Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за 35" бас


Demiurg

Recommended Posts

Здравейте,

 

От доста време имам проблеми с намирането на струни за 35 инчов бас, та нека в тая тема да съберем информацията за такива струни, продаващи се в БГ. Доста производители не показват на опаковката дължината на струните, и ми се е случвало да купя струни, декларирани като Long Scale, и навивките на дебелите струни да не стигат до мостчето на главата ! Дане говорим, ако инструмента е "Strings through body" - това са още 4-5 см дължина!

 

Аз лично свиря с такива:

19267.png

от Динакорд: (http://www.musicworld.bg/bg/c_514/i_19267/D_Addario_EPS170_6SL.html), но с това се изчерпва всичко - нямам голям избор.

 

 

Някой друг да сподели опит ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Тази тема съм я пропуснал но...струни които стават за 35" мензура и съм пробвал са на EBS и Dunlop.Ако бриджът ти е "нормален" и не ползваш strings through body ,тези марки са с достатъчна дължина.Лошото (поне за мен) ,че за сега се предлагат само никел,никел/титаниум а аз предпочитам (за някои инструменти) стоманени струни.

PS:Тези марки ги има в БГ.

Редактирано от chobbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки случай, не експериментирай с червени Warwick - къси са; навивам ги на Sterling-а (34" и не е string-through) без да ги режа въобще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорех на Demiurg; в случай, че реши в един момент да пробва такива струни. ;-) Забравих да ударя едно ^^, сори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, прекарване на струните през тялото означава около 3 см (1.2 ") допълнителна дължина. Ако приемем, че това ще е достатъчно за 35" мензура, при обикновен бридж, следните струни са достатъчно дълги:

 

Dunlop

S.I.T.

Fender

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Не съм пробвал на Дънлоп струните, защото никъде не видях по етикета размер, а всяка проба ми е 40-тина лева. Засега залагам на сигурното, но на заплата ще тествам някой модел на Дънлоп. Да препоръчате нещо, като за тежка жица ?

На EBS струни къде се продават ?

 

И изобщо, що шибаните производители не си дадат труда да си напишат на етикетите размери, че тия понятия Лонг и бля-бля съвсем се обезцениха !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EBS тук:

 

http://www.musicdivision.bg/

 

 

 

 

ПП: Единият от басовете ми в момента е с Дънлоп. Ако не го продам с тях, когато дойде време за смяна мога да ти ги дам само да си погледнеш дължината.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

малко ще повдигна темата, че се каня да взема някакъв 5 струнен сет за дълга мензура. 

 

@ деми, пробва ли EBS и евентуално някакви други модели? някакви отзиви за дължина / качество в сравнение с д'аддарио от 1вия ти пост в темата? стилът и звукоизвличането ми са подобни на твоите, а както казваш, всяко пробване си е 50 кинта.

аз съм привърженик на ротосаунд, но винаги съм вземал за 34", а сега случаят е друг.

 

някой от другите колеги с нова информация по темата?

 

благодаря ви и хубав ден на всички!  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DR ,всички модели(не съм сигурен за сигничър моделите).Стават дори и за 36" мензура.Има ги в Мюзик дивижън.За мен са най-добрите от всички изброени,но и цената също е "добра". :)

Редактирано от chobbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагал съм Dunlop доста пъти  на 35 инчов Spector Legend 5  и не съм имал никакъв проблем,даже доста се налагаше да режа и оставаше около инч-инч и половина за навиване.Бяха SS - доста приличен звук според мен.Успех.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.