало Бил който Бил ИзБИл сите Бизоне, да напуснат родните си ловни поляни и да заселят Дь Болкан Пенинсула Монтана Маутайнс!

За сьжалаение дьлго очкваното турне в щата МисиСипи миТекила - е отменето след като

УРАГАН 242 помля източните щати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето скромно мнение по въпроса

-Не може да се нарече изкуство(музика) една торба със звуци, наредени по един и същ начин- от 100 песни, 99 имат един и същ ритъм, един и същ саунд, един и същ аранжимент и т.н.

-Не може да се нарече концерт сбирщина на ...хора?... които отиват там без да се интересуват кой ще "пее"- важното е някой да кълчи задник.

-Като питат един "фен" за ивана или петрана или която и да е, първото нещо за което се сеща са било циците и, било задника или (липсата на) облеклото й. Пък не знам като питам някой от вас за Стив Морс примерно, дали се сещате за... задника му :)

-Не може да се нарече продуцент човек, който подбира "стоката" си с думите "тя танцува хубаво, че и телце показва, даже и може да пее, значи ще излезе звезда от нея"

-Винаги досега когато съм чувал някоя чалгария, ми прави впечатление, че идеята(музиката, аранжимента, че и даже клипа) съм ги виждал в изпълнение на друг човек. Това не му се казва кавър или импровизация над чужда идея, а чиста доза плагиатство.

 

В заключение, просто това не е музика, а някаква колекция от крадени звуци, които се пренареждат и се измислят банално тъпи текстове, само и само да се трупа количество. Вярно, че няма изпълнител, който в карирерата си да не е почнал да си повтаря идеите в един момент, но не е нормално хора без никакъв талант и данни, да бълват толкова помия и да я наричат музика, а себе си да наричат творци... не и докато не съберат смелост да включат микрофона на сцената, за да чуят техните верни фенове колко "талантливи" реално са техните идоли.

 

Аз може да не свиря добре, може и групата ми да не сме кой знае колко добри но никога не бих излязъл с някакъв келеш на сцена и да звучи музика от някоя кирлива МП3ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми ето ти едно доказателство за явно харесване на чалгата.лично аз мнг се смях,ако някой модератор ми изтрие поста щото не било по темата,запомнете ме с уважение!

http://www.pcmania.bg/phpbb/viewtopic.php?...highlight=metal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема, която днес вълнува както младите и уязвими и лено раними души на юношите, така и вече улегналите и вече отричащи всичко ново във тяхното ежедневие възрастни умове! Дали силно чувствената чалгата и по-веселата и забавната и разновидност кючека не развалят психиката на младото поколение или пък хулиганският и агресивен Миетъл и неестествените и напълно нехармоничните гърмящите звуци Технуту не правят от потенциалното бъдещо поколение пълни БОКЛУЦИ а не хора? Постнах темата по скоро заради втория въпрос!

 

 

а па БОКЛУК съм,що да сторя....

 

 

Чалга?!? Дали разваля младото поколение? Чалгата е просто новата музика, която носи в сиби си автентичния фолклор и бит на българина. Това е новият начин на запазване на българската култура. Чалгата засяга най-вече теми за любовта, за момичетата, за момчетата, за болка, за купони, за забавления, за танци и въобще тя може да бъде твой приятел и в трудни моменти и когато се веселиш. Когато сте се събрали приятули да общувате на една маса винаги е приятно разнасянето на тази българска музика от озвучителната система. Кючекът - малко по-пиперлив и по-директен главно се слуша за максимално удоволствие след чалгата. Въобще тази комбинация предполага чалгата и кючека като музика която може да бъде постоянно с теб! По какво се различават чалгаджиите : по добрия избор на облекло и добра комбинация на цветове. Когато един чалгаджия излиза от тях той вонаги се опитва да изглежда добре. И дори някои момичета да прекаляват с грима той в никакъв случай не стои така, както на миетълите. Чалгаджиите не използват наркотици и рядко влизат в пререкания и физически спорове, поради не обкръжонаказващата идеология на чалгата. Те са хора с мечти, хора с перспектива, хора с идеи ...... не е ли по-добре това да е бъдещенто на българия? Не е ли чалгата нещо, за което трябва да сме благодарни всеки ден когато се събуждаме и всяка сутрин когато си лягаме след лудото ЧАЛГА ПАРТИ? Оставям вие сами да отговорите на този въпрос ...

 

 

НАСРАХ СЕ ОТ КЕФ :lol::P:lol::lol:

 

по-зле от тва трудно-ми затуй не харесвам чалга и чалгари-ей , вижте им нивото :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаааааа ей тва рулира отсекъде,спуках се от смях. :lol:

Според мен на такива типове не трябва да се обръща внимание а спешно да им се потърси професионална помощ,щото тва е много тежко състояние вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е човека :ph34r:

Чалгата калява духа, възпитава възвишени ценности у индивида. Освен това въздейства и физкултурно и метафизкултурно. Тя е като една трансцедентална н'аука. Ако не вярвате чуйте Милко Калайджиев :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чалга! Що е то? Ориенталски маанета до колкото знам (въпреки че аз слагам и поп фолка под табелата чалга). Музика направена единствено и само за пари. Щот народа прост. Казваму се тва е на мода и той копува.

Та значи пише някой си там един текст с един куплет и един припев плаща му се 50 лева и след това тази смръдня става ЧАЛГА ХИТ. А после ми говорят че било музика за душата!!! Та самата певица нито преживява чувствата в текста (разбира се ако става въпрос за прочувствен текст) нито разбира какво има предвит автора!!

По една случайност работя ДО телевизия и радио Веселина и съм чувал какво говорят за чалга "звездите". До сега - никакви добри отзиви. Кой бил тъп, кой пеел фалшиво и т.н. Това е от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то по принцип има разлика между чалга и поп-фолк,като първото не е задължително лошо нещо,ама аре да не задълбаваме в дълбоки дискусии... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:read: чалгаджия - в буквален превод - човек, който свири по слух, човек който импровизира, който свири на прима виста

 

:arrow: чалга и поп-фолк не са термини, които могат да се впишат в едно и също изречение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:read: чалгаджия - в буквален превод - човек, който свири по слух, човек който импровизира, който свири на прима виста

Брех... че аз излязох голям чалгарин тогаз?! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въй майна.то така половината хейтъри излязоха чалгари....трагичен завършек на нещата.

не,сериозно сега.наистина е зле нещата да се слагат под общ знаменател-чалгата е зле и затова всички,които я правят са зле.'се може да се извлече нещо полезно от цялата работа си мисля аз.скромната ми персона не е запозната с много от "стила" но въпреки факта че се правят пари от нея,навеждана факта,споменат и преди,че с това се захващат и кадърни музиканти,от което следва че все пак нещата не са толкова зле.вярно убийство на таланта е,но се влагат свястни идеи.

Редактирано от MadHatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.