Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson PAF 57 Classic


Tozi

Recommended Posts

Тези дни си upgrade-нах добрата стара китарка с нови адаптери. Взех си Gibson (PAF) 57 classic хъмбъкъри и съм много доволен. Ето малък запис на това как звучат:

 

PAFs

 

Отначало свиря на bridge адаптера (задния) след това на двата и накрая на neck (предния - до грифа).

 

П.п.: с нови струни дадарио 11ки, фендер блус делукс амп, записано с кондензаторни микрофони на Zoom H4.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно!

До 2:29 звучиш като Joe Diorio.

Би ли споделил от къде ги купи и на каква цена? Защото аз си купих по-евтини на Kent Armstrong, но още не съм ги монтирал.

Този звук ще бъде еталон за мен. Не го трий. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих ги от полулярния последно време Thomann.

 

Ето: адаптер.

 

По 85 евро всеки, без пари за доставка. Това са адаптерите които Gibson слагат на повечето джазови (а и не само) китари като ES 175 и ES 335.

 

Интересно това лято два пъти ме сравниха с Джо Диорио, които действително ми е любим китарист и дори да не се опитвам съзнателно да свиря като него (с повечко кварти и квинти) някои неща и подхода към музиката си излизат. Преди около 10 - 12 години той си имаше личен сайт в който всеки месец побликуваше разни мъдрости за музиката и живота. Следях го редовно с голям интерес. Жалко че вече сайта го няма.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Диорио постоянно свири с ES175.

Изпадна ми като подарък ES135, но тя е с Р90, а тези WPU11C на Армстронг ще ги слагам на LP реплика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В традицията на форума записах и малко видео. Звука не е максимално добър тъй като нямах отделен микрофон и записах с този на лаптопа - извинете за което. :icon_shithappens:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QzL1IfY6C1g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра. Запиши малко да ги чуем като ги сложиш.

Кольо май ще излезе прав: Gibson, Fender и останалите .... B)

 

Много гот звучат друже :thumbs_up: . Аз наистина съм фен на Гибсън адаптерите, почти всичките ми китари са с такива, обмислям да пробвам ПАФ и на последната ми различна китара (Ibanez PM 129, Ibanez Super 58 са добри, нали трябва да се чеше крастата :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина този Гибсон звучи учудващо добре, дали е поради новите адаптери, дали поради уменията на пича, но наистина съм приятно изненадан! Ве пак не искам да си кривя душата, но моят Орфей звучи с класа по-добре, ако се засечем някой път на някой джем, ще се убедите в това, но предупреждавам, че доста от колегите ще изпитат истински културен, както се казва, шок :)

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Джем-раздела и без това замря напоследък.....

Velius - ти си на ход! Или там или в Семпли покажи предимствата на Орфейчето!

:music336:

Извинявам се, за обаждането от коневръза! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.