Jump to content
Българският форум за музиканти

Постановка


fps

Recommended Posts

Здравейте! Свиря от 1 година и съм самоук. До сега съм нямал проблеми, но наскоро се зачудих. Може ли да ми дадете клипове, за правилна постановка, тъй като мисля, че не ми е правилна. Вчера свирих около 4-5 часа и малко ме болят китките. Не знам дали е нормално, но мисля, че е от постановката. Скоро ще ходя на урок, именно за това, но в момента съм в друг град и нямам възможността. Благодаря на всички отзовали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро проблемът е в техниката ти на свирене, отколкото в постановката... Ако се отнася до китките... Ако свириш и силна музика с техника на начинаещ и то по 4-5 часа, тогава задължително ще се появят проблеми... Дано ти е добър учителя, за да ти "отвори очите" навреме.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипа на Дейв е готин! Хем го имам цялото видео и съм го гледал поне 2 пъти, ама пак ми е убегнало точно това.

Вчера "почнах да се пробвам да го тествам" тоя начин, да видим докъде ще я докарам... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действайте :) Преди време Данчо/drumvarna/ откри проблем в традиционния захват при мен, нещо върху което работя от тогава и чувствам разлика в стабилността и дори самочувствието с което свиря. Винаги е полезно, когато учителят или някой по-напреднал колега следи за тези неща и ги коригира навреме. А щом веднъж човек научи правилните постановки, то ежедневното свирене до огледало също много помага, като смисъла е както да се изпълняват правилно упражненията, така и да се наблюдаваме сами, докато стане рутина. :cheers:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вихро, направо се засрамих от думите ти :))

Много се радвам, че е имало файда от думите ми, ти си от малкото хора които ме възприемат сериозно и обръщат внимание на заключенията ми, благодаря за което!!!

За колегата и моя съвет е да не пресвирва и да обясни малко по- подробно какво точно е свирил 4-5 часа, за да се даде по- коректен съвет.

 

п.с. Всеки са го боляли китките и краката :icon_shithappens: , къде от пресвирване, къде от неправилни постановки!!!

Успех от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.