Jump to content
Българският форум за музиканти

Rockmace Guitars


Guest

Recommended Posts

Днес браузвах (ква готина думичка :blink:) сайта на Iced Earth и попаднах на тези китари :

Rockmace Guitars

 

Изглеждат готини китарките, някой свирил ли е на такава? Дайте мнения, впечатления и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rockmace Guitars - Handmade in The USA

 

съмнява ме малко някой да е пипал такава :blink: ръчна изработка в УСА - прави си сметка колко много се правят и за по колко се продават :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз точно защото са хендмейд и то в САЩ питам дали някой е свирил на такава. На нашите географски ширини трудно бихме си позволили подобна, но някой може да е свирил у приятел/познат "на запад" примерно.

 

Както и да е, добре изглеждат китарките, аз си заплюх вече една :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано имам някога честа да пробвам такова нещо. Ама на времето учителя ми разправяше за тези китари, и даже показваше снимки ( така като гледам ми прилича на модела Raven ) на някакъв човечец от Канада който притежава такова нещо :):headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми доколкото виждам биват. Ама не се занасяйте, разликата е главно във външния вид. В звука между тези и по-евтина(но хубава) китара едва ли ще има някаква колосална разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми доколкото виждам биват. Ама не се занасяйте, разликата е главно във външния вид. В звука между тези и по-евтина(но хубава) китара едва ли ще има някаква колосална разлика.

Подкрепям... Пък и предпочитам тез пари да ги дам за Caparison - те поне са наистина уникални като вид.

 

Обърнете внимание колко струва боята на китарите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм убеден,че разлика в звука на по-евтина и по-скъпа китара(за по-висок ценови клас става въпрос) ще да има.

 

"Вервайте ми" ,ако искате,разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея китарки РокМаце не са нещо кой знае какво на външен вид.Всмисъл ,че наподобяват разни известни модели на други марки ,а не са уникални по дизайн.И на всичкото отгоре имат 5 модела на кръст.Вярно,че са хендмейд,ама кво от тва.А и за тея пари може да се вземе оригинален Фендер примерно или да се направи убийствена китара по поръчка в БГ :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз пък съм убеден,че разлика в звука на по-евтина и по-скъпа китара(за по-висок ценови клас става въпрос) ще да има.

 

"Вервайте ми" ,ако искате,разбира се!

За акустична китара - да. За електрическа - не. Звука на електрическата китара идва да кажем 30% от дървото, и 70% от адаптерите. Ако приемем, че имате оптимално добри адаптери, а евтината китара е добре изработена, и е от подходящи материали, тогава разликата между нея, и скъпата китара, в звука, ще е по-скоро теоретична. При електрическите китари голямо значение за характера на звука има дължината на мензурата. Китарите с къса мензура имат много як тон (имат по-мека атака, и осезаемо нискочестотно "удряне" в началото на всеки удар)за ритъм китара(стил металика звучат, ако искате китара с ритъм тон - вземете си китара с ~627мм мензура), а китарите с по-дълга мензура имат по - дълъг тон, но не са толкова добри за ритъм, по-скоро за соло са по-добре. Скъпата китара е по-скоро въпрос на имидж, отколкото има осезаема разлика в звука с по-нормалните китари. Единствено качеството на флойд-а(ако е с флойд) би повлияло на звука. При китари с фиксиран бридж разликата би била минимална.

 

При това факта, че са ръчно изработени ГАРАНЦИЯ дава някакви отклонения във всяка китара, както и и взима малко от състейна. Хубавото в това е, че ако си харесате звука на ръчно изработена китара, и си я купите, трудно ще намерите втора китара, която да звучи така(това е една от причините за високата цена).

 

Единствената голяма файда, която забелязах, е че има карбонови пръчки в грифа на тези китари , което означава, че той винаги ще е доста прав.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари по-скоро си бих взел тази:

 

229426.jpg

 

Поне не е скъп клонинг, и зад нея стои нещо значимо.

215_th.jpg

 

Аз пък за тез пари ще си взема това ... Ама навлизаме в мощен офф .

Иначе тея китари са просто ръчна изработка на чужди дизайнери ... Сами си направете извода .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и за тея пари може да се вземе оригинален Фендер примерно или да се направи убийствена китара по поръчка в БГ :D

:greenangel::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.