Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно чалгата


Recommended Posts

С един приятел китарист и певец имахме оферта да свириме чалга на морето в една кръчма. Като резултат миналата пролет за около 2-3 седмици научих над 200 чалги.

Разделих ги на няколко групи:

Гюбеци - сигаанити бате кхат заапочнат да извиват наародо е по хаамасите

Псевдо-Чалга-Брит-Поп - Аналия и гергана

Зората На Фолка - Сашка Васева и т.н.

Баш Чалгица - някои български, други крадени....

 

Има няколко песни които наистина си заслужават!

От маанетата има такива бас линии, които са ми отнемали по ден и нещо (преди време научих glass prison на dt за два следобеда)

псевдо чалгата е по познатата схема (Am|F|D|G)

Зората на фолка - но цоммент!!!! Два, макс три акорда (най-често Am|Am|G|Em). Баса е ла-до-ми...

от баш чалгите има някои песни (като мила моя мили мой на руслан и незнамкоя), които си заслужават...

 

Като цяло тва не е музика, създавана за слушане, а по-скоро като фон за пиене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като цяло тва не е музика, създавана за слушане, а по-скоро като фон за пиене.

:green: Или повръщане :green:

 

Исфиня'ъйти, ни съ сдържах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло тва не е музика, създавана за слушане, а по-скоро като фон за пиене.

:green: Или повръщане :green:

 

Исфиня'ъйти, ни съ сдържах...

А някои казват "Аз, примерно с/у чалгата нищо не съм писала, защото бла, бла"

:):):):D:blink::);)

 

е, за всичко си има първи път... :);):D Макар че да напишеш нещо си е напълно нормално :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Аз ли, бре ? ! ? ;)

:pray: . ;) . :) . :) . :blink:

 

Човекът е говорел не съвсем за всичката чалга.А и...Такива бозави и фалшиви поп-чета има(не рибките :) ), че са си по-зле и от чалгата.Аз тука съм на мнение "Става - става.Не става - не се и надай на по-добро".Това за конкретни хора, а не за стилове или прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Аз ли, бре ? ! ? :)

:) . :P . :D . :P . :D

 

Човекът е говорел не съвсем за всичката чалга.А и...Такива бозави и фалшиви поп-чета има(не рибките :D ), че са си по-зле и от чалгата.Аз тука съм на мнение "Става - става.Не става - не се и надай на по-добро".Това за конкретни хора, а не за стилове или прочие.

Я не се оправдавай! :)

 

По темата: винаги съм се опитвал да съм коректен и внимателен с поитателите на мръсната, противна и вонлива чалга( :green: ), но просто тази музика е еквивалент на ниско IQ и изважда пред смаяните ни очички картинки за гюбеци на масата и невероятно философски текстове... Ако някой може да пие на това, без наистина да повръща - евала му! :)

 

дано не засягам някого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе незнам кви си ги говорите тука, ма като гледам последния пост и ми става горе долу ясно ;) ми аз явно съм от тия с ниското IQ щот кат вкарам 3-4 ракийки и кат ми пуснат чалга ставам пълен терминатор- първо ставам безсмъртен разбира се, щот по разните му там БГ партита с hard феновете на чалгата шега не бива ;) даже си имам един диск със сръбско (аз не че няам чалма, ама понеже съм си грък по националност :green:) и като ми домъчнее за вкъщи си го пускам отвреме навреме, пълвам една цигарка и си се радвам ;) тряа се изпростява от време на време, иначе не е интересно ;)

:D:D:D

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха - това ме подсеща за един виц:

 

Прибира се един метъл късно вечерта, и както си му е редът пиян до козирката. Майка му се върти около него и вика:

-Сине, как си? Добре ли си? Какво да направя? Да ти пусна ли малко Metallica да ти стане по добре?

-Не, пусни кондьо да се издрайфам!

:green: :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох,ивана да ми падне.....ще и кажа само 3 букви:

 

Щ Д Н!

Щ Д Н! ?????

ами това е абривиатура :D слагаш по едно "Ъ" след всяка буква и изговаряш на глас!ще разбереш за кво става въпрос:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, с тоя виц, чак забравих за какво беше темата. Преди година-две имах досег с тази индустрия :D и за щастие това време отмина, но мога да споделя мисли като човек които е бил в кухнята и има преки впечатления.

 

Ясно е, че чалгата е продукт, че е "изкуство" могат да твърдят само умствено недоразвити певички с по 1-2 гънки в празните главици. Като музикален продукт е на много ниско ниво, но опаковката е ефектна и определено въздейства върху нагона на по-примитивната част от народонаселението ни. Тъй като това е достатъчно за прилични продажби, "инвеститорите" не натискат кой-знае колко за подобряване на качеството, по-скоро работят за доизлъскване на опаковката :D

 

Реално повечето изпълнители в жанра имат общо с музиката колкото аз с корабостроене. Други им пишат песните и текстовете, други им пеят по парчетата. Всяка чалга-компания има двама-трима изпълнители, които са и черноработници и записват в албумите на всички "звезди" - яко бекинг вокали, припеви и т.н. За звездата остава само да си измучи вярно куплетчетата (което понякога не е лесно :D ) и после пада едно смесване, гласене, подлагане на синти бленди на вокала и пр. до полуда. Тук има хора които се занимават професионално със записване на музика, вярвам че ще има какво да разкажат :D

 

Една от водещите музикални компании в бранша има на щат вокален педагог (!!!), който изпълнителите могат да ползват когато решат. Познайте с какво се занимаваше въпросния човек по цял ден - семки и вестници. На моя въпрос "Кхмф :)! ?,...хлъц,???" отговорът беше "Ами никой не иска да се учи, не им се занимава. Само ХХХ идва ама и тя като издаде албум и стане малко по-известна ще престане". Това беше преди време, ХХХ издаде албум, гледам я по разни телевизии и съм сигурен, че вече не се затормозява . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

<Марее супарареее...>>>

май това е най-големият хит сега! аде опс! опс! чкарлака-чакарлака

дагии чалгаджиите - кво да кажа, освен че им е увреден мозъка, спадат малко и кым т.нар. хомо-ограниченикус-анималис. АА някой веднага ша ма поитат що ма,ааа? И аз подрабно изяснявам: Ам то аз не съм чула некой по-различен текст от <ела, да те..; ах колко ми се е.хе; цырните ти очи, сам кат ма глЬоднат, праят ми че..ии> еи това е, какво мислене може да има при маймуни дето мислят само за едно, те и маймуните са по-напреде вече май май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)

Прост народ->слаба държава...

Презирам чалгата и тези ,които я правят ,и съжалявам безумните и потребители!

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе стига с тая чалга бре, не се ядосвайте. Все едно да се ядосвате що в Сумалия са гладни,.... Разни хора, разни идеали си го е казал човека. Тва за Сумалия май немаше много връзка ама ако някой намери, нека ми каже що го написах хехе :)

 

Държавата ни е такава, каквато е и ако искате да го промените действайте, тва е, мотивирайте се и газете клубовете с хубава музика те тва е. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става !

Ние българите(повечето)сме прости хора,с ниска култура,с елементарни ценности и със селски манталитет ! Затова докато ни има,ще я има и тази музика,която характеризира всичко това !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.