Jump to content
Българският форум за музиканти

Rotosound RS66LD


golfabitch

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...но никела ако са захабени няма как да "звъннат".

 

И за стоманата важи това, не разбирам какъв е точно смисъла на постовете ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

За мен Ротосаунд-а са най-яките струни с които съм свирил. Но това беше преди 15г. Тогавашното производство. Сега не мога да дам гаранция, че ще е както преди 15 г. Може и да е, но може и да не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста места се чува, че Rotosound са занижили качествения си контрол в последните години. И аз спрях изцяло да ги ползвам, след като преди около 2 години налетях на комплект, в който една от струните беше доста по-глуха от останалите. Също така, струните им не са опаковани, така че да ги предпазват от влага. Опаковането в картонена кутия и индивидуални хартиени пликове може да е елегантно и удобно, но представете си какво става при транспортирането им с кораби или съхранението им във влажни складове. Повечето други марки, отдавна си смениха опаковките с такива, които предпазват далеч по-добре от влага. Дънлоп дори пакетират и по едно малко пакетче със силикагел във всеки комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Преди седмица мой познат си купи 4 стр. комплект на Ротосаунд. Само искам да ви предупредя: Не си купувайте тези струни! За ваше добро е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@basbull, да беше написал защо. Мислиш ли, че така написано, горното мнение е полезно някому?

Какво значи това? Да не се е спънал на връщане от магазина и да си е счупил кутрето на крака примерно или пък да е имало бръснарско ножче в кутията със струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото за никакъв чеп не стават. Бяха тъмни, все едно са използвани. Глухи сякаш е свирено на тях 6 месеца. А излизат от магазина, все пак. Опаковани в хартиени пликчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно че са в хартиени пликчета,не се знае кой какво е правил с тях и къде са стояли.

Аз след пробата на няколко марки струни останових,че се дават излишно пари,всички са еднакви боклуци и си свиря с възможно най-евтините.

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз след пробата на няколко марки струни останових,че се дават излишно пари,всички са еднакви боклуци и си свиря с възможно най-евтините.

 

Това би могло да бъде поради една или няколко от следните причини:

 

1. Отвратително качество на един или повече от компонентите по аудио веригата.

2. Грубо неправилна техника на свирене (липса не всякаква техника)/липса на опит като цяло.

3. Пълна липса на "слух" или слухово увреждане.

 

Всяка една от горепосочените причини би маскирала разликите в звученето на различните марки/модели/дебелини... струни, които иначе доста лесно се чуват.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, градски! Колегата @blr, обича на всяко гърне мерудия. Ама хич да не ти пука, пускай го да пътува и....Такива световно неизвестни съм ги виждал с милиони. Не че аз съм нещо по-различно, ама поне не гледам да не си пъхам зад.... ,когато двама си мерят пиш.....Успех @blr!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/rotosound_rb45.htm

 

имам такива,но донесени от UK...и държат още. Същото съм наблюдавал и при фендер струните ,едни купени от Германия, и други ,взети от тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.