Jump to content
Българският форум за музиканти

Rockmace Guitars


Guest

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Бахти, ти ги закопа всичките, бре :nono: !

Да, може би наистина не си доизпипват нещата, но отзивите във форъма са добри уж.

Чакай да видим с Панко какво ще направим тогаз от мойта проджект - китарка! :idea:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
"Handmade in Bulgaria"

Ти ако в името на националния дух искаш да се прецакаш с такава китара... успех...

 

Не ми ли прочете мнението - БГ китара на сток качество ще ти излезе повече пари от сток-а, като спомена тони ще те влачат половин година докато стане и т.н.

 

Продуцкията на дребно е по скъпа от продукцията на едро. Ако е къстъм китара за 3-4 бона правена от професионалисти - има шанс да е добра ако толкова държиш да си къстъм. Обикновенно обаче ако си добър (легенда) някоя фирма започва да ти прави къстъм китарите, примери за това много, ако си някой дрисльо си е чиста проба излишна гъзария да си "уникален" след като всъщност с нищо не блестиш.

 

При нас го има и финансовия въпрос, но е пределно ясно че ако китарата е по ефтина от една сток китара то ще получиш толкова, за колкото ще платиш. Ами то има много добри сток китари по 500-600 лв, така че какъв е смисъла, освен ако майстора не ти здела нещо за 200-300 лв, което може би ще има формата и външния вид на скъпа китара, а на усещане ще е като най-долнопробните.

 

Правилото "Получаваш това за което си платил" важи с прекалено малко изключения, оувърпрайсд марките се знаят.

 

 

Може би си мислиш че поточната линия не е достатъчно прецизна за да направи музикален инструмент? Хората на поточни линии събират 100 милиона транзистора на 1 квадратен сантиметър.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, ти вече прекаляваш. Много рядко има сток китари за по 500-600 лв. с хубав тон. Повечето звучат не като китара, а като струни на жп. релса(лично мнение).

А това, дали майстора ще ти я направи добре, зависи от това, дали е търпелив и има воля да я направи както трябва.

 

Аз до сега съм пипал 4 правени китари, и да ти кажа ми звучат по-добре от сток китарите за по 500 лв.(пак лично мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разбира се всеки си има мнение, но определено не си единствения човек пипал правена китара :godbless:

 

ЖП релса? Мисля че много се изхвърли със сравненията. Има китарки по 500 лева от качествен материал, с прилични адаптери, дай една такава на някой който наистина може да свири и гледай... Просто няма начин майстора да ти направи китара от борчето в задния му двор която да звучи като истинска китара. Звучиш все едно ти ги правиш тия хенд мейд китари...

 

Аз съм свирил доста време на правена китара, а общо броя на правени китари които са минавали покрай мен и съм ги пробвал е 7-8. Едната беше специално "къстъм" поне на външен вид, човека беше дал 600 лв, но един от най-евтините джаксъни за 550 лв звучи и свири в пъти по-добре. Беше я правил някакъв Търновски майстор...

 

 

 

ЕДИТ:

А и още нещо, ако нашенските хенд мейд китари наистина бяха по добри и по евтини, всъщност единствено за това че са по-добри (защото парите не са най важното) мисля че щяхме да ги виждаме в ръцете на най-добрите китаристи, а тей като гледам такива случаи все още няма регистрирани :godbless:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре,де на мен специално джаксъните ми звучат много гадно като тон(тези от по 500 лв.). Но това е друга тема. Аз съм пипал една китара Хранов, и няколко правени страт-а (един от които правен в заводите Кремона по поръчка). Доста добре звучаха китарите.

 

А колкото до фрет-бъз-а - Тони има право - доста от китарите имат този проблем. Според мен решението е в слагане на метални профили, или карбонови пръчки в грифа, за стабилизиране. Но доста от купените китари имат същите проблеми. Поне като станат на 2-3 годинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Доста от грифовете получават някакви локални кривини(не целия гриф, а само 5-6 цм от него(става малко като змия), и на места бият струните.

Трябва да е доста изсъхнало дървото, и по възможност да е твърдо, за да не се получават такива "екстри".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до фрет-бъз-а - Тони има право - доста от китарите имат този проблем. Според мен решението е в слагане на метални профили, или карбонови пръчки в грифа, за стабилизиране. Но доста от купените китари имат същите проблеми. Поне като станат на 2-3 годинки.

Kой ще я чака толкова :godbless: Аз досега не мисля че съм бил с една китара повече от 2 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.